Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dzięki przestrzeni rozrywkowej Google tablety z Androidem wyglądają jak Google TV

Dzisiaj Google ogłasza nową funkcję na tabletach z Androidem, która działa w oparciu o jedną ze swoich największych zalet: konsumpcję mediów. Po prostu nazwana „Przestrzeń rozrywkowa” będzie nową sekcją po lewej stronie ekranu głównego na tabletach Walmart począwszy od tego miesiąca, a pod koniec roku zostanie rozszerzona na cały świat o urządzenia Lenovo, Sharp i inne. Jest to wszechstronne centrum łączące filmy (programy telewizyjne, filmy, YouTube), gry i książki. Entertainment Space to coś, co Google stworzyło kilka lat temu i jest to jedna z najbardziej znaczących zmian w obsłudze tabletu z Androidem od dłuższego czasu.

„Zaoszczędzisz czas i nie będziesz musiał przełączać aplikacji, aby dowiedzieć się, co robić, czy to oglądanie, granie czy czytanie” – powiedział James Bender z Google. Napisał w poście na blogu. „Gdy zalogujesz się do swoich aplikacji subskrypcyjnych, Entertainment Space pokaże Ci Twoje treści w jednym miejscu i są zaprojektowane specjalnie dla Ciebie. A jeśli chcesz udostępniać swój tablet, każdy członek rodziny może mieć swój własny, spersonalizowany profil”.

Sekcja Oglądaj w zasadzie wygląda jak Google TV na Chromecaście – ale została ściśnięta na ekranie tabletu. U góry znajduje się duży baner bohatera, a następnie lista aplikacji do przesyłania strumieniowego zainstalowanych na urządzeniu, a następnie wyświetlane są rekomendacje. To jest rzeczywiście Być Pochodzi z Google TV, więc jeśli masz nowego Chromecasta, kolejki takie jak „Kontynuuj oglądanie” powinny być nadal zsynchronizowane. Zobaczysz znany rząd treści zyskujących popularność i niestandardowych wyborów. Kliknięcie „odtwórz” oznacza aplikację, z której pochodzi film, ale Google ma nadzieję, że jej rekomendacje pomogą Ci pokonać hałas.

Przejdź do obszaru Gry, a znajdziesz polecane tytuły do ​​wypróbowania, a także wiersz gier „Kontynuuj grę” na swoim urządzeniu. Google stara się również lepiej prezentować gry „natychmiastowe”, które pozwalają Ci grać bez czekania na pobranie. Dostają własną klasę w Entertainment Space.

READ  Tragedia! NASA twierdzi, że sondy kosmiczne Voyager zawodzą

Ostatnia to karta Książki, która umożliwia szybki powrót do tego, co czytasz w Książkach Google Play. Audiobooki też są tutaj, a Google oferuje listę popularnych książek i ciekawych przedmiotów na sprzedaż.

Jak można by powiedzieć, w Entertainment Space nie ma nic szczególnie rewolucyjnego. Google twierdzi, że w ciągu ostatniego roku „ponad 30 procent ludzi zaczęło używać tabletów z Androidem w porównaniu z rokiem poprzednim”, a badania firmy pokazują, że ludzie coraz bardziej chcą pomagać w odkrywaniu treści.

Ale są już pewne wczesne komplikacje. Na przykład Samsung – firma, która produkuje najpiękniejsze tablety z Androidem na rynku – nie uczestniczyła jeszcze w Entertainment Space. Może się to zmienić w nadchodzących miesiącach; Google i Samsung coraz częściej współpracują nad oprogramowaniem. Ale obecnie lista partnerów OEM jest raczej niewielka. Dzieje się tak po części dlatego, że Entertainment Space jest bezpośrednio zintegrowane z wyrzutnią; Nie jest to niezależna aplikacja, którą instalujesz.

Innym problemem jest to, że Netflix nie uczestniczy w Entertainment Space. Pojawi się w wierszu „Ostatnio używane”, ale treści Netflix nie będą częścią rekomendacji w sekcji Oglądanie. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że Netflix również pozostał w tyle za Google TV i ogólnie nie wydaje się, że chcą łączyć i mieszać swoje programy z innymi usługami.

Aby wziąć udział w Entertainment Space, firmy mogą to zrobić na jeden z dwóch sposobów. Mogą wykonać pracę, aby dodać swoją aplikację do przesyłania strumieniowego do Google TV lub wprowadzić mniejsze zmiany, gdy nowy kod pojawi się w portalu dla programistów Androida.

Jeśli nie interesuje cię Entertainment Space, to jesteś może Móc to wyłączyć. Producenci OEM muszą ustalić, czy klienci mogą całkowicie wyłączyć tę funkcję. Google kontroluje wszystkie zalecenia dotyczące treści, ale ponieważ producenci OEM mogą wstępnie ładować aplikacje na urządzenia, może to wpłynąć na filmy wideo, które Cię interesują, aby wprowadzić i dostosować swoje usługi.

Google uważa Entertainment Space za podobny w koncepcji do Kids Space, portalu z funkcjami i treściami przyjaznymi dzieciom. Ale ten jest dla starszych członków rodziny. To ponowne skupienie się na oprogramowaniu tabletów Google jest intrygujące – zwłaszcza po tym, jak Pixel Slate rozbił się i spalił tak mocno, że przekonał firmę do całkowitego zaprzestania produkcji tabletów. Ale sprzęt okazał się dla niektórych niezbędny podczas długiego okresu pracy w domu i edukacji na odległość, a dzięki Entertainment Space Google chce trochę uprościć aspekt rozrywki.