Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dziwne starożytne morskie stworzenie wydobywa na powierzchnię tajemnicę ewolucji – Ars Technica

Dziwne starożytne morskie stworzenie wydobywa na powierzchnię tajemnicę ewolucji – Ars Technica

Zbliżenie / Ta niebieska rurka jest w rzeczywistości bardzo blisko kręgowców.

Pod falami leżą obce, niemal dziwaczne stworzenia, które stawiają pytania o ewolucję życia na Ziemi i nasze wczesne pochodzenie. Odpowiedzi mogą kryć się w kamizelkach.

Osłonice to bezkręgowce żywiące się filtrami, które obejmują spraye morskie i rośliny. Najpopularniejszy Zaki Gatunek jest siedzący i przyczepiony do skał lub dna morskiego nadmiar Gatunek pływa swobodnie. Jednak wszystkie rozmnażają się jako larwy, które nieco przypominają kijanki. Animatroniczne tuniki mają tendencję do wyrastania na coś, co wygląda jak większa wersja gąsienicy. W końcu inne przewracają się na powierzchnię i ssą swoje ogony, przekształcając się w siedzący, przypominający rurkę kształt z dwoma przyssawkami.

Pomimo całej tej dziwaczności istnieją teraz mocne dowody na to, że goryle są najbliższymi krewnymi kręgowców, ale wciąż otacza je tajemnica. Jak to ewoluowało i co ewoluowało? Teraz skamielina sprzed 500 milionów lat mówi nam więcej o ewolucji tych dziwnych form życia.

ewolucyjna zagadka

Odkryta przez biologa ewolucyjnego Karma Nanglo z Uniwersytetu Harvarda, obecnie znana jako tylakos megasyfonowy Zaczął odpowiadać na kilka niewiadomych dotyczących kurtki. Chociaż istnieją one co najmniej od wczesnego okresu kambru, osłonice są w większości nieobecne w zapisie kopalnym. Doskonały Tylako M Okaz wreszcie daje więcej wglądu w jego ewolucję i związek z kręgowcami, takimi jak ludzie.

„[The fossil] wskazuje różnicę między [free swimming] Nanglu i jego zespół badawczy stwierdzili w badaniu opublikowanym niedawno w czasopiśmie Natura. „Wreszcie, Tylako M Pokazuje to, że podstawowe komponenty współczesnego grubego planu ciała zostały ustalone już wkrótce po eksplozji kambryjskiej”.

Ponieważ osłonice są prawie nieobecne w zapisie kopalnym, nie było wiadomo, czy zaczęły jako organizmy siedzące przypominające skrzydlicę, czy jako organizmy ruchome, takie jak przydatki. Niestety, inna znaleziona skamielina tuniki, Shankoclava anningense, niejasny. Ma pewne cechy ascidii, ale brakuje mu innych cech, które definiują ascidię, takich jak syfony do karmienia.

READ  Połączenie Wenus-Jowisz: dwie planety wydają się bliskie zderzenia

Istnieją dwie hipotezy dotyczące ewolucji osłonic. Pierwsza sugeruje, że ich przodkowie byli mobilni, jak wyrostek robaczkowy, a gatunki osiadłe wyewoluowały z mobilnych przodków. Druga hipoteza dowodzi, że genetyka współczesnych tunik sprawia, że ​​nie jest jasne, czy ich przodkowie mieli formę ruchomą, czy siedzącą.

Nowe dowody ze starożytnych skał

Ze względu na swoje zauważalne cechy, w szczególności konstrukcję rurki i syfonów, które są bardzo podobne do współczesnej sondy żołądkowej, Tylako M Skamielina może wskazywać, że starożytne wąwozy zaczynały jako stworzenia siedzące.

Tym, co również się wyróżniało, były oczywiste ciemne pasy poruszające się w górę iw dół jego ciała. Nangluo i jego zespół wykonali zdjęcia skamieniałości w wysokiej rozdzielczości i porównali je z próbkami z tuniki Ciona jelitowa. Okazuje się, że pasma wyglądają bardzo podobnie do mięśni C. jelitowe Służy do otwierania i zamykania syfonów podczas karmienia. the Tylako M Obecnie uważa się, że pojawił się po raz pierwszy po eksplozji kambryjskiej, która mogła być największą eksplozją nowych organizmów, jaką Ziemia kiedykolwiek widziała.

Gdzie dokładnie jest baza M. thylakos’ Zwłoki przyczepione do skały lub dna morskiego nie są widoczne z powodu zniszczenia. Mimo to uderzające podobieństwo do zachowanej tuniki ascidia C. jelitowe Nangluo przekonał, że wczesne ghule były prawdopodobnie osiadłe, podobnie jak ich potomkowie.

Niespodziewani krewni

Jak więc odzież może być dla nas istotna? Podobnie jak ludzie, tulipany należą do gromady akordy. Struny mają wiele wspólnych cech, ale najbardziej godną uwagi jest struktura elastycznego i podtrzymującego pręta lub struny grzbietowej, która biegnie wzdłuż zwierzęcia. Istnieją tylko dwie grupy akordów, które nie są kręgowcami – osłonice i osłonice akordy obywatelskie. Cephalochordates, podobnie jak lancet, były kiedyś uważane za najbliższych żyjących krewnych kręgowców, ponieważ wyglądały bardziej złożone i morfologicznie podobne. To założenie było równe badanie z 2006 r Odkryła, że ​​ślizgacze są genetycznie bliżej spokrewnione z kręgowcami niż z głowonogami.

READ  Inteligentne projekty i schematy kolorów zmieniły nasze najbardziej praktyczne przestrzenie

„Osłonice są ewolucyjnie ważną gałęzią akordów morskich, a ich pozycja filogenetyczna jako grupy siostrzanej kręgowców czyni je kluczem do odkrycia naszego głębokiego chronologicznego pochodzenia” – powiedział Nanglu w badaniu, również w badaniu.

Chociaż galaktyki wciąż skrywają tajemnice, prawdopodobnie istnieje tam więcej skamieniałości, które tylko czekają, by dotrzeć na powierzchnię tego, co kiedyś było prehistorycznym oceanem. Mogą mieć więcej do powiedzenia na temat tego, skąd my – i my – pochodzimy.

Przyroda, 2023. DOI: 10.1038 / s41467-023-39012-4 (o DOI).

Pisze Elizabeth Raine Creature. Jej prace pojawiły się w SYFY WIRE, Space.com, Live Science, Grunge, Den of Geek i Forbidden Futures. Kiedy nie pisze, albo zmienia kształty, rysuje, albo udaje postać, o której nikt nigdy nie słyszał. Śledź ją na Twitterze: @hravenrayne.