Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Działki firmy produkującej akumulatory do wysyłki w Europie Wschodniej – Daily Business

Andrew Bissell: Doskonała kondycja

Szkocka firma Sunamp zajmująca się technologią magazynowania ciepła podpisała przełomową umowę, która sygnalizuje ekspansję alternatywnego źródła energii w Europie Środkowo-Wschodniej w krytycznym momencie.

East Lothian zgodził się na partnerstwo w Polsce z Faradise Energy, spółką zależną firmy budowlano-inżynieryjnej Compremum notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Umowa pozwoli Sunampowi zwiększyć dystrybucję swoich energooszczędnych baterii termicznych w Europie Środkowo-Wschodniej zgodnie ze strategią międzynarodowej ekspansji firmy.

Pierwsze zamówienie w ramach umowy zostało potwierdzone, a sprzedaż ma osiągnąć 10 mln funtów w ciągu trzech lat.

Umowę podpisali w Poznaniu CEO Sunamp Andrew Bissell oraz CEO Faradise Andrzej Laskowski. Faradise Energy będzie dystrybuować na polskim rynku baterie termiczne Sunamp Thermino do ciepłej wody,

Umowa dystrybucyjna jest pierwszym krokiem do utworzenia spółki joint venture produkującej baterie cieplne z materiałów zmiennofazowych w Polsce pod marką Sunamp.

Będąc siedzibą jednego z najszybciej rozwijających się rynków fotowoltaicznych w Europie, Polska przyspiesza wprowadzanie technologii pomp ciepła wraz z fotowoltaiką i innymi odnawialnymi źródłami energii w celu przyspieszenia redukcji emisji i zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego.

Bissell powiedział: „To ekscytujące partnerstwo, które wyznacza początek planów firmy Sunamp dotyczących znacznego wzrostu w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Dzięki kompetencjom w branży budowlanej i ambicjom zwiększania udziału w rynku energii odnawialnej, Pozbud Inwestycje idealnie do nas pasuje.

„W związku z rosnącymi kosztami energii, niestabilnymi dostawami gazu i potrzebą większej samowystarczalności energetycznej, globalny rynek bardziej wydajnego magazynowania energii cieplnej gwałtownie rośnie, ponieważ kraje odchodzą od gazu i węgla w kierunku odnawialnych źródeł energii”.

Pan Laskowski dodał: „Podpisanie umowy handlowej z Sunampem jest dla nas wydarzeniem o dużym znaczeniu. Wchodząc w dziedzinę magazynowania energii elektrycznej dla przemysłu, mamy teraz technologie magazynowania energii cieplnej dla domów.

„Wierzymy, że będzie to bardzo owocna współpraca, która z jednej strony wesprze polskie domy w zakresie dostaw energii cieplnej, a z drugiej będzie podstawą wspólnego rozwoju obu podmiotów na dużą skalę projektowanie.”

READ  Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczynają rejsy między Dubajem a Warszawą