Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dzięki Galileo: Jak konstelacja może zwiększyć dokładność pozycjonowania w misjach kosmicznych

Dzięki Galileo: Jak konstelacja może zwiększyć dokładność pozycjonowania w misjach kosmicznych

Zdjęcie: ESA

Biuro Wsparcia Nawigacji w Centrum Kontroli Misji Europejskiego Centrum Operacji Kosmicznych (ESOC) ma za zadanie zapewnić dokładne, niezależne wyznaczanie orbit dla europejskich misji kosmicznych. ESOC z siedzibą w Darmstadt w Niemczech jest częścią Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Celem Europejskiej Agencji Kosmicznej jest wykorzystanie wysokiej jakości sygnałów z Galileo w połączeniu z Globalnym Systemem Pozycjonowania (GPS) w celu poprawy poziomów pozycjonowania orbitalnego dla przyszłych misji kosmicznych.

Biuro Wsparcia Nawigacji wykorzystało pozytywne wyniki misji Copernicus Sentinel-6 — jednej z pierwszych misji, w której wykorzystano wspólny odbiornik obsługujący Galileo-GPS, który poprawił możliwości pozycjonowania — aby zademonstrować zespołom misji Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), że przyszłe misje Potrafi ujarzmić moc. Galileo w celu poprawy dokładności pozycjonowania.

misje w pracy

Próba 3 Jest to precyzyjnie skonfigurowana misja lotnicza, która ma zostać wystrzelona w 2024 r. Misja składa się z dwóch małych satelitów wystrzelonych razem, które rozłączą się, aby lecieć w tandemie, przygotowując się do przyszłych misji wielosatelitarnych latających jako jedna wirtualna struktura. Zadanie to będzie wymagało pozycjonowania z dokładnością co do milimetra oraz wykorzystania różnych metod pozycjonowania, w tym łączy optycznych, radiowych, laserowych i GNSS, takich jak Galileo.

Lunar Pathfinder, wspierany przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA), zostanie wystrzelony na orbitę Księżyca w 2024 roku z zamiarem wykorzystania go jako satelity komunikacyjnego w przyszłych misjach księżycowych. Statek kosmiczny będzie wyposażony w specjalnie zaprojektowany odbiornik GPS i Galileo, którego celem jest udowodnienie wykonalności ustalania pozycji z odległości 400 000 km.

Przyszłość Galileusza

GalileoSłuży Europie i światu dokładnymi i niezawodnymi usługami nawigacyjnymi, a także katalizatorem przyszłych misji kosmicznych – co czyni go kluczowym aspektem zarówno codziennego życia, jak i promocji dokładnej nawigacji. Konstelacja będzie się nadal powiększać, a w ciągu najbliższych kilku lat planowane jest wystrzelenie 10 kolejnych satelitów Galileo pierwszej generacji. Satelity Galileo drugiej generacji o ulepszonych możliwościach testowania i kwalifikacji są również budowane w Europejskim Centrum Technologii i Badań Kosmicznych Europejskiej Agencji Kosmicznej.

READ  Burza słoneczna na Ziemi może spowodować „internetową apokalipsę”