Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dyrektor generalny Nvidii widzi „duże miejsce” dla sprzedaży w Chinach pomimo ograniczeń w USA

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp., posiada nowy układ RTX 4090 do gier na PC na tym niedatowanym zdjęciu przesłanym 20 września 2022 r. Dzięki uprzejmości Nvidia Corp / Handout za pośrednictwem REUTERS

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

21 września (Reuters) – Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp (NVDA.O), powiedział w środę, że nadal widzi duży rynek chipów do centrów danych Nvidia w Chinach, pomimo amerykańskich ograniczeń eksportu dwóch z jej najlepszych chipów do tego kraju.

Na konferencji prasowej po wprowadzeniu produktu firmy na rynek jesienią, Huang powiedział, że ograniczenia ujawnione na początku tego miesiąca mają określone progi zarówno dla wydajności układu, jak i zdolności procesora do łączenia się z innymi układami.

Powiedział, że przepisy pozostawiają nam „dużo miejsca” na chińskim rynku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Zdecydowana większość naszych klientów nie ma wpływu na specyfikacje” – powiedział Huang.

„Spodziewamy się więc, że zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Chinach będziemy mieć dużą liczbę produktów zgodnych architektonicznie, mieszczących się w granicach i niewymagających w ogóle licencji”.

Nvidia poinformowała 1 września, że ​​rząd USA nakazał jej zaprzestać eksportu chipów A100 i H100 do Chin, co może wpłynąć na sprzedaż firmy do 400 milionów dolarów w bieżącym kwartale fiskalnym. Te dwa produkty są najszybszymi chipsetami Nvidii i są używane w centrach danych w celu przyspieszenia zadań AI, takich jak przetwarzanie języka naturalnego.

Na konferencji prasowej Huang powiedział, że oba układy są częścią większego chipsetu z „dużą liczbą produktów”, które nadal mogą być sprzedawane w Chinach. Huang powiedział również, że Nvidia będzie ubiegać się o licencje od rządu USA dla chińskich klientów, którzy chcą mieć najlepsze chipy.

READ  Mystery Corporation buduje bazę na niskiej orbicie okołoziemskiej dla cywilnych astronautów

„Można pomyśleć, że celem nie jest ograniczanie lub utrudnianie naszej działalności. Celem jest sprawdzenie, kto będzie potrzebował możliwości wykraczających poza ten zakres i umożliwienie Stanom Zjednoczonym decydowania, czy ten poziom technologii powinien być dostępny dla innych.”

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Stephena Nilesa), Redagowanie przez Deepę Babington

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.