Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dyrektor generalny Kinexus Group kieruje sojuszem Southwest Michigan, aby pomóc Ukraińcom

Firmy i osoby prywatne na całym świecie zintensyfikowały zbieranie funduszy dla ukraińskich uchodźców od czasu inwazji Rosji w lutym, ale szef Southwest Michigan Business Development Service posunął swoją ofertę wsparcia o krok dalej.

Grupa Kinexus Prezes i dyrektor generalny Todd Gustafson wraz z niewielką grupą wolontariuszy przyjechał do Polski pod koniec kwietnia, aby zobaczyć pracę polskich organizacji pozarządowych pomagających 3,5 mln ukraińskich uchodźców, którzy przybyli do kraju. Grupa zebrała ponad 20 000 dolarów dla ukraińskich uchodźców oraz wspierających ich polskich i węgierskich organizacji.

Gustafson i jego partnerzy skupiają się na natychmiastowej pomocy i długoterminowych wysiłkach przesiedleńczych. Współpracują ze swoimi nowymi ogniwami w Europie Wschodniej, lokalnymi agencjami przesiedleńczymi i Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej Michigan w nadziei sfinansowania ewentualnego przesiedlenia ukraińskich rodzin w południowo-zachodnim Michigan.

’Dobrze chodźmy’

Gustafson, który przez 17 lat kierował organizacją non-profit zajmującą się rozwojem siły roboczej z siedzibą w Benton Harbor, był zszokowany doniesieniami z Ukrainy w lutym ubiegłego roku.

Gustafson powiedział: „Złości mnie ludzkie cierpienie i masakry”. być może. „Pomyślałem, że muszę coś zrobić. Nie mogę dłużej tu siedzieć i oglądać tego w telewizji.”

Gustafson był niechętny do dawania na ślepo, starając się zrobić coś więcej niż tylko przekazać darowiznę na rzecz dużej organizacji humanitarnej i kontynuować swoje życie.

„Chciałem zobaczyć na własne oczy, komu im pomagamy i jak im pomagamy” – powiedział Gustafson. Więc powiedziałem: „Dobrze, chodźmy. „…Zapytałem, czy ktoś jeszcze jest zainteresowany, dwie osoby podniosły ręce i od tego czasu trochę rośnie”.

Gustafsson udał się do Polski wraz z Calebem Kolbem, wewnętrznym specjalistą ds. danych i zespołem sprzedaży Grupy Kinexus, oraz Bobem Mossem, byłym pastorem Pierwszego Kościoła Bożego św. Józefa, który przyniósł doświadczenie z wielu swoich podróży misyjnych za granicę. Wczesny kościół pomógł usprawnić kampanię zbierania funduszy.

READ  Jak Zachód może zmusić Putina do zapłaty za to, co zrobił Ukrainie?

Chociaż jego początkowe wysiłki były podejmowane indywidualnie, Gustafson powiedział, że sprawy „zaczynają się rozprzestrzeniać na coś większego”, gdy rozmawiał z organizacjami pozarządowymi, firmami i innymi wspólnotami wyznaniowymi.

„Narastało poczucie chęci zrobienia czegoś dla Ukraińców” – powiedział.

W Polsce grupa spotkała się z firmami, organizacjami pozarządowymi i wolontariuszami obsługującymi ukraińskich uchodźców.

„Dla kraju, w którym mieszka 44 miliony ludzi, 3 miliony osób to wielka sprawa” – powiedział Gustafsson o Polsce. Ale podziwiał Polaków. Gustafsson odwiedził organizacje, w tym Centrum Pomocy, grupę 200 polskich wolontariuszy obsługujących 800 uchodźców dziennie, a także East-West Link, firmę szkoleniowo-zatrudnieniową z siedzibą obok dworca kolejowego w Warszawie, gdzie wielu uchodźców wjeżdża do miasta. . Połączenie Wschód-Zachód utworzyło w pobliżu stacji schronienie, które obsługiwało ponad 30 000 uchodźców.

Centrum Pomocy jest całkowicie zależne od wolontariuszy i darowizn. Choć uznawane za najskuteczniejsze centrum pomocy w Warszawie, „działa tylko dlatego, że każdego ranka jest wystarczająco dużo osób, które decydują się przyjechać i poświęcić swój czas lub oszczędności” – powiedziała dyrektor Centrum Wolontariatu Pomocy Agata Kozak. być może E-mailem. „Byliśmy wzruszeni wizytą Todda i jego zespołu. Nie tylko zrobili ogromne zakupy spożywcze, które wystarczyły, by pomóc setkom potrzebujących, ale także obiecali rozpowszechnić informacje o naszej pracy wśród swoich przyjaciół w Michigan. I zrobili to .

Od powrotu z Polski Gustafsson współpracuje z wolontariuszami z Sojusz węgielnyI Izba Handlowa Południowo-Zachodniego MichiganI United Way of Southwest Michiganoraz Kinexus Group i First Church, aby znaleźć sposoby na dalsze wspieranie Ukraińców. Więcej grup stara się o przyłączenie do tego, co Gustafson nazywa „nieformalnym sojuszem”.

Koalicja przekazała fundusze zarówno Centrum Pomocy, jak i Schronisku East-West Link Refuge i pozostaje w kontakcie w sprawie stałego wsparcia. Pomogli także wesprzeć ukraińską rodzinę, w tym kwiaciarkę, która uciekła z Kijowa z 8-letnią córką i obecnie mieszka w Polsce z byłym obywatelem św. Józefa.

READ  Komisja Planowania zatwierdziła rozbudowę tanich baz mieszkaniowych do Polish Hill i Bloomfield

Stała pomoc

Po powrocie do Michigan Gustafson i koalicja „nawigowali po biurokracji” w nadziei na sponsorowanie ewentualnego przesiedlenia ukraińskich rodzin. Kontynuują również zbieranie funduszy na wsparcie partnerów w Polsce i mają nadzieję rozszerzyć to wsparcie na organizacje na Węgrzech.

„Teraz, gdy wróciliśmy i zidentyfikowaliśmy te organizacje, z którymi możemy współpracować – i to jest uzasadnione, widzieliśmy, co robią, jakie usługi świadczą i jakie są ich potrzeby – zamierzamy zebrać więcej pieniędzy”. powiedział Gustafson.

Według Cusack darowizny na rzecz Centrum Pomocy będą miały kluczowe znaczenie dla jego zdolności do dalszego świadczenia usług.

„Gdy wojna trwa, stało się jasne, że uchodźcy nie wrócą w najbliższym czasie do domu” – powiedział Cusack. „Kluczowe jest przesunięcie wysiłków pomocowych w kierunku profesjonalnej rewitalizacji dla nich, świadczenia pomocy psychologicznej i tworzenia długoterminowej infrastruktury odpowiadającej ich potrzebom”.

Nowe grupy nadal zapewniały wsparcie dla rosnącego sojuszu, w tym instytucje finansowe, firmy produkcyjne i organizacje religijne.

„Kiedy dowiadujemy się więcej o przesiedleniach oraz o tym, jak, kiedy i czy możemy sponsorować rodziny, wiem, że będą przy stole z wkładami finansowymi i wolontariuszami oraz otwierają swoje domy” – powiedział Gustafson. „Jesteśmy podekscytowani, ludzie siedzą przy stole i chcą wiedzieć, co mogą zrobić, aby pomóc”.

Nigdy nie przegap największych aktualności i wiadomości o MiBiz. Zarejestruj się, aby nasze raporty były wysyłane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej każdego ranka w tygodniu.