Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dźwięk zwycięstwa: Anglia, Polska i Szwajcaria wybierają tę samą muzykę bramkową | Mistrzostwa Świata 2022

WKurczak przyjdzie Mistrzostwa Świata Przygotowanie Anglików było skrupulatne. Dbając o każdy szczegół, od psychologii zespołu po przystosowanie się do upału pustynnego klimatu, zespół Garetha Southgate’a nie pozostawił kamienia na kamieniu. Z wyjątkiem jednego: wybrali tę samą muzykę do celu, co Szwajcaria i Polska.

Dla niektórych tradycyjnych fanów piłki nożnej puszczanie muzyki przez system nagłaśniający po zdobyciu bramki jest przekleństwem. To część rozrywki na Mistrzostwach Świata, a organizatorzy FIFA proszą o piosenkę z każdego z 32 rywalizujących krajów, która najlepiej oddaje radość ze zdobycia bramki.

The Guardian ma listę polecanych utworów i prezentuje komercyjną muzykę pop z każdego zakątka globu; Od kanadyjskiej supergwiazdy Drake’a i jemu podobnych Pogarsza się Do najlepszej muzyki religijnej Tunezji, Mahomet Serbski wybór bałkańskiego reggaetonu autorstwa Adnana Togru Preko Sveta Przez Rastę. Anglia wybrała wybór fanów Wolność od pożądania, hit z 1997 roku dla włoskiej piosenkarki Gali. Problem w tym, że piosenka jest tak popularna, że ​​podchwycili ją także Polacy i Szwajcarzy.

Szybka porada

Katar: poza piłką nożną

pokazać

To jak żaden inny mundial. Przez ostatnie 12 lat Guardian informował o problemach związanych z Katarem 2022, od korupcji i łamania praw człowieka po traktowanie pracowników migrujących i dyskryminujące przepisy. Najlepsze z naszego magazynu są zbierane z naszym poświęceniem Katar: poza piłką nożną Strona główna dla tych, którzy chcą zagłębić się w kwestie wykraczające poza boisko.

Raport Guardiana wykracza poza to, co dzieje się na boisku. Wspieraj nasze dziennikarstwo śledcze Dziś.

Dzięki za komentarz.

Trzy lwy miały swoją szansę Odtwórz ich docelową muzykę Jak dotąd pół tuzina razy Szwajcaria jeszcze nie rozpoczęła swojego turnieju, a Polska zremisowała 0: 0 z Meksykiem, wybranym przez siebie pionkiem. La Negra Przez La Hija del Mariachi. Chociaż Anglia nazwała dżingiel bramki rezerwowej – Dua Lipa pocałunek – Ani dwa pozostałe kraje.

Zderzenie bramek „żądli”, jak nazywa je FIFA, może nie jest największą kontrowersją na mundialu, ale muzyka z pewnością odgrywa ważną rolę w turnieju. Oficjalna piosenka Kataru to 22, Hiya Hiya (najlepiej razem), skupiający gwiazdy muzyki pop z trzech kontynentów. Amerykańska piosenkarka R&B Trinidad Cardona, ikona afrobeats Davido i katarska gwiazda Ayesha dzielą się tekstem piosenki, która przekazuje jeden z głównych tematów organizatorów, przesłanie uniwersalnej przyjaźni.

Południowokoreański piosenkarz K-pop Jung Kook wystąpił na ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata.
Południowokoreański piosenkarz K-pop, Jung Kook, wystąpił na niedzielnej ceremonii otwarcia mistrzostw świata. Zdjęcie: Ronald Wittek/EPA

Jeśli azjatyccy fani czują się pominięci, FIFA przyleciała z K-popową sensacją BTS, Jung Kookiem, podczas ceremonii otwarcia w zeszły weekend w Doha. Organ zarządzający był również pierwszym, który zgłosił roszczenie, gdy uruchomił oficjalną playlistę Mistrzostw Świata na Spotify pod nazwą artysty FIFA Sound. Nie można przegapić, sponsorzy Budweiser wydali także własną piosenkę World Cup, cover hymnu z lat 80. Tears for Fears. Każdy chce rządzić światem, w wykonaniu rapera Lil Baby. Słychać go rzadziej w Doha niż Haya Haya.

W innym przypadku muzyka na żywo została również zintegrowana z turniejem, aby, mówiąc słowami FIFA, „przeobrazić” wrażenia fanów. FIFA Fan Festival, betonowy park o pojemności 40 000 miejsc w West Bay w Doha, zawiera nagrania na żywo z każdego meczu z pompującym tłum MC i serią występów na żywo, ponownie wybranych z całego świata. Jest też festiwal na plaży z udziałem znanych DJ-ów, za który fani mogą zapłacić, aby uzyskać dostęp lub otrzymać go za darmo, jeśli zatrzymają się w namiotowych wioskach za 175 funtów za noc.

Szybka porada

Lista utworów

pokazać

Argentyna Lus delito – Vos

Australia Poniżej – robotnicy

Australia Moim zdaniem – pudrowy palec

Belgia Deviltime – MC Diabeł

Brazylia Esquentando O Couro – Escola De Samba

Kanada 30 000 stóp – NorthSideBenji i DJ Charlie B

Kanada Going Bad – Meek Mill feat. Kaczor

Camerona Mbandjoh – Les Rythmeurs ABC

Kostaryka El Otro Cole – Gandhi

Kostaryka Ole Ole – Los Agenos

Chorwacja Srce Vatreno – Marko Lasic-Nered

Chorwacja Svijet Voli Pobjednike – Colonia

Dania Ponowne wrzesień 10 — Wstrzymanie maszyny wirtualnej

Ekwador Ekwador, Si Se Puede – Damiano

Anglia Wolność od pożądania – Kala

Anglia Pocałunek – Dua Lipa

Hiszpania Mi Gran Noch – Raphael

Francja Ścieżka 2 – Niejednoznaczność

Niemcy Kiedy stoimy razem – Nickelback

Ghana Oofites – Sarkodie

Iranu Iran 1400 – H.M

Japonia Shiori no Emi wo Kimi To – Ugasuka

Korea Południowa Idol – P.T.S

Korea Południowa Krzyki Czerwonych – Transfiction

Arabia Saudyjska Al Saudia – Rashid Al Majeed

Maroko Ales Ales Marok – Hamid Bauchnak

Meksyk La Negra – La Hija del Mariachi

Holandia Miłość dziś wieczorem – dom

Holandia Samba de Janeiro – Bellini

Polska Bałkanica-Piercy

Polska Wolność od pożądania – Kala

Portugalia Minha Cacinha – Xutos & Pontapes

Portugalia Vamos Com Tudo – David Carrera

Katar NA – NA

Senegal – NA – NA

Serbia Uduszenie – Dyrygent

Serbia Uziko Kolo – Szwed Kongo

Szwajcaria Wolność od pożądania – Kala

Tunezja Mahomet – Adnan Dogru

Tunezja CD Mansoor – Saber Rebai

Urugwaj Cumbia pa la selection – de la planta

Ameryka Czuję się tak dobrze – Mace

Walia Kernkraft 400 – Naród zombie

Walia To Walia – The Barry Horns

Dzięki za komentarz.

Idea mundialu jako wielkiej imprezy nigdy nie była celowo promowana, ale piłka nożna i muzyka mają długą historię, sięgającą czasów New Order i Johna Barnesa, czy artystycznego niedopasowania z 1970 roku w reprezentacji Anglii na mistrzostwa świata. , wrócić do domu. Przedłużenie doświadczenia mundialu ujawnia fundamentalną prawdę. Brokerzy zajmujący się piłką nożną widzą świat, w którym ich sport staje się kolejnym elementem rozrywki dla konsumentów, i chcą się upewnić, że są na to przygotowani.

READ  PKN planuje kupić pierwszy w Polsce pociąg napędzany wodorem - pierwsze wiadomości