Biuro Wsparcia Nawigacji w Centrum Kontroli Misji Europejskiego Centrum Operacji Kosmicznych (ESOC) ma za zadanie zapewnić dokładne, niezależne wyznaczanie orbit dla europejskich misji kosmicznych. ESOC z siedzibą w Darmstadt w Niemczech jest częścią Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Celem Europejskiej Agencji Kosmicznej jest wykorzystanie wysokiej jakości sygnałów z Galileo w połączeniu z Globalnym Systemem Pozycjonowania (GPS) w celu poprawy poziomów pozycjonowania orbitalnego dla przyszłych misji kosmicznych.
Biuro Wsparcia Nawigacji wykorzystało pozytywne wyniki misji Copernicus Sentinel-6 — jednej z pierwszych misji, w której wykorzystano wspólny odbiornik obsługujący Galileo-GPS, który poprawił możliwości pozycjonowania — aby zademonstrować zespołom misji Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), że przyszłe misje Potrafi ujarzmić moc. Galileo w celu poprawy dokładności pozycjonowania.
misje w pracy
Próba 3 Jest to precyzyjnie skonfigurowana misja lotnicza, która ma zostać wystrzelona w 2024 r. Misja składa się z dwóch małych satelitów wystrzelonych razem, które rozłączą się, aby lecieć w tandemie, przygotowując się do przyszłych misji wielosatelitarnych latających jako jedna wirtualna struktura. Zadanie to będzie wymagało pozycjonowania z dokładnością co do milimetra oraz wykorzystania różnych metod pozycjonowania, w tym łączy optycznych, radiowych, laserowych i GNSS, takich jak Galileo.
Lunar Pathfinder, wspierany przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA), zostanie wystrzelony na orbitę Księżyca w 2024 roku z zamiarem wykorzystania go jako satelity komunikacyjnego w przyszłych misjach księżycowych. Statek kosmiczny będzie wyposażony w specjalnie zaprojektowany odbiornik GPS i Galileo, którego celem jest udowodnienie wykonalności ustalania pozycji z odległości 400 000 km.
Przyszłość Galileusza
GalileoSłuży Europie i światu dokładnymi i niezawodnymi usługami nawigacyjnymi, a także katalizatorem przyszłych misji kosmicznych – co czyni go kluczowym aspektem zarówno codziennego życia, jak i promocji dokładnej nawigacji. Konstelacja będzie się nadal powiększać, a w ciągu najbliższych kilku lat planowane jest wystrzelenie 10 kolejnych satelitów Galileo pierwszej generacji. Satelity Galileo drugiej generacji o ulepszonych możliwościach testowania i kwalifikacji są również budowane w Europejskim Centrum Technologii i Badań Kosmicznych Europejskiej Agencji Kosmicznej.
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
Firma zajmująca się planowaniem powierzchni handlowych CADS postrzega technologię jako odpowiedź na Święta Wielkanocne i inne sezonowe wyzwania w 2024 r. — Retail Technology Innovation Hub
Astronomowie odkryli, że woda unosi się w części przestrzeni, która tworzy planetę
Tęskniłam za nim bardzo długo! Satelita NASA i martwy rosyjski statek kosmiczny zbliżają się do siebie na swojej orbicie