Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

EJ Obiena poczeka do D-day na udział w Igrzyskach SEA

Prezes PKOl Bambol Tolentino ma nadzieję na płynny proces, gdy Narodowy Komitet Olimpijski naciska na włączenie EJ Obieny do Igrzysk SEA

MANILA, Filipiny – Obrońca tytułu Obeiny z Azji Południowo-Wschodniej, filipiński tyczkarz EJ, może pozostać w powietrzu do dnia meczu.

Prezydent Filipińskiego Komitetu Olimpijskiego (POC) Abraham „Bambul” Tolentino, który z imienia i nazwiska ma Obienę na liście zgłoszeń Vietnam SEA Games, powiedział, że PKOl oczekuje na potwierdzenie przez World Athletics pozwolenia na udział żurawia w regionalnym, odbywającym się co dwa lata spotkaniu.

Tolentino ubolewał, że proces mógłby przebiegać sprawniej, gdyby filipińskie stowarzyszenie lekkoatletyczne (PATAFA) poparło udział Obieny.

„Jeśli chciałeś, aby był tam płynnie, Batava powinien był go poprzeć. Ponieważ nie był certyfikowany, POC poparł go zamiast tego, więc byłby to bardzo trudny dzień D, gdyby pozwolono mu konkurować” – powiedział Tolentino w mieszanka angielskiego i filipińskiego.Na niedawnej ceremonii wręczenia nagród Philippine Athletic Association.

„Będziemy czekać na odpowiedź IF (Międzynarodowej Federacji).”

Oś czasu: Falling with PATAFA Mars Rising EJ Obiena

Po tym, jak PATAFA podjęła ostateczną decyzję o usunięciu Obieny z listy filipińskich lekkoatletyki na Igrzyska Morza Śródziemnego, PKOl ogłosił, że Narodowy Komitet Olimpijski będzie wyłącznie finansował tyczkę numer 5 na świecie.

Tolentino powiedział, że jeśli World Athletics nie zgodzi się na udział Obieny, szef PKOl przekaże sprawę Komitetowi Organizacyjnemu Igrzysk SEA w Wietnamie.

„Jeśli nie będzie odpowiedzi, nacisnę komitet organizacyjny, ponieważ jest to gra regionalna. Jest inaczej [from the World Indoor]Dodano Tolentino.

Ze względu na trwający kilka miesięcy spór między Obieną i Batavą, Narodowa Federacja Lekkoatletyki odmówiła zakwalifikowania zawodnika z tyczką, co uniemożliwiło mu zostanie pierwszym filipińskim sportowcem, który wystartował w Mistrzostwach Świata IAAF w Serbii.

Obijna zakwalifikował się do Halowych Mistrzostw Świata po swoim złotym medalu na Orlin Cup w Polsce w lutym, osiągając 5,81 m, co jest najlepszym szacunkiem tego sezonu.

READ  Puchar Świata FIS w skokach narciarskich | Sport zawodowy

Nawet jeśli Obiena jest faworytem do przywiezienia kolejnego złotego medalu na Filipiny. Tolentino powtórzył, że bitwa polega na znalezieniu sposobu, w jaki 26-latek będzie dalej reprezentował kraj.

„Nie jesteśmy za Medalem EJ, jesteśmy za nim [him being able to] – powiedział szef PKOl. – Rappler.com