Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dzień wcześniej klucze Steam zostały sprzedane za setki dolarów

Dzień wcześniej klucze Steam zostały sprzedane za setki dolarów

Klucze Steam do The Day Before, długo oczekiwanej gry, która została wydana w tak złym stanie, że jej twórca zamknął ją cztery dni później, po wycofaniu z listy są sprzedawane online za setki dolarów.

Jak donosi Kotakuautoryzowany sprzedawca kluczy będący stroną trzecią Gry zielonego człowieka Niewykorzystane klucze Steam The Day Before można nabyć za co najmniej 233,97 USD, podczas gdy inne można nabyć za ponad 300 USD. Klucze Steam umożliwiają użytkownikom pobieranie i instalowanie gier, nawet jeśli zostały usunięte ze sprzedaży. The Day Before zostało wycofane ze sprzedaży zaledwie cztery dni po premierze we wczesnym dostępie.

Gra The Day Before, stworzona przez dewelopera Fntastic, była najczęściej umieszczaną grą na liście życzeń Steam, zanim dziwna seria wydarzeń spowodowała, że ​​fani stali się bardziej podejrzliwi i niespokojni. Fntastic był oskarżany o kradzież innych gier, takich jak The Division, Call of Duty, The Last of Us, Cyberpunk 2077, Grand Theft Auto 5 i inne, na przykład przy różnych okazjach, a spór dotyczący znaku towarowego również skomplikował sprawę.

W listopadzie 2023 roku, siedem miesięcy po obiecaniu braku dalszych opóźnień, Fntastic ponownie opóźnił Dzień Pierwszy, tym razem na czas nieokreślony, mimo że wersja na komputery PC miała trafić do wczesnego dostępu zaledwie miesiąc później. Premiera nie poszła dobrze, a gracze zwrócili uwagę, że w grze nie ma niczego, co obiecał Fntastic.

Wreszcie, zaledwie cztery dni po premierze, kiedy liczba graczy spadła o 90%, a The Day Before znalazło się na liście 10 najgorszych gier wszechczasów na Steamie, Fntastic ogłosiło, że zamknie swoje drzwi i wszyscy, którzy kupili grę, móc uzyskać zwrot pieniędzy.

READ  Ten telefon za 280 USD to lekcja przystępności – mam nadzieję, że Apple i Samsung zadbają o to

W rzadkiej recenzji IGN 1/10 powiedzieliśmy: „The Day Before to z pewnością jedna z najgorszych gier, w jakie kiedykolwiek grałem, do tego stopnia, że ​​boję się grać w nią dalej na moim komputerze – a jeśli nie, nie udało mi się spróbować. „Możesz uważać się za jednego ze szczęśliwców”.

Ryan Dinsdale jest niezależnym reporterem w IGN. Cały dzień będzie opowiadał o Wiedźminie.