Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dzielnica sortująca odpady z recyklingu | Wiadomości, sport, praca

WARREN – Jednym z najczęstszych mitów na temat recyklingu jest to, że wszystko nadaje się do recyklingu, powiedziała Jennifer Jones, kierownik okręgu ds. zarządzania odpadami stałymi w Geauga-Trumbull.

Okręg Gospodarki Odpadami jest jednostką rządową odpowiedzialną za promocję i świadczenie usług recyklingowych dla mieszkańców powiatów Goga i Trumbull.

„Naszą pracą jest utrzymanie jak największej ilości wysypisk” Jones wyjaśnił, zauważając, że przestrzeń na składowisku jest ograniczona i że śmieci nigdzie nie będą się nigdzie w najbliższym czasie przemieszczać.

Dlaczego więc nie poddać recyklingowi wszystkiego? Cóż, odpowiedź jest prosta.

Recykling to biznes. powiedział Jones. „Bierzesz coś i sprzedajesz komuś innemu, aby zmienić to w coś nowego”.

Kołyski aż po grób

W hrabstwie Trumbull w punktach nadania przyjmowane są tylko butelki, słoiki, puszki aluminiowe i stalowe, butelki plastikowe, słoiki, dzbanki, gazety, czasopisma i kartony. Numer na plastiku nie ma już znaczenia – chodzi bardziej o kształt przedmiotów.

„Możemy przetwarzać tylko te rzeczy, które akceptuje nasz lokalny MRF” powiedział Jones.

MRF, czyli Zakład Odzysku Materiałów, to jeden krok na drodze do recyklingu materiałów od: „kołyski aż po grób,” powiedział Jones.

Przedmioty, które są nowe i sprzedawane – kołyska – są w końcu zużywane, rozkładane i trzeba je wyrzucić – grób. Grób jest miejscem recyklingu.

Kiedy surowce wtórne opuszczają twoje ręce, czy to przy odbiorze przy krawężniku, czy w miejscu dostawy, są zbierane ciężarówkami i transportowane do MRF. Materiały z okręgów Trumbull i Mahoning są odbierane przez firmę Waste Management, dostawcę rozwiązań środowiskowych i trafiają do firmowej stacji przeładunkowej w Polsce, a następnie do Akron MRF.

Według firmy Waste Management obsługuje od 5000 do 6000 ton materiałów recyklingowych miesięcznie w północno-wschodnim Ohio.

„MRF sortuje i składa je razem w taki sam sposób, w jaki robią różne rzeczy razem. Wszystkie plastiki nr 1 lub wszystkie butelki lub słoiki tego samego typu” powiedział Jones. „Zbierają je w paczce i sprzedają firmie, która je tnie, topi i przekształca w to, co chcą zrobić”.

READ  WHP Global podpisało umowę z Fashioncenter GmbH na obuwie i odzież sportową Lotto w Niemczech i Polsce

W MRF materiały są odbierane i sprawdzane przez operatora, a następnie łączone ze strumieniem, gdy są wprowadzane do systemu przetwarzania, zgodnie z zarządzaniem odpadami. Większość procesu odbywa się za pośrednictwem przenośnika taśmowego, powiedział Jones.

Ze względu na przenośniki taśmowe ważne jest, aby nie wkładać do pudeł plastikowych toreb. Recykling powinien być zawsze luźny.

„Jeśli spakujesz go i zaniesiesz do miejsca nadania lub jeśli spakujesz i włożysz do koszy przy krawężniku, kiedy dotrze do MRF, torby się otwierają, a następnie przyczepiają się przenośniki taśmowe, więc muszą się zamknąć całą linię, wyciągnij wszystkie worki – prawdopodobnie dostaną ręce w maszynach do przeprowadzek – aby to wyczyścić „ powiedział Jones.

Ostatecznie, według firmy, gospodarka odpadami wysyła przetworzony materiał na rynki zewnętrzne w celu dalszego przetworzenia i wykorzystania w wytwarzanych produktach.

Jones powiedział, że może to oznaczać sprzedaż surowców wtórnych dużym firmom lub lokalnemu sprzedawcy. Różne materiały trafiają w różne miejsca.

dobra robota

Jones wyjaśnił, że butelki, dzbanki i słoiki to przedmioty najłatwiejsze do recyklingu, ponieważ są nabywcy, którzy chcą zamienić je w coś innego. Podczas gdy w miejscach takich jak Kalifornia może istnieć rynek na więcej rodzajów materiałów nadających się do recyklingu, w Ohio przedmioty, których nie można zapakować i sprzedać – takie jak zabawki, wykładziny basenowe lub foteliki samochodowe – są po prostu wyrzucane.

„Ludzie myślą: »Jest zrobiony z plastiku«; Więc nadaje się do recyklingu. Nie poprawnie,” powiedział Jones. „Wszystko, czego nie mogą ostatecznie sprzedać, trafia na wysypisko”.

Chociaż większość tego, co trafia do pojemników do recyklingu, można poddać recyklingowi, te niedopuszczalne przedmioty, które zostaną wyrzucone, wiążą się z kosztami.

„Istnieje koszt związany z wyniesieniem tego. Istnieje koszt związany z zakopaniem go na wysypisku. „ powiedział Jones.

READ  Ash Party wygrywa Adelaide International Group, a Simona Halep wygrywa Melbourne Summer Group 1 przed Australian Open | wiadomości tenisowe

Powiedziała, że ​​​​Gauga-Trumbull Waste Management District płaci 700 000 USD rocznie za przetwarzanie materiałów nadających się do recyklingu, a mieszanie niedopuszczalnych przedmiotów tylko zwiększa tę liczbę.

Według Green Team Managera Lou Vegi, okręg odpadów hrabstwa Mahoning płaci około 630 000 dolarów za przetwarzanie surowców wtórnych. Hrabstwo posiada około 180 8-metrowych pojemników do recyklingu w 27 miejscach wyładunku, z których niektóre są opróżniane cztery razy w tygodniu.

Vega powiedział, że koszty recyklingu wzrosły po tym, jak Chiny, wcześniej największy nabywca eksportu surowców w USA, zaprzestały recyklingu w USA w 2018 roku.

„Kilka lat temu można było prawdopodobnie dostać 5 lub 10 USD za tonę za mieszany recykling” – powiedziała Vega. Następnie koszt przesunął się z kilku dolarów za tonę do płacenia od 60 do 90 dolarów za przetworzenie. „

Vega powiedział, że zmiana spowodowała zamknięcie programów w całym kraju i cięcia budżetowe w hrabstwie Mahoning, mimo że Mahoning pozostaje jedynym hrabstwem w stanie, które oferuje bezpłatny recykling przy krawężniku.

Chociaż recykling może mieć swoją cenę, Jones powiedział to „Kluczowa kwestia w zrównoważonym rozwoju”.

„Zakopywanie rzeczy w ziemi to rozwiązanie tymczasowe” powiedział Jones. „Ohio ma dużo miejsca na wysypisko. Mamy dużo w tym obszarze. Ale nie jest nieskończony, więc staramy się trzymać rzeczy, które możemy trzymać poza składowiskiem, aby zachować tę przestrzeń tak długo, jak to możliwe.”

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej