Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dzisiejsza runda wiadomości w Polsce – Pierwsze wiadomości

Dzisiejsza runda wiadomości w Polsce – Pierwsze wiadomości

Dzisiejsze newsy w Polsce
Kalbar/TFN

Rozpocznij dzień od podsumowania najważniejszych dzisiejszych wiadomości z wiodących polskich serwisów informacyjnych.

TVPIinfo.pl – Poseł do PE z rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość powiedział, że afera korupcyjna „Qatargate”, która dotknęła Parlament Europejski, trwa „dziesiątki lat”, podał państwowy nadawca TVPIinfo. Dominik Tarczyński zwrócił uwagę na widoczne powiązania eurodeputowanej Ewy Kaili z rosyjsko-greckim oligarchą Ivanem Savvidisem, któremu postawiono zarzuty korupcyjne za przyjmowanie łapówek od Kataru. Opisany przez Tarczyńskiego jako „człowiek Putina”, Savitis jest byłym rosyjskim posłem, który stał się celem zachodnich sankcji i skonfiskowano mu majątek.

TVN24.pl – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOSP), coroczna ogólnopolska akcja charytatywna na rzecz chorych dzieci, zebrała w niedzielę 154 mln zł (32,7 mln euro) – poinformował prywatny nadawca TVN24. Obecna kwota jest o 18 mln zł (3,8 mln euro) wyższa od poprzedniego rekordu ustanowionego w ubiegłym roku. Około 120 000 wolontariuszy wyszło na ulice w całej Polsce, aby pomóc w zbiórce pieniędzy. To już 31. edycja WOSP.

Rp. pl – Gazeta Rzeczpospolita napisała, że ​​w Polsce trzeba podnieść wiek emerytalny, inaczej emeryci staną w obliczu ubóstwa. W tej chwili kobiety mogą odejść z pracy w wieku 60 lat, a mężczyźni w wieku 65 lat, ale należy to zwiększyć, czytamy w gazecie. Dziś liczba osób na emeryturze minimalnej wynosi 10 proc., ale do 2060 roku może być sześciokrotnie wyższa.

Wyborcza.pl – Gazeta Wyborcza oskarżyła Daniela Obajtka, szefa państwowej spółki paliwowej PKN Orlen, jednej z największych firm w Polsce, o bycie informatorem ABW. Powołując się na byłego funkcjonariusza ABW, gazeta napisała, że ​​Obajtek był rejestrowany jako źródło w latach 2009-2014. Viborza napisał też, że pomimo skazania Arlena za defraudację środków operacyjnych ABW, jego oficer prowadzący, Beta Z, już pracuje.

READ  Trener Socceroos - który mierzył się z Maradoną - mówi zawodnikom, żeby nie popełniali błędów Polski - FTBL