Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

EGBA wspiera zmiany w polskiej podstawie opodatkowania zakładów sportowych online – Wiadomości z europejskiej branży gier

czas czytania: 2 Minuty

Wynik wyborów parlamentarnych w Japonii jest pozytywną wiadomością dla branży stosunków międzynarodowych w tym kraju, szczególnie dla perspektyw konsorcjum MGM/Orix w Osace po zaskakujących zdobyczach partii Ishin To Party.

Prawicowa partia niemal czterokrotnie zwiększyła liczbę mandatów z 11 do 41, czyniąc ją trzecią co do wielkości partią w kraju. W twierdzy Ishin w Osace partia wypędziła całą LDP i oblegała 14 z 18 mandatów.

„W IR, jeśli Osaka rzeczywiście była firmą z wyboru przed wyborami, teraz na pewno przywieźliby do domu swoją licencję na bekon, a Bill Hornbuckle mógłby zacząć podgrzewać grilla na swoim podwórku i zaprosić partnerów ORIX na wczesny grill z okazji świętowania. LDP będzie teraz potrzebował „Partnera” ze swoim najbardziej przyjaznym przeciwnikiem niż kiedykolwiek i chętnie przedstawi licencję IR gubernatorowi Yoshimura na srebrnym talerzu.

Ogólnie rzecz biorąc, rządząca Partia Liberalno-Demokratyczna powróciła do władzy, eliminując inne potencjalne zakłócenia polityczne w harmonogramie licencjonowania.

„Wydaje się, że ścieżka kontynuowania trwającego sześciomiesięcznego okna licytacji gospodarzy zostanie zamknięta 30 kwietnia 2022 r., Po czym po kilku miesiącach wybrane zostaną maksymalnie trzy miasta i powiązane konsorcja deweloperskie” – powiedział Cheng.

Dla Nagasaki i Wakayamy jest to bardzo podobne do tego, co wydarzyło się po wyborach, w których stosunek mandatów rządzących do opozycji był płaski. W stolicy partia rządząca straciła część swoich zdobyczy na rzecz opozycji, ale jest mało prawdopodobne, by gubernator Koike nie mógł złożyć oferty IR, gdyby tak zdecydowała.

Dwaj kandydaci do spraw stosunków międzynarodowych na uboczu mieli mieszane losy. LDP stracił grunt w Fukuoce, tracąc 3 mandaty, podczas gdy wcześniej miał 11 mandatów. Odwrotnie, LDP poczyniło postępy, a Aichi zdobył trzy dodatkowe mandaty. To stawia ten drugi w lepszym miejscu, jeśli kostką zostanie rzucony do puli, jeśli mniej niż trzy licencje zostały wydane z bieżącej rundy licytacji.

READ  Hurkacz i Majchrzak dają Polsce swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze ATP

„Hokkaido to kolejna wielka historia z mojego punktu widzenia, czyli miasto Tomakomai, które było faktycznym miejscem IR dla prefektury, ale zostało wycofane ponad rok temu” – powiedział Cheng. „Wiele oczekuje, że Hokkaido powróci do wyścigu IR w pewnym momencie, czy to po 7 latach, czy wcześniej, jeśli pozwolą na to warunki.

Na szczeblu wojewódzkim wyniki wyborów były jednakowe, bo LDP i opozycja zaczynały i kończyły z 6 mandatami, ale nie w tych samych okręgach. W szczególności dzielnica Hokkaido 9, obejmująca miasto Tomakomai, wpadła w ręce głównej opozycyjnej partii politycznej, CDP. Stało się tak pomimo zarówno premiera Kishidy, jak i byłego premiera Abe, którzy w zeszłym tygodniu prowadzili kampanię w mieście Tomakomai, aby zebrać poparcie dla obecnego szefa LDP, Manabu Hori.

To doda kolejnemu bólowi głowy burmistrzowi Tomakomai Iwakurze w jego krucjacie, aby wprowadzić zintegrowany ośrodek do jego miasta, ponieważ CDP jest zdecydowanie anty-IR”.