Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dzień Dziedzictwa Polskiego powraca w Gloucester w 2023 roku – wszystko, co musisz wiedzieć

Polonia z Gloucestershire już kolejny rok obchodzi Dzień Dziedzictwa Polskiego na King’s Square w Gloucester.

Ludzi z całego miasta i powiatu zapraszamy na występy na żywo, takie jak śpiew i taniec, a także tradycyjną kuchnię i muzykę, w najbliższą sobotę 13 maja.

Wydarzenie, organizowane przez Towarzystwo Polskie Gloucestershire i Akademię Polską, rozpoczęło się w 2017 roku i odbywa się na początku maja z okazji Dnia Flagi Narodowej oraz przypadającego 2 maja Dnia Polaków i Polonii za Granicą. Bezpłatne wydarzenie rozpocznie się w południe.

Czytaj dalej: Gloucester Street, która zostanie przekształcona dzięki planom właściciela miasta, aby rozprzestrzenić magię tęczy

Odbywają się polskie tancerki folklorystyczne, pokazy sztuk walki, zabawy dla dzieci i koncerty, w tym słynna polska piosenkarka Elena Flint, która śpiewa od ponad 20 lat.

Tegoroczny Dzień Dziedzictwa podkreśla osiągnięcia polskich kryptografów w walce z niemiecką maszyną szyfrującą Enigma przed i podczas II wojny światowej.

Gloucester Excelsior Band występujący w Dzień Dziedzictwa(fot. Andrzej Nitecki)

Ku uciesze miłośników lotnictwa i tradycyjnych polskich potraw, takich jak pierogi i kiełbaski, wystawa Laguna’s Spitfire Legacy będzie dostępna wśród wielu innych stoisk prezentujących organizacje, artystów i biznesy z Gloucestershire.

READ  Polska twierdzi, że książka, którą Macron dał papieżowi, nie była grabieżą z czasów II wojny światowej