Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

EA pogrążyła się w rozmowach o fuzji z NBCUniversal

EA pogrążyła się w rozmowach o fuzji z NBCUniversal

Dyrektor generalny EA, Andrew Wilson, uśmiecha się, marząc o wzbogaceniu się.

zdjęcie: Christian Petersen (Obrazy Getty)

Rynek gier wideo integruje się jak nigdy dotąd, a Electronic Arts tłoczy się jak nikt inny. ten pole bitwy I FIFA Producent ostatnio starał się o fuzję z NBCUniversal, a także prowadził rozmowy o potencjalnym przejęciu z Disneyem, Apple i innymi firmami, według Nowy raport od Demon. Chociaż żadna umowa nie jest obecnie w toku, nie wygląda na to, żeby EA zamierzało ją w najbliższym czasie porzucić.

„W ostatnich latach, z firmami medialnymi zainteresowanymi szybko rozwijającą się branżą gier, Wilson i Electronic Arts prowadziły rozmowy z wieloma różnymi potencjalnymi konkurentami, w tym Disneyem, Apple i Amazonem, o czym poinformowały mnie źródła zaznajomione z tymi rozmowami” – napisał. . DemonDoświadczony reporter medialny Dylan Byers. Kilka źródeł zaznajomionych z tymi rozmowami twierdzi, że EA wytrwale dążyło do sprzedaży, tylko ośmieliło się w wyniku umowy Microsoft-Activision. Inni twierdzą, że EA jest przede wszystkim zainteresowana zorganizowaniem fuzji, która pozwoliłaby Wilsonowi pozostać dyrektorem generalnym połączonej firmy.

Ale najwyraźniej była to umowa z NBCUniversal, która dotarła najdalej. Według Byersa, dyrektor generalny Comcast, Brian Roberts, chciał oddzielić konglomerat rozrywkowy w osobny podmiot z EA, pozostawiając jedną kopię umowy. Andrew Wilson, dyrektor generalny EA Odpowiedzialny za nowy mega biznes. Ale negocjacje ostatecznie upadły z powodu ceny.

*nie-nie!*

„Nie komentujemy plotek i spekulacji dotyczących fuzji i przejęć” – powiedział rzecznik EA John Riesburg. Kotaku w obecnej sytuacji. „Jesteśmy dumni, że działamy z pozycji siły i wzrostu, z niesamowitym portfolio gier, zbudowanym na silnym IP, stworzonym przez niesamowicie utalentowane zespoły i sieć ponad pół miliarda graczy. Widzimy przed sobą bardzo świetlaną przyszłość ”.

Read More: Prywatne spoglądanie na Ubisoft jako następną akwizycję gier

W ciągu ostatniego roku miała miejsce seria przejęć studia gier wideo, które zostały wysłane do overdrive w styczniu po GTA Wydawca Take-Two ogłosił, że kupi Zynga Za 12,7 miliarda dolarów Microsoft ogłosił, że planuje kupić Wezwanie do służby Activision Blizzard Maker Za 69 miliardów dolarów. Sony zawarło umowę kilka tygodni później, aby kupić stojące za nią studio Los 2bungee Za 3,6 miliarda dolarówcena, którą niektórzy analitycy uznali za zbyt zawyżoną i być może jest oznaką nowego szalonego pędu do połączenia się z największymi graczami w branży gier.

W lutowym apelu o zarobki Andrew Wilson wskazał, że firma koncentruje się raczej na przejęciach niż na przejęciach. Jako przewodnik EA Wydane 5 miliardów dolarów W ciągu ostatniego roku kupili studia, aby powiększyć swój rozmiar. Ale teraz wydaje się, że wydawca agresywnie poszukuje innych sposobów ekspansji. Byers poinformował, że Wilson skontaktował się z Disneyem jeszcze w marcu „w poszukiwaniu tego, co źródła określiły jako »bardziej znaczące relacje« niż umowy licencyjne”.

Ta wiadomość pojawia się, gdy EA straciła lub porzuciła niektóre z największych obecnych umów licencyjnych. Podczas gdy wydawca niedawno ujawnił Trzy nowe Gwiezdne Wojny Gry są obecnie w produkcjiw tym plik Star Wars Jedi: Upadły zakon Ten Podobno ma zostać wydany już w 2023 r.Ekskluzywna umowa z Disneyem na Gwiezdne Wojny Licencja nie zostanie odnowiona po wygaśnięciu w 2023 r. Dzięki temu konkurenci, tacy jak Quantic Dream i Ubisoft, mogą reklamować swoje duże firmy Gwiezdne Wojny projektowanie. EA ujawniło również w zeszłym tygodniu, że kończy podobną 10-letnią ekskluzywną umowę z FIFA, która rozpocznie się w 2023 roku. Rebranding słynnej serii piłkarskiej EA Sports FC.

Niezależnie od tego, co przyniesie przyszłość EA, jedną z największych obaw związanych z konsolidacją jest to, jak ostatecznie wpłynie ona na pracowników tych firm. Nawet z ogłoszeniem przez EA kolejnego zyskownego roku, Kotaku Niedawno dowiedziałem się, że szacuje się 200 pracowników obsługi klienta zostało zwolnionych. Według czterech pracowników, których to dotyczy, ich praca jest zlecana tańszym zewnętrznym dostawcom w Rumunii i Indiach.

Comcast, Disney i Apple nie odpowiedziały od razu na prośbę o komentarz.

READ  Recenzja NBA 2K23 (PS5) | popchnij pudełko