Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Efekty matrycy, ścieżki do twoich specyfikacji: co dalej z rzeczywistością rozszerzoną? | Rozszerzona Rzeczywistość

Toprzeć się na ubraniach bez stąpania W szatni, widząc swoje Opcje menu 3D, pokazać Zawartość plenerowej galerii sztuki I oczywiście, łapanie pokemonów. To jest świat rozszerzonej rzeczywistości, a jeden z głównych graczy ogłosił w zeszłym tygodniu inne dodatki.

Właściciel Snapchata, aplikacji, która oferuje te dziwne selfie z twarzami zwierząt, da programistom możliwość zmiany dowolnego lokalnego krajobrazu lub budynku. Użytkownik może zeskanować Big Bena, aby można go było odwrócić do wahającego się nauczyciela Kiedy widzisz go przez telefon, a nawet włóż macierz w ich salonie.

Podczas gdy Mark Zuckerberg opowiada o alternatywnym wszechświecie w metawszechświecie, tacy jak snapchat zamierzam to przekonwertować. „Wydaje mi się, że zaczynamy dostrzegać prawdziwą frajdę z zabawy z możliwością manipulowania, zmieniania i modyfikowania naszego środowiska fizycznego” — mówi Bobby Murphy, współzałożyciel i dyrektor ds. technologii Snap.

Za całą ekscytującą rozmowę o metaverse – koncepcja a Wirtualny świat Wypełnione cyfrowymi reprezentacjami lub awatarami nas samych — rzeczywistość rozszerzona (AR) jest w naszym życiu od lat. Rzeczywistość rozszerzona to miejsce, w którym warstwa cyfrowa jest nakładana na rzeczywistość, zwykle za pośrednictwem telefonu — chociaż Snap niedawno ujawnił realistyczne gogle, które pozwalają na podobne wrażenia. Pomyśl o Pokémon Go, w którym gracze opuszczają swoje salony, aby uchwycić postacie na świeżym powietrzu lub selfie z kreskówkowymi kotami Snapchata.

Kolejnym krokiem w kierunku rzeczywistości rozszerzonej, która zaczyna kolidować z mistycznymi pojęciami metawszechświata, są okulary, które nakładają na świat cyfrową nakładkę — a także umożliwiają użytkownikom wizualizację tego, co widzą (przy jednoczesnym podnoszeniu wielu obaw o prywatność). ). W tym roku Snap zaprezentował okulary z wygodną nakładką AR. Jednak te okulary są przeznaczone tylko dla wybranej grupy programistów i nie są przeznaczone do ogólnej sprzedaży, i mają oczywiste wady, takie jak 30-minutowa żywotność baterii.

READ  Firma Logitech oficjalnie wycofała piloty Harmony

Dzięki okularom analitycy widzą, jak rzeczywistość rozszerzona naprawdę się rozwija. Leo Gebbie, ekspert AR w firmie badawczej CCS Insight, widzi przyszłość, w której okulary rozszerzonej rzeczywistości wyświetlają kierunki ulicy bezpośrednio w soczewkach dla pieszych.

„Zamiast patrzeć na smartfona… dostaniesz przed sobą świetny wyświetlacz, który po prostu mówi: „Znowu skręcisz w lewo i wsiądziesz do autobusu, który jest za rogiem”. Gebbie mówi, że nie musisz przerywać telefonu, aby to zrobić.

Wypróbował prototyp okularów Snap i twierdzi, że mają „fajny” wyświetlacz AR, ale są „trochę ciężkie”, nie wyglądają jak zwykłe okulary i mają bardzo krótki czas pracy na baterii. Mówi, że aby okulary do rzeczywistości rozszerzonej naprawdę działały, muszą być lekkie, modne i eliminować wiele przeszkód technicznych. CCS Insight spodziewa się sprzedać 71 milionów urządzeń wirtualnych i rzeczywistości rozszerzonej w 2025 r., o wartości rynkowej 22 miliardów dolarów (16,7 miliardów funtów), w porównaniu do 11 milionów w tym roku.

Gdy tylko pojawią się odpowiednie okulary, nadejdzie fala produktów, takich samych, jak się pojawiły iPhone w 2007 r. Uwolnij ekonomię aplikacji, mówi Giorgio Traff, dyrektor ds. wywiadu technologicznego w L’Atelier BNP Paribas, firmie prognozującej trendy. „Kiedy będziemy mieli odpowiednie urządzenie, które może wzbudzić zaufanie i komfort, wtedy pojawi się cały ekosystem aplikacji, tak jak smartfon, gdy pojawił się iPhone” – mówi.

Snapchat ma codziennie 306 milionów użytkowników, którzy grają między sobą przy użyciu firmowych „soczewek” – warstw rozszerzonej rzeczywistości, które mogą Zobacz przez ich telefony Ponad 6 miliardów razy dziennie. Snapchat ze swoimi 250 000 twórcami obiektywów oferuje teraz 2,5 miliona różnych obiektywów AR.

Nowe funkcje zostały ujawnione na corocznym Festiwalu obiektywów Snap w zeszłym tygodniu — wirtualnym zgromadzeniu twórców obiektywów lub „twórców” — w tym programu „Network World”, który pozwala programistom skanować geometrię pomieszczenia i umieszczać zaawansowane nakładki AR, takie jak zielone przewijane postacie z Matrixa do pokoju. Oferuje również swój produkt „premium”, który pozwala projektantom obiektywów narzucać obrazy na budynki i krajobrazy – większej liczbie programistów. Wcześniej Snap musiał przeprowadzić wstępne skanowanie 3D, na którym później polegał programista, tak jak w przypadku zegarka Big Ben, ale teraz każdy programista może przeprowadzić wstępne skanowanie za pomocą iPhone’a.

READ  Baldur's Gate 3 „wygląda tak żywo”, ponieważ do ożywienia postaci zaangażowało się 248 aktorów

Kryzys klimatyczny stał się również cechą rzeczywistości rozszerzonej. Inne obiektywy wypuszczone przez Snap w tym roku to Show How London Muzeum Designu Będziesz mieć wpływ na ciężką pogodę, patrząc na złożony ekosystem wielka Rafa Koralowa.

Podobnie jak w przypadku wielu postępów technologicznych, Murphy mówi, że celem jest, aby ludzie nie zauważyli, że uczestniczą w środowisku rozszerzonej rzeczywistości. „Sposób, w jaki staramy się budować naszą technologię i projektować nasze doświadczenia, jest prawie taki, że nie chcemy, aby ktokolwiek w naszej społeczności zdawał sobie sprawę z głębi technologii, z której korzysta”, mówi. „Jest bardziej osadzony w naszej kulturze, niż ludzie sądzą”.