Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dzisiejsza runda wiadomości w Polsce – pierwsze wiadomości

Dzisiejsze podsumowanie wiadomości w Polsce
Kalbar/TFN

Zacznij dzień od podsumowania dzisiejszych najważniejszych wiadomości z czołowych polskich serwisów informacyjnych.

Wyborcza.pl – Gazeta Wyborcza, jak rząd zamierza dokonać oszczędności budżetowych w służbie zdrowia, jednocześnie przeznaczając na Narodowy Fundusz Zdrowia specjalne rezerwy na pokrycie nadzwyczajnych wydatków, takich jak zakup węgla w tym roku. . Gazeta poinformowała, że ​​rząd planuje zainwestować pieniądze w infrastrukturę zdrowotną i sprzęt przeznaczony do leczenia pacjentów.

TVPIinfo.pl – Publiczny nadawca zamieścił relację o kupnie przez prezydenta Wrocławia domu w strefie „ekskluzywnej” za 1,6 mln zł (330 tys. euro). Według relacji na portalu TVPInfo 240-metrowy dom Jacka Sutryka ma garaż i basen. Dom, należący do właściciela Wrocławskiego Klubu Żużlowego, jest „hojnie dotowany z pieniędzy miejskich”. Lokalny radny rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość wezwał Centralne Biuro Antykorupcyjne do zbadania sprawy.

Rp. pl – Albańskie śledztwo w sprawie śmierci polskiego biznesmena związanego ze skandalem związanym z zakupem wentylatorów jest teraz w rękach polskich prokuratorów – napisała w poniedziałek Rzeczpospolita. Andrzej Istepski został zakontraktowany przez Ministerstwo Zdrowia na dostawę wentylatorów w 2020 roku, gdy Polska zmagała się z pandemią Covid. Otrzymał z góry 154 mln zł (31 mln euro), ale nie wywiązał się z umowy. Zanim postawiono mu zarzuty, uciekł do Albanii, gdzie zmarł w czerwcu. Jednak jego ciało zostało podobno natychmiast skremowane bez właściwej identyfikacji, co wzbudziło obawy polskich śledczych.

TVN24.pl– W wywiadzie dla prywatnej telewizji TVN24 poseł opozycji i były minister spraw zagranicznych Pavel Koval powiedział, że członkowie najbliższego otoczenia Władimira Putina mogą próbować obalić rosyjskiego przywódcę. Jeśli nie będą działać szybko, wyjaśnił Koval, zdrowie i stabilność Rosji będą coraz bardziej zagrożone. „Nadejdzie dzień, kiedy Putin przestanie być u władzy; albo umrze, albo zostanie odsunięty na bok” – powiedział poseł.

READ  Top Polskie Muzeum w ogniu z powodu nowego dyrektora