Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dyrektor CIA spotyka się z szefem rosyjskiego wywiadu w celu tajnych rozmów o Ukrainie

Dyrektor CIA spotyka się z szefem rosyjskiego wywiadu w celu tajnych rozmów o Ukrainie

Nastąpiło to, gdy Joe Biden i chiński Xi Jinping zebrali się na Bali na dorocznym szczycie G20, który rozpoczyna się we wtorek.

Pan Biden i pan Xi – kluczowy sojusznik Prezydent Rosji Władimir Putin – Zgodzili się, że nigdy nie należy używać broni jądrowej, w tym na Ukrainie.

Oświadczenie zostanie odebrane jako ostrzeżenie dla Moskwy, która w ostatnich miesiącach publicznie wypowiadała się o możliwości użycia taktycznej broni jądrowej na polu walki.

„W obecnych okolicznościach Chiny i Stany Zjednoczone mają więcej, a nie mniej wspólnych interesów” – powiedział Xi Bidenowi podczas trzygodzinnego spotkania, zgodnie z chińską transkrypcją.

Od tego czasu nie było żadnych publicznych rozmów na wysokim szczeblu między Stanami Zjednoczonymi a Rosją Siergiej Ławrow, rosyjski minister spraw zagranicznychi Anthony Blinken, sekretarz stanu USA, spotkali się w Genewie w styczniu, na miesiąc przed inwazją Rosji na Ukrainę.

Rishi Sunak powiedział w poniedziałek wieczorem, że Wielka Brytania wierzy w „umieszczenie Ukrainy w jak najsilniejszej pozycji”. negocjować w końcu„.

„I to jest nasze zadanie – i ostatecznie Ukraińcy zdecydują o podstawach tych rozmów” – dodał.

Prezydent Biden wysłał Burnsa do Moskwy w listopadzie ubiegłego roku, aby odwieść Władimira Putina od planowanej inwazji na Ukrainę.

Jednak Biały Dom powiedział: „Byliśmy bardzo otwarci na fakt, że mamy kanały komunikacji z Rosją w sprawie zarządzania ryzykiem, zwłaszcza ryzykiem nuklearnym i zagrożeniami dla stabilności strategicznej”.

READ  Justin Welby potępia „okrucieństwo” i „szkodliwą retorykę” brytyjskiej polityki azylowej | Justina Welby'ego