Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dzisiejsze wiadomości Donalda Trumpa: Tajna darowizna Trumpa na rzecz przeglądu wyborów w Arizonie została ujawniona podczas jego kampanii

Trump przygotowuje się do powrotu do mediów społecznościowych po zniesieniu zakazu Meta

Donald Trump podobno potajemnie przekazał 1 milion dolarów na prowadzony przez partyzantów „audyt” wyników wyborów stanowych w Arizonie w ramach jego wysiłków na rzecz obalenia wyborów prezydenckich w 2020 roku.

Dla mnie StróżTo pan Trump sfinansował masowo zniekształcony przegląd wyników wyborów, który miał nadzieję, że prezydent poprze bezpodstawne twierdzenia, że ​​wybory zostały mu „skradzione”, i przechyli wynik na jego korzyść.

Ujawnienie pojawia się, gdy okazało się również, że adwokat Trumpa, John Eastman, stoi w obliczu zarzutów dyscyplinarnych i możliwego wykluczenia w Kalifornii za jego udział w staraniach byłego prezydenta o obalenie wyborów w 2020 roku.

W ten weekend Trump ma rozpocząć swoją kampanię prezydencką w 2024 r., a w sobotę wystąpi w New Hampshire i Południowej Karolinie.

Następuje to pod koniec tygodnia, w którym firma macierzysta Meta ogłosiła, że ​​przywróci swoje konta na Facebooku i Instagramie w „nadchodzących tygodniach”.

1674889200

Trump wzywa do „bezpośrednich wyborów” dyrektorów szkół przez rodziców uczniów

W oświadczeniu wideo były prezydent powiedział, że rodzice powinni mieć możliwość wybierania i usuwania dyrektorów, co jest daleko idącym żądaniem skierowanym do tak zwanego ruchu „praw rodzicielskich”, który dąży do radykalnej zmiany systemu szkolnego w kraju.

Zachęceni wytycznymi Covid-19 skrajnie prawicowi aktywiści rozpoczęli kampanie przeciwko LGBT+ i starali się usunąć „krytyczną teorię rasy” z klas, podczas gdy republikańscy urzędnicy opracowują szeroko zakrojone polityki wymierzone w biblioteki i programy szkolne, które omawiają rasę, rasizm, płeć i seksualność.

Trump powiedział, że wdroży „bezpośrednie wybory” dyrektorów przez rodziców dzieci w wieku szkolnym.

„Rodzice powinni móc głosować za ich zwolnieniem” – powiedział.

W poście na Twitterze, który opublikował wideo, Donald Trump Jr. dodał: „Czas zakończyć pobudkę w naszych szkołach”.

Dodał, że jego ojciec „chciał bezpośrednich wyborów dyrektorów przez rodziców, jako ostatecznej formy lokalnej kontroli”.

Alexa Woodwarda28 stycznia 2023 07:00

1674874823

PEŁNA HISTORIA: „Przegląd” wyborów w Arizonie w 2020 r., potajemnie finansowany przez PAC Donalda Trumpa, Save America

Dotacja w wysokości 1 miliona dolarów na rzecz grupy odpowiedzialnej za fałszywy „audyt” wyników wyborów w hrabstwie Maricopa w Arizonie w 2020 roku pochodziła od organizacji Save America PAC Donalda Trumpa, wynika z analizy publicznie dostępnych danych przeprowadzonej przez grupę nadzorującą dokumenty.

Jest to sprzeczne z oświadczeniami współpracowników byłego prezydenta, którzy zaprzeczają, że miał on cokolwiek wspólnego z próbami „audytu” wyników wyborów w najbardziej zaludnionym hrabstwie Arizony.

NiezależnyAndrew Feinberg donosi:

Alexa Woodwarda28 stycznia 2023 03:00

1674867623

Trump wścieka się na Fox News, obwiniając „radykalną lewicę” za spadek Newsmax przez DirecTV

Trump kiedyś polegał na Fox News, jeśli chodzi o dobre relacje, ale ostatnio widział bardziej zaciekłe relacje z konserwatywnym nadawcą i faworyzowanymi prawicowymi rywalami, takimi jak Newsmax i One America News.

Ale w środę DirecTV AT&T ogłosiło, że usuwa Newsmax ze swojego składu, tak jak wcześniej porzuciło OAN.

W piątek ponownie zaatakował Fox News – nazywając go „FakeFoxNews” – i powiedział, że sieć „nie jest ze mną, a ja nie jestem z nimi”.

Alexa Woodwarda28 stycznia 2023 01:00

1674864023

Adam Kinzinger rzuca wyzwanie Elonowi Muskowi za rozpowszechnianie kłamstw Paula Pelosiego, ponieważ kamera ciała oczernia spiski

Elon Musk wezwał do rozpowszechnienia fałszywych twierdzeń dotyczących przerażającego ataku młotem kowalskim na Paula Pelosiego po tym, jak w piątek opublikowano materiał z policyjnej kamery.

W następstwie ataku Musk rozwinął „obłąkaną” teorię spiskową, według której obaj mężczyźni byli romantycznie zaangażowani.

„Istnieje małe prawdopodobieństwo, że w tej historii kryje się coś więcej niż na pierwszy rzut oka” – napisał Musk na Twitterze, po czym po cichu usunął post kilka dni później.

„Rozprzestrzeniasz wielki spisek” – powiedział Kinzinger w piątek.

Alexa Woodwarda28 stycznia 2023 00:00

1674860423

Trump gratuluje Ronnie McDaniel reelekcji RNC

Donald Trump pogratulował Ronnie McDaniel wygrania reelekcji na przewodniczącą Republikańskiego Komitetu Narodowego, rolę, którą były prezydent pomógł jej zabezpieczyć w 2016 roku.

„Gratulacje dla Ronny McDaniel za jej wielką wygraną” – napisał w piątek w Truth Social. „Teraz musimy powstrzymać Demokratów przed oszukiwaniem w sondażach”.

List z gratulacjami sugeruje, że będzie nadal naciskał na GOP, aby szeroko przyjął jego bezpodstawną narrację o oszustwach wyborczych, która zbombardowała kandydatów wspieranych przez Trumpa w zeszłorocznych wyborach śródokresowych.

Ruch tych, którzy odmawiają głosowania nie udało się zdobyć żadnego znaczącego gruntu, Ze zwycięstwami w mniej niż jednym na sześć wyścigów w całych Stanach Zjednoczonych na stanowiskach ogólnostanowych nadzorujących zarządzanie wyborami, w tym gubernatora, sekretarza stanu i prokuratora generalnego – role, które będą miały kluczowe znaczenie dla wyborów w 2024 roku.

Alexa Woodwarda27 stycznia 2023 23:00

1674858978

Uczestnik zamieszek z Kapitolu oskarżony o napaść na Briana Sicknicka przed śmiercią został skazany na 80 miesięcy więzienia

Sicknick zmarł pewnego dnia po tym, jak został spryskany gazem pieprzowym i miał serię ataków. Raport koronera przypisał jego śmierć z przyczyn naturalnych.

Pan Khater został zapytany przez swoją matkę, Gladys Sicknick, w sądzie, czy czuje się „jak turysta… obserwujący, jak mój syn walczy o życie”.

„Miałem szczęście, że znalazłem rodzinę, która pomogła mojemu sercu wyzdrowieć. A pan, panie Khater, wdychał to wszystko chemikaliami w sprayu” – powiedziała jego szwagierka Nicole. „Zniszczyłeś serca każdego członka rodziny Brianów tylko dlatego, że odpowiadało to twoim zachciankom.

W swoich notatkach dla sądu 33-letni oskarżony opisał swój pobyt w więzieniu jako „długi, bolesny i upokarzający”.

„Rozumiem, że dla wielu ludzi 6 stycznia to nie tylko data w historii, ale dzień, który żyje w ludzkich umysłach i wspomnieniach” – powiedział.

Alexa Woodwarda27 stycznia 2023 22:36

1674856296

Pełna historia: Trump twierdzi, że może rozwiązać wojnę na Ukrainie w „24 godziny” i zbuduje „nieprzeniknioną kopułę” nad Stanami Zjednoczonymi

Donald Trump powiedział, że zbuduje „nieprzeniknioną kopułę”, aby chronić Stany Zjednoczone przed atakami rakietowymi, a także twierdził, że może zakończyć rosyjską inwazję na Ukrainę „w ciągu 24 godzin”.

Prezydent jednej kadencji opublikował wideo, w którym powiedział, że obce mocarstwa teraz otwarcie „używają słowa nuklearny przez cały czas”, ponieważ „nie szanują naszego przywództwa”.

Dodał, że było to „słowo, którego nigdy nie wolno używać” i nalegał, aby nigdy nie zostało wypowiedziane, gdy był w Białym Domu.

Były prezydent powiedział swoim zwolennikom w piątkowym wideo o niebezpiecznych skutkach przyszłego globalnego konfliktu.

„Trzecia wojna światowa byłaby katastrofą jak żadna inna. To sprawiłoby, że I i II wojna światowa wyglądały jak dwie bardzo małe bitwy.”

Alexa Woodwarda27 stycznia 2023 21:51

1674854197

Mike Pence mówi, że bierze „pełną odpowiedzialność” za tajne dokumenty znalezione w jego domu

Były wiceprezydent Mike Pence powiedział, że bierze „pełną odpowiedzialność” za obecność dokumentów z hashtagami w jego domu w Carmel w stanie Indiana, które zostały przekazane FBI na początku tego miesiąca.

Przemawiając na imprezie na Florida International University, Pence powiedział, że dokumenty „nie powinny znajdować się w moim osobistym miejscu zamieszkania”.

„Nasze bezpieczeństwo narodowe zależy od właściwego obchodzenia się z tajnymi i wrażliwymi materiałami i wiem, że gdy coś pójdzie nie tak, ważne jest, aby szybko je rozwiązać i ujawnić”.

Alexa Woodwarda27 stycznia 2023 21:16

1674852712

Trump argumentuje, że rodzice powinni mieć możliwość zwalniania i wybierania dyrektorów

W oświadczeniu wideo były prezydent powiedział, że rodzice powinni mieć możliwość wybierania i odwoływania dyrektorów, co jest daleko idącym żądaniem skierowanym do tak zwanego ruchu „praw rodziców”, który dąży do radykalnej zmiany systemu szkolnego w kraju.

Zachęceni wytycznymi Covid-19 skrajnie prawicowi aktywiści rozpoczęli kampanie przeciwko LGBT+ i starali się usunąć „krytyczną teorię rasy” z klas, podczas gdy republikańscy urzędnicy opracowują szeroko zakrojone polityki wymierzone w biblioteki i programy szkolne, które omawiają rasę, rasizm, płeć i seksualność.

Trump powiedział, że wdroży „bezpośrednie wybory” dyrektorów przez rodziców uczniów.

„Rodzice powinni móc głosować za ich zwolnieniem” – powiedział.

W poście na Twitterze, który opublikował wideo, Donald Trump Jr. dodał: „Czas zakończyć pobudkę w naszych szkołach”.

Dodał, że jego ojciec „chciał bezpośrednich wyborów dyrektorów przez rodziców, jako ostatecznej formy lokalnej kontroli”.

Alexa Woodwarda27 stycznia 2023 20:51

1674851843

Trump opublikował serię krótkich, niepowiązanych ze sobą oświadczeń wideo na temat przestępstwa, Bidena, tajnych dokumentów i rosyjskiego śledztwa

Poprzez dziewięć krótkich filmów opublikowanych jednocześnie na swoim koncie Truth Social Trump wydał oświadczenia dotyczące między innymi walki z przestępczością, protestów w Atlancie, kwestii tajnych dokumentów i wojny Rosji na Ukrainie.

Zasugerował zbudowanie „nieprzeniknionej kopuły”, aby chronić Stany Zjednoczone przed atakami rakietowymi.

„Trzecia wojna światowa… sprawi, że pierwsza i druga wojna światowa będą wydawać się bardzo małymi bitwami” – powiedział.

W innym filmie odniósł się do aktu oskarżenia postawionego byłym funkcjonariuszom FBI Charlesowi McGonigalowi, który jest oskarżony o naruszenie amerykańskich sankcji wobec Rosji.

„Mam nadzieję, że zgnije w piekle” – powiedział Trump.

W jednym z filmów mówi, że „patrioci” uwięzieni za przestępstwa związane z atakiem na Kapitol USA są „niszczeni” przez wymiar sprawiedliwości; W innej sytuacji opisał posiadanie przez Joe Bidena wrażliwych dokumentów, które zostały odkryte w jego biurze i domu, jako „plamę na naszym kraju”, która stanowi ingerencję w wybory.

„Sami stworzyli ten bałagan dokumentu” – powiedział w innym filmie. „Bycie całkowicie spieprzonym ze mną i nie zrobiłem absolutnie nic złego. To naprawdę niesamowite do oglądania, prawda?”

Alexa Woodwarda27 stycznia 2023 20:37