Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dzisiaj aktualizacja wulkanu na Islandii: erupcja może nastąpić w ciągu 30 minut

Dzisiaj aktualizacja wulkanu na Islandii: erupcja może nastąpić w ciągu 30 minut

Ogromne pęknięcia pojawiają się na drogach w islandzkim mieście zagrożonym erupcją wulkanu

Władze obawiają się, że islandzki wulkan mógł wybuchnąć zaledwie 30 minut temu, a krajowe biuro meteorologiczne (IMO) ostrzegło, że magma mogła osiągnąć bardzo wysoki poziom w skorupie ziemskiej.

Ludzie będą „musieć po prostu poczekać kilka następnych dni”, aby zobaczyć, jak potoczą się wydarzenia, powiedziała Kristin Jónsdóttir, kierownik wydziału Islandzkiego Biura Meteorologicznego.

Powiedziała, że ​​spadek aktywności sejsmicznej w ciągu ostatnich 24 godzin może oznaczać, że magma dotarła bardzo blisko powierzchni Ziemi, dodała, że ​​scenariusz nie różni się od tego, co obserwowano przed poprzednią erupcją w 2021 roku.

Władze obawiają się, że mogą otrzymać „30-minutowe powiadomienie” przed spodziewaną erupcją wulkanu. Feder Rennison, szef ochrony ludności, dodał: „Wszystkie duże znaki już są, więc szukamy małych znaków, znaków, które to wskazują, chociaż uważnie się temu przyglądamy”.

Met Office poinformowało, że w odwiercie w Svartsinje wykryto stopiony gaz, co wskazuje na nieuchronną erupcję wulkanu Fagradalsfjall w nadchodzących dniach, a najbardziej zagrożone jest miasto Grindavik.

1700553993

Islandzkie Biuro Meteorologiczne ostrzega przed „znacznym podniesieniem się skorupy ziemskiej”

Islandzkie Biuro Meteorologiczne ostrzegło o „znacznym podniesieniu się skorupy ziemskiej” w rejonie Svartsing.

Przegląd zdjęć przez ekspertów następuje w czasie, gdy w ostatnich dniach na Islandii odnotowywano od 1500 do 1800 trzęsień ziemi dziennie.

Tarę Cobham21 listopada 2023 08:06

1700552659

Kiedy wybuchnie wulkan na Islandii i co się stanie, kiedy to nastąpi?

Około 3400 mieszkańców miasta Grindavik, które leży na trasie spodziewanej erupcji szczeliny, zostało zmuszonych do ewakuacji, opisując „przerażające” sceny z ich ukochanego rodzinnego miasta, gdy na krótko wracali po swoje rzeczy.

Tarę Cobham21 listopada 2023 07:44

1700550006

Ostrzeżenie przed erupcją wulkanu na Islandii zmusza mieszkańców Grindavik do ewakuacji

Ostrzeżenie przed erupcją wulkanu na Islandii zmusza mieszkańców Grindavik do ewakuacji

Alisha Rahman Sarkar21 listopada 2023 o godzinie 07:00

1700548256

Mieszkańcom Islandii powiedziano, że spędzą miesiące z dala od swoich domów

Eksperci ujawnili potencjalne miejsce erupcji wulkanu na Islandii, po tym jak władze ostrzegły ewakuowanych, że mogą nie wrócić do domu przez wiele miesięcy.

Synoptyk powiedział, że w studni w Svartsinje wykryto gaz magmowy, co wskazuje na rychłą erupcję wulkanu Fagradalsfjall w nadchodzących dniach.

„Uważa się, że głównym miejscem erupcji było Hagafell” – stwierdził synoptyk.

Alisha Rahman Sarkar21 listopada 2023 o godzinie 06:30

1700546400

Trzęsienia ziemi na Islandii: czy loty będą nadal kontynuowane w obliczu obaw związanych z erupcją wulkanu?

Szymona Caldera21 listopada 2023 o godzinie 06:00

1700544656

Władze islandzkie ścigają się z czasem, aby wzmocnić elektrownię

Władze Islandii nakazały budowę dwóch gigantycznych ścian chroniących elektrownię na wypadek nieuchronnej erupcji wulkanu, obawiając się, że sytuacja może się zmienić bez ostrzeżenia.

Zbudowano jeden mur o wysokości 26 stóp, aby wzmocnić elektrownię Svartsinje, natomiast nad małym miasteczkiem Grindavik budowano kolejny półkolisty mur o długości 3,5 km.

powiedział Feder Rennison, dyrektor ds. ochrony ludności i zarządzania kryzysowego kobieta Największym wyzwaniem, przed jakim stanęli, było uratowanie elektrowni przed lawą.

„Jeśli zainstalujemy grzejniki elektryczne we wszystkich domach w okolicy, będziemy drenować system energetyczny właśnie w tym celu”.

Alisha Rahman Sarkar21 listopada 2023 o godzinie 05:30

1700542856

Islandzkie Biuro Meteorologiczne aktualizuje strefę niebezpieczną na nowej mapie

Islandzkie Biuro Meteorologiczne (IMO) zaktualizowało w poniedziałek mapę oceny ryzyka dla regionu Grindavik i Svartsengi w oparciu o zdjęcia satelitarne.

Strefa zagrożenia została rozszerzona w porównaniu z poprzednimi mapami i obejmuje trzy szerokie kategorie.

Kolorem fioletowym zaznaczony jest obszar wysokiego ryzyka o szerokości około 2-3 km, otaczający obszar kolorem czerwonym oznacza obszar wysokiego ryzyka, a kolorem żółtym obszar umiarkowanego.

Najbardziej niebezpieczna strefa w centrum 15-kilometrowego uskoku oznaczona jest czerwoną przerywaną linią.

Wulkan Islandii zaktualizował swoją strefę niebezpieczną

(Islandzkie Biuro Meteorologiczne)

Alisha Rahman Sarkar21 listopada 2023 o godzinie 05:00

1700541056

Kiedy wybuchnie wulkan na Islandii?

Gdy zbliża się nieuchronna erupcja, tysiące Islandczyków czeka na swój los, ponieważ ich miasto może zostać zniszczone w ciągu kilku dni.

W sobotę 11 listopada tysiące trzęsień ziemi nawiedziło południowo-zachodni półwysep Reykjanes, powodując zapadnięcie się półstopionej skały pod powierzchnię, a wstrząsy utworzyły tamę o długości 15 km, która podzieliła społeczność na dwie części pod wpływem wypychania gruntu do góry.

Wszyscy mieszkańcy czekają w zawieszeniu, bojąc się losu swojej zgranej społeczności. Wielu straciło już domy, a inni nie wiedzą, czy ich mieszkania nadal stoją w obliczu ciągłych trzęsień ziemi.

Alisha Rahman Sarkar21 listopada 2023 o godzinie 04:30

1700539200

Czy podróż do Islandii jest bezpieczna? Twoje prawa, jeśli masz zarezerwowane wakacje

W tej chwili ziemia jest najbardziej wzburzona na Islandii. Półwysep Reykjanes, na południowy zachód od Reykjaviku, obfituje w aktywność sejsmiczną, która powoduje setki małych trzęsień ziemi.

Jednak loty nadal przylatują i odlatują jak zwykle. Oto główne pytania i odpowiedzi dotyczące praw konsumentów.

Szymona Caldera21 listopada 2023 o godzinie 04:00

1700537456

Władze islandzkie obawiają się nagłej erupcji wulkanu

Władze Islandii poinformowały, że mogą otrzymać „30-minutowe powiadomienie” przed spodziewaną erupcją wulkanu w pobliżu małego miasteczka rybackiego Grindavik w południowo-zachodniej części kraju.

„Naszym wyzwaniem jest to, że nie zobaczymy żadnych mocnych dowodów na to, że magma się unosi, będziemy świadkami kilku małych trzęsień ziemi i zobaczymy, jakie jest prawdopodobieństwo, że magma utworzy się w jednym miejscu, a nie w innym” – powiedział Feder Rennison, kierownik projektu. Z Agencji Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego Fox News.

„Otrzymujemy powiadomienie z około 30-minutowym wyprzedzeniem przed rozpoczęciem erupcji. Właśnie nad tym pracujemy”.

„Wszystkie duże znaki już są, więc szukamy małych znaków, oznak, że chociaż uważnie się temu przyglądamy, rozpoczęcie erupcji może zająć maksymalnie 30 minut, ale może to trwać nadal. ” Dodał: „To będzie trwało przez kilka dni lub tygodni”.

Alisha Rahman Sarkar21 listopada 2023 o godzinie 03:30