Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dyplomaci twierdzą, że Węgry i Polska zablokowały zdecydowaną reakcję UE na incydent w Ben Zvir

Dyplomaci twierdzą, że Węgry i Polska zablokowały zdecydowaną reakcję UE na incydent w Ben Zvir

Dyplomaci UE uczestniczący w spotkaniu ambasadorów dziś rano postanowili odwołać przyjęcie z okazji Dnia Europy z powodu wizyty Itamara Ben Gvira, podając więcej szczegółów dyskusji The Times of Israel.

W pierwotnym wniosku wszyscy ambasadorowie wydali wspólne, surowe oświadczenie wyrażające rozczarowanie decyzją Izraela o wysłaniu skrajnie prawicowego ministra bezpieczeństwa narodowego. W szczególności zwróciłaby się do rządu o powołanie kogoś innego, w przeciwnym razie partia zostałaby rozwiązana.

Węgry i Polska zablokowały wspólne oświadczenie, twierdząc, że nie mogą być postrzegane jako kwestionujące suwerenną decyzję izraelskiego rządu.

Według jednego z obecnych dyplomatów „zwykli podejrzani” w tłumie psują konflikt z Izraelem. Niektóre kraje postrzegały Ben Gvira jako celowego opłakiwania Europy przez Izrael.

Następnie rozmowa przeszła do samej imprezy. Przy spodziewanych protestach mówiono o odwołaniu go ze względów bezpieczeństwa i dyplomatycznych.
Konsensus zaczął się formować wokół anulowania, ale nie było jasne, jak przekazać wiadomość.

Ambasador UE w Izraelu Dmiter Tzantchev początkowo powiedział, że oświadczenie nadejdzie z Brukseli, ale ostatecznie zdecydował się wydać oświadczenie osobiście.

Jesteś oddanym czytelnikiem

Dlatego jedenaście lat temu uruchomiliśmy The Times of Israel – aby dostarczać wymagającym czytelnikom, takim jak Ty, niezbędne wiadomości o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych stacji informacyjnych, nie stawiamy paywalla. Ale ponieważ dziennikarstwo, które wykonujemy, jest drogie, zapraszamy czytelników, którzy stali się krytycznymi czytelnikami The Times of Israel, do przyłączenia się. The Times of Israel Community.

Możesz wspierać nasz wysokiej jakości magazyn za 6 USD miesięcznie, jednocześnie oglądając The Times of Israel Bez reklamOraz dostęp Ekskluzywna zawartość Dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dzięki,
David Horowitz, założyciel i redaktor The Times of Israel

READ  Izrael skrytykował Polskę za limit praw własności

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności
Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać