Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dzisiejsza runda wiadomości w Polsce – Pierwsze wiadomości

Dzisiejsza runda wiadomości w Polsce – Pierwsze wiadomości

Dzisiejsze podsumowanie wiadomości z Polski
Kalbar/TFN

Rozpocznij dzień od podsumowania najważniejszych dzisiejszych wiadomości z wiodących polskich serwisów informacyjnych.

Wyborcza.pl – Sondaże pokazują, że partie opozycyjne w Polsce mogą wygrać tegoroczne wybory parlamentarne tylko wtedy, gdy zjednoczą się i wystartują na wspólnym bilecie – napisała „Gzeta Wyborcza”. Według sondażu Kantar, jeśli partie się połączą, zdobędą 245 mandatów w parlamencie, a rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość 167 mandatów. Donald Tusk, lider największej partii opozycyjnej, Platformy Obywatelskiej, powiedział, że zrobił wszystko „humanitarnie”, by inne partie rywalizowały na tym samym bilecie.

Rp. pl – Wielka Brytania ma „bardzo pozytywne podejście” do „wypełniania luk” w polskiej obronie przeciwlotniczej, spowodowanych decyzją polskiego rządu o wysłaniu MiG-29 na Ukrainę, poinformowała „Rzeczpospolita”. minister, niemiecka gazeta Die Welt. Minister powiedział, że Wielka Brytania mogłaby postąpić podobnie, wysyłając do Polski kompanię czołgów Challenger 2, aby wzmocnić polskie siły pancerne po rozmieszczeniu czołgów T-72 na Ukrainie.

TVPIinfo.pl – Była premier Beata Szydło, członkini rządzącej w Polsce partii Prawo i Sprawiedliwość, zaapelowała o jedność w koalicji – poinformowała państwowa telewizja TVB. „Nic tak nas nie osłabia jak bójki” – powiedział w rozmowie z magazynem Sieci. Zjednoczona Federacja Praw była nękana kilkoma wewnętrznymi konfliktami między Prawem i Sprawiedliwością a jej młodszym sojusznikiem, Solidarną Polską.

TVN24.pl – eurodeputowany i lider lewicowej opozycji Robert Biedroń powiedział TVN24, że nadszedł „czas, aby usiąść do stołu” z innymi partiami opozycyjnymi, aby przedyskutować wspólny start w tegorocznych wyborach parlamentarnych. . Dodał, że powinni przynajmniej stworzyć wspólny plan, żeby pokazać wyborcom, że „mamy wizję Polski i dlaczego mamy wygrać te wybory”.

READ  Papież Franciszek składa hołd uniwersytetowi w Polsce za edukację katolicką w VI wieku | Krajowy Rejestr Katolicki