Economy

Dwóch polskich uciekinierów aresztowanych w Hiszpanii za oszustwo o wartości 218 mln euro

Dwóch polskich uciekinierów zostało aresztowanych w Huelvie w Hiszpanii za oszustwo o wartości 218 milionów euro.

Policja aresztowała obywatelkę polską i jej syna w prowincji Huelva. Matka jest poszukiwana w swoim kraju za oszustwo o wartości 218 milionów euro. Funkcjonariusze Policji zatrzymali matkę i syna w Huelva Miasto Ajamonte.

Była to matka i syn, Joanna S. i Michael S. (Nazwiska zakazane na mocy polskiego prawa o ochronie prywatności) Harbin kilka lat temu.

Aresztowania przeprowadzono w ramach sieci ENFAST – europejskiej sieci zespołów poszukiwawczych uciekinierów. Para jest poszukiwana przez polskie władze pod zarzutem oszustwa i prania pieniędzy.

Zarzucano im, że (obaj) oszukali około 218 mln euro od znanych osób z polskich mediów, a także od innych nieznanych obywateli, wykorzystując popularność i prestiż zawodowy zatrzymanej kobiety.

Śledztwo policyjne rozpoczęło się w połowie 2019 r., kiedy śledczy dowiedzieli się o dwóch zbiegów w Hiszpanii, których polskie władze uznali za „najbardziej poszukiwanych”, ponieważ byli członkami złożonej sieci oszustów.

Zbrodnie miały miejsce w Polsce w latach 2012-2017. Kilka lat temu obaj uciekinierzy osiedlili się w Szwecji, gdzie założyli własną galerię sztuki, gdzie matka stała się prestiżową bizneswoman, szybko stając się jedną z najlepiej zarabiających osób w kraju w 2007.

Jej wysoki standard życia i regularna obecność na imprezach i imprezach ułatwiły jej rozwój i rozszerzenie działalności, co pozwoliło jej poszerzyć horyzonty biznesowe, otwierając galerie sztuki w Hiszpanii, w mieście Marbella, Malaga i w Stanach Zjednoczonych. Wśród innych krajów.

Stworzona przeze mnie sieć biznesowa okazała się piramidą finansową prania brudnych pieniędzy. Udało jej się przekonać klientów do dużych inwestycji w dzieło, obiecując wysokie zyski z późniejszej sprzedaży dzieł, jednak sprzedaż ta nigdy się nie zmaterializowała.

Niektóre z jej ofiar twierdziły, że zatrzymana wiedziała, jak zdobyć zaufanie ludzi, których zamierzała oszukać, i potrafiła oszukać znane osoby. Oszukała też zupełnie nieznane osoby, które przyjechały zainwestować całe swoje życiowe oszczędności, łączną kwotę oszustwa oszacowano na 218 mln euro.

READ  Ministerstwo Młodzieży zbiera datki na konferencję | Akcja

Zatrzymany był jednym z najbardziej poszukiwanych w Polsce. Śledztwo było długie i złożone, ponieważ duża siła nabywcza uciekinierów ułatwiała im ciągłe przemieszczanie się, aby uniknąć potencjalnych śledztw.

Śledczy w Polsce rozpoczęli poszukiwania w ponad 140 krajach, w wyniku których dowiedział się, że uciekinierzy ukrywali się w mieście Huelva. Po kilku krokach i obserwacji, śledztwo skupiło się na mieście Ayamonte, gdzie zostali zatrzymani podczas podróży.

Obaj podejrzani zostali również oskarżeni o oszustwa bankowe i pranie pieniędzy. Grożą im wyroki do 15 lat więzienia, a także grzywna do 10 mln zł (2,2 mln euro).

Obecnie obaj zatrzymani nadal przebywają w hiszpańskim areszcie i oczekują na ekstradycję do Polski.


Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie tego artykułu, pamiętaj, aby wrócić i sprawdzić stronę Euro Weekly News pod kątem wszystkich aktualnych lokalnych i międzynarodowych wiadomości i pamiętaj, że możesz również śledzić nas pod adresem Serwis społecznościowy Facebook I Instagram.

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment