Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dzisiejsza runda wiadomości w Polsce – pierwsze wiadomości

Dzisiejsze podsumowanie wiadomości w Polsce
Kalbar/TFN

Zacznij dzień od podsumowania dzisiejszych najważniejszych wiadomości z czołowych polskich serwisów informacyjnych.

Rp. pl – Większość Polaków obarcza rząd odpowiedzialnością za brak dostępu Polski do miliardów euro z funduszy unijnych, wynika z sondażu opublikowanego w dzienniku „Rzeczpospolita”. 63,9 proc. ankietowanych obwiniało cały rząd, podczas gdy tylko 17 proc. obwiniało Komisję Europejską. Dla tych, którzy uważają rząd za winę, większość (26%) obwinia ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę i jego młodszego wspólnika w koalicji rządzącej, jego partię Solidarność Polska, o brak funduszy.

TVN24.pl – Prywatna stacja informacyjna TVN24 nadała z Zabrza relację o cierpieniu rodziny Hrycyszynów. Całkowita liczba rodzin wynosi 15, ponieważ rodzice mają 13 adoptowanych dzieci wraz z dwójką własnych. Aby uczcić rzadkie wspólne wakacje, rodzice kupili stary autobus, ale gdy wjechali w Bieszczady, pojazd zapalił się, paląc się i cały ich bagaż. Opieka społeczna poinformowała, że ​​ocenia sytuację rodziny na podstawie tego, jak ważny jest dla nich autobus.

Wyborcza.pl – Rząd może wprowadzić pogotowie motocyklowe, aby przyspieszyć czas reakcji, z możliwością pogotowia straży pożarnej – podała Gazeta Wyborcza. W gazecie podano, że chociaż ratownicy motocyklowi mogliby szybciej dotrzeć do ludzi, regularne usługi pogotowia ratunkowego mogą zostać przerwane, ponieważ starają się utrzymać wysoko wyszkolony personel medyczny.

TVPIinfo.pl – Publiczny nadawca DVB przyjrzał się niedawnym sukcesom policji w zwalczaniu gangów przestępczych atakujących ciężarówki. Zwrócono uwagę na operację, która doprowadziła do aresztowania czterech osób i odzyskania towarów o wartości około 214 000 euro. Gang rabował ciężarówki w Niemczech. W innym incydencie polska policja, współpracując ze swoimi niemieckimi odpowiednikami, aresztowała dwie osoby i odzyskała 97 telewizorów i 314 kompletów pasów bezpieczeństwa do luksusowych samochodów, o wartości szacunkowej 650 000 zł (138 000 euro).

READ  Nowa fala Kovita mogłaby uspokoić polski rynek pracy, ale tylko chwilowo | Pstryknąć