Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ekskluzywne wyciekły obrazy konsol Pico 4!

W zeszłym tygodniu udało nam się odkryć więcej informacji na temat następne słuchawki pico Dzięki lodówkom FCC dla „Piko 4” Dostrzeżony przez Yanko Rutgersa. Ponieważ bardzo interesuje mnie to, co robi Pico, kiedy pisałem o nowościach w moim cotygodniowym raporcie, poprosiłem każdego z członków społeczności o przesłanie mi wszelkich informacji na ten temat. A dzisiaj, no cóż, wydarzyła się magia i ktoś wysłał mi e-mail Dwa ekskluzywne zdjęcia elementów sterujących zestawu słuchawkowego! Kocham tę społeczność.

Oboje mnie kochacie i dziękujemy za zaufanie!

Pozwólcie, że podzielę się z wami wszystkim, co wiem teraz o Pico 4 i jego konsolach!

4 pico kontroler wideo

Ten artykuł zawiera typową ścianę typowego tekstu The Ghost Howls, ale jeśli nie masz ochoty na czytanie, Możesz także obejrzeć film, który właśnie zrobiłem na ten temat:

Mam nadzieję, że podoba Ci się mój włoski akcent. W przeciwnym razie czytaj dalej, aby uzyskać wersję tekstową

pico 4

Od momentu przejęcia Bytedance, Pico stara się zostać najgroźniejszym konkurentem Meta na rynku konsumenckiej VR. Początkowo w Laval Virtual firma ogłosiła pico nowy 3 linkczyli konsumencka wersja Pico Neo 3 Pro, będącego w zasadzie kopią Questa 2. Podczas zapowiedzi firmy Żartuję, że nadchodzą nowe słuchawki Oferując zniżkę na nowe słuchawki Pico wszystkim posiadaczom Neo 3 Link.

Nie mieliśmy żadnych informacji o tym nowym zestawie słuchawkowym do Janko Roettgers w zeszłym tygodniu znalazł dossier FCC dotyczące „Pico 4” i „Pico 4 Pro”. Plik zawiera ciekawe zdjęcie soczewek zestawu słuchawkowego oraz kilka schematów. Na zdjęciu widać, że Zestaw słuchawkowy jest mniejszy niż Quest 2 i podobne urządzenia. Oprócz Soczewki zdecydowanie nie są Fresnelem Mamy nadzieję, że zostaniemy stworzeni Dla większego pola widzenia Spośród tych na Pico Neo 3, ale słuchawki Pie zwykle mają problemy z polem widzenia, więc mam nadzieję na coś na 100-stopniowym boisku piłkarskim. Możemy się też dowiedzieć Wbudowane głośniki z boku urządzenia.

READ  F-Zero X jest już dostępny w dodatku Switch Online Expansion Pack
4 soczewki piko
Obiektywy Pico 4 (fot. Pico, zauważony przez Janko Roettgersa)

Z planów zawartych w dokumencie możemy również to zrozumieć Zestaw słuchawkowy jest dość cienki, więc soczewki są zdecydowanie lepkie. Jest też wzmianka Anteny Bluetooth i Wi-Fiale są to standardowe funkcje samodzielnego urządzenia, więc nie będziesz zaskoczony.

Pico wykresy 4
Techniczne zdjęcia anten Pico 4. Z sylwetki widać, że zestaw słuchawkowy jest bardzo cienki (zdjęcie z Pico pochodzi z Upload VR)

Zgodnie z dokumentacją urządzenie pochodzi z fabryki Goertek, jak niemal wszystkie popularne słuchawki. Powinien działać na Androidzie Q, I ma dwa identyczne egzemplarze, z wyjątkiem tego, że Wersja „Pro” zawiera dodatkową funkcję śledzenia oczu i śledzenia twarzy.

Ten zestaw słuchawkowy wygląda jak potencjalny konkurent Cambriinawet jeśli kilka opcji sprawia, że ​​wygląda trochę inaczej niż Cambria: Po pierwsze jest biały, potem Występuje w dwóch wersjach, tylko jedna z funkcją śledzenia oczu i twarzy. Według plotek Cambria nadejdzie tylko w jedną stronę, będzie miała funkcję śledzenia oczu i twarzy, a do tego będzie bardzo droga (ostatnia plotka Brad Lynch Mówiąc około 1500 dolarów). Jeśli Pico utworzy dwie kopie, Może mieć tańszą cenę, aby konkurować z Questem i droższą, która umożliwia śledzenie oczu i twarzy, aby konkurować z Cambrią. To może być bardzo sprytna strategia, aby konkurować z Meta we wszystkich aspektach. To tylko moje przypuszczenie, więc nie bierz tego za pewnik.

4 ramiona sterujące pico

Przejdźmy teraz do fajnej rzeczy w tym artykule: Dwa bardzo ładne zdjęcia kontrolerów Pico 4.

4 pico kontrolery 1
Widok z boku kontrolerów Pico 4.
4 kontrolery pico
Kontroler Pico 4 pod ręką

Biorąc pod uwagę jakość zdjęć, wyglądają one jak futurystyczne promocyjne obrazy urządzenia lub wewnętrzne obrazy wyświetlacza, które wyciekł ktoś, kto miał do nich dostęp.

Oto, co udało mi się zrozumieć z tych zdjęć:

  • Pico nie próbuje podążać za konsolami śledzonymi od środka, jak Meta. Te kontrolery mają pętle śledzące i zdecydowanie wyglądają „inspirowane” innymi urządzeniami o bardziej zaokrąglonych kształtach, takimi jak PSVR2
  • Schemat sterowania to zwykły schemat: Jeden spust indeksu, jeden spust uchwytu, jeden drążek kciuka, dwa przyciski wprowadzania i jeden przycisk menu. Ale to urządzenie, podobnie jak poprzednie modele Pico, Posiada również dodatkowy przycisk systemowy. Z obrazu kamery na nim widać, że ten dodatkowy przycisk jest Skrót do robienia zrzutów ekranu w VR
READ  Ubisoft's Troubled Price Persia: The Sands of Time Edition został deweloperem oprogramowania
Kontrolery Zoom Pico 4
Na tym powiększonym obrazie lepiej widać obraz z kamery narysowany na jednym z przycisków
  • Kontrolery mają kształt przypominający kontroler dotykowy. Poprzednie konsole Pico były bardziej jak kije, podczas gdy Ta figura wygląda na bardziej zrównoważoną
  • Pierścień śledzący nie przypomina kontrolerów dotykowych, Jest bardziej przechylony, co również przyczynia się do tego, że konsola jest bardziej zbalansowana Ponieważ pierścień przykłada swoją wagę tylko do przodu konsoli
  • Kontrolery mają bardzo precyzyjną konstrukcję. Jest niesamowicie elegancka, a to ogromny krok naprzód dla tego, jak Beko dba o piękno

Na pierwszym zdjęciu za kontrolerami znajduje się logo Pico i trochę graffiti. Próbowałem poprawić wizerunek, ale jedyne, co dostałem, to to, że tOstatni wiersz to adres strony internetowej Picopodczas gdy pozostałe trzy są nieczytelne.

moje wrażenia

Patrząc na te zdjęcia, są dwie rzeczy, które wydały mi się bardzo interesujące.

Pierwszym jest to Biko nie próbuje klonować Cambrii. Słuchawki i konsole w niczym nie przypominają tego, co wiemy o Cambrii. Jeśli chodzi o konsole, Pico wydaje się być inspirowane innym sprzętem. To ciekawe, biorąc pod uwagę, że Neo 3 był bardzo podobny do Questa 2. Nie wiemy, czy chcesz używać kontrolerów śledzonych kamerą. Był to wybór strategiczny, albo ze względu na fakt, że Pico nie posiada tej technologii wewnętrznie Aby wykonać wewnętrzne śledzenie wychodzące kontrolerów. Ponadto fakt, że ma dwa SKU, wskazuje na inną strategię niż Meta.

Drugi to fakt, że Konsole mają bardzo dopracowaną konstrukcję. Nigdy nie widziałem tak eleganckich kontrolerów pico. A To sprawia, że ​​myślę, że zestaw słuchawkowy również byłby bardzo stylowy. To ważne nie tylko dlatego, że jako Włoszka zależy mi na designie, ale dlatego, że jestem Oznacza to, że Bytedance chce oferować wysoko dopracowane produkty. Pico, wywodzący się ze świata biznesu, zawsze był bardzo praktyczny, ale teraz tak się wydaje Chce oferować produkty, które również świetnie się noszą. To jest świetne dla nas jako konsumentów i mniej ważne dla Meta zawierającej Teraz niezawodny konkurent. Jestem bardzo zafascynowany Pico 4 i jego znaczeniem dla naszego ekosystemu.

READ  Nowa generacja Apple CarPlay ma na celu sterowanie ekranami i funkcjami wewnątrz samochodu

Teraz jestem ciekaw, jaki byłby ten zestaw słuchawkowy. Jeśli inni członkowie społeczności chcą się ze mną podzielić, proszę znajdź Moje dane kontaktowe są tutaj. Jeśli zamiast tego chcesz coś powiedzieć o tych ekscytujących wiadomościach na temat Pico 4, możesz skomentować tutaj poniżej lub w moich postach w mediach społecznościowych.

I proszę, Nie zapomnij też Zapisz się do mojego newslettera Aby uzyskać świetne informacje o XR prosto na swoją skrzynkę e-mail!


Zastrzeżenie: Ten blog zawiera linki sponsorowane i partnerskie, aby się utrzymać. Jeśli kliknę w link polecający, będę bardzo zadowolony, że zarobię niewielką prowizję od zakupu. Możesz znaleźć moje nudne pełne ujawnienie tutaj.