Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dyrektor generalny Larian Studios odpowiada na obawy dotyczące „wysokich standardów”: „Standardy umierają każdego dnia”

Dyrektor generalny Larian Studios odpowiada na obawy dotyczące „wysokich standardów”: „Standardy umierają każdego dnia”

Zdjęcie: Push Square

Baldur’s Gate 3 to wariacja na temat gier RPG AAA, którą trudno wyrazić słowami, nie brzmiąc zbyt banalnie, ale musi być taka potrzeba. Jeśli Breath of the Wild jest horyzontem zdarzeń eksploracji otwartych światów, BG3 robi to samo, wybierając głębię i charakter w grach RPG. powodowało Inni programiści nie mają się czym martwićPrzy tak wielu zapobiegawczych workach z piaskiem wykonanych w ciągu ostatniego miesiąca, próbujących sklasyfikować grę jako anomalię, gracze nie powinni spodziewać się tak wysokiego poziomu w przyszłości. Rozmowa została w dużej mierze wywołana tym wirusowym postem na X.

Najwyraźniej tajemnica urosła do tego stopnia, że ​​szczery dyrektor generalny i założyciel Larian Studios, Swena FinkaPoczułem potrzebę zareagowania. Przyznaje, że „Oczywiście tak, jeśli jesteś 50-osobowym studiem lub 10-osobowym studiem, nie powinieneś próbować tworzyć gry takiej jak BG3” przed rozpoczęciem 20-osobowej gry na podstawie testu charyzmy, oddając strzał w poprzek łuku przemysłu gier wideo AAA z dużą ilością skryptów. Mówiąc do gry komputeroweFink ogłosił:

„Mam problem z używaniem standardów słownych. To są gry wideo, standardy umierają każdego dnia. Rzeczy są wymyślane na nowo. Cały czas pojawiają się nowe rzeczy. Kiedy zaczynałem w branży, Assassin’s Creed wyznaczyło nowy standard. To koniec – nikt nie może tworzyć gier”. Podobnie jak w przypadku Assassin’s Creed, krył się za tym duży budżet i to była przyszłość, i każdy musiał to uwzględnić, bla bla bla. To się nie zmaterializowało. W grach wideo jest dużo wolne miejsce do eksploracji, wciąż w drzewie kreatywnym”.