Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dzisiejsza runda wiadomości w Polsce – pierwsze wiadomości

Dzisiejsze podsumowanie wiadomości w Polsce
Kalbar/TFN

Zacznij dzień od podsumowania dzisiejszych najważniejszych wiadomości z czołowych polskich serwisów informacyjnych.

TVPIinfo.pl Publiczna telewizja TVPinfo opublikowała relację o tym, jak „10 000” demonstrantów przeszło przez Warszawę 11 listopada, w Święto Niepodległości Polski, „machając nazistowskimi symbolami i wzywając do spalenia Żydów”, na Twitterze izraelskiego kanału informacyjnego i24. Twierdzenie to zostało opisane jako „jedne z najgorszych fałszywych wiadomości” znalezionych w Internecie. Stwierdzono również, że nie ma ludzi noszących nazistowskie symbole.

Rp. pl – Rzeczpospolita ostrzegła, że ​​Polska może być zmuszona do „przerwania” wydatków na obronę ze względu na złą sytuację gospodarczą. Powołując się na badania Crédit Agricole, gazeta stwierdziła, że ​​do 2025 r. łączna wartość wszystkich planowanych wydatków na obronę może osiągnąć „astronomiczną” wartość 1,7 biliona złotych (362 mld euro). Ale słabsza pozycja monetarna może się wzmocnić wraz ze spowolnieniem gospodarczym. Kolejny polski rząd kontroluje wydatki na broń.

Wyborcza.pl – Gazeta Wyborcza spekulowała na temat przyszłości Zbigniewa Ziobry, ministra sprawiedliwości i młodszego partnera w koalicji rządzącej w Polsce. Ziobro jest już izolowany w rządzie z powodu odmowy kompromisu z Brukselą w sprawie niektórych reform sądownictwa w impasie, który doprowadził do zablokowania dostępu Polski do funduszy unijnych, a opozycja wzywa teraz do głosowania. Zaufanie do ministra. Rząd chce pieniędzy i dlatego, zdaniem Wyborza, może chcieć wypchnąć Giopro z łask w wyborach.

TVN24.pl – W relacji prowadzonej przez prywatny kanał informacyjny TVN24 abp Grzegorz Rys powiedział, że wśród młodych ludzi narasta „fala apostazji”. Arcybiskup powołał się na nowe badania, które wykazały, że liczba 18-24-latków deklarujących wiarę chrześcijańską spadła z 91 procent w 1992 roku do 71 procent w 2021 roku. Jeśli młodzi ludzie mają przestać wychodzić z owczarni.

READ  Polskie prawo restauracyjne spowodowałoby „poważne szkody” w stosunkach z Izraelem