Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dwóch aresztowanych po śmierci dziecka znalezionego zasztyletowanego na irlandzkiej plaży w 1984 roku | wiadomości ze świata

Niemowlę, znane jako Baby John, zostało znalezione wyrzucone na plażę w hrabstwie Kerry w kwietniu 1984 r. Podczas głośnego odkrycia znanego jako sprawa „Kerry Babies”. Aresztowano dwie osoby, co policja określiła jako „ważny krok” w ustalaniu prawdy.

przez Seba Jackson, reporter wiadomości


Czwartek 23 marca 2023 23:12, Wielka Brytania

Dwóch podejrzanych zostało aresztowanych pod zarzutem morderstwa w związku ze śmiercią chłopca, którego znaleziono na plaży prawie 40 lat temu.

Pięciodniowe dziecko, znane jako Baby John, zostało znalezione z wieloma ranami kłutymi w worku, który wyrzucił na brzeg w hrabstwie Kerry w Irlandii w kwietniu 1984 roku.

Mężczyzna w wieku 60 lat i kobieta w wieku 50 lat zostali aresztowani pod zarzutem morderstwa w południowym regionie Munster w czwartek.

Obecnie są przetrzymywani na posterunkach policji w południowej Irlandii.

W oświadczeniu Gardaï napisano: „Dziś wieczorem, w czwartek 23 marca 2023 r., Garda aresztowała dwie osoby, mężczyznę po sześćdziesiątce i kobietę po pięćdziesiątce, w związku z odkryciem ciała niemowlęcia płci męskiej w White Strand, Cahersiveen, Hrabstwo Kerry w dniu 14 kwietnia 1984 r.

„Zostali aresztowani w regionie Münster pod zarzutem morderstwa i są obecnie przetrzymywani na posterunkach policji na południu kraju zgodnie z sekcją 4 ustawy o wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych z 1984 r.”.

Głośne odkrycie stało się znane jako sprawa „Kerry Babies”.

Państwo przeprasza za traktowanie podejrzanego

Miejscowa kobieta, Joan Hayes, była uważana za matkę dziecka i została aresztowana i oskarżona po znalezieniu ciała niemowlęcia.

Oskarżenie zostało oddalone i powołano trybunał w celu zbadania postępowania Gardaï w tej sprawie.

Postęp w profilowaniu DNA potwierdził, że pani Hayes nie była matką niemowlęcia.

Pani Hayes, która utrzymywała, że ​​jest niewinna, w 2018 roku otrzymała przeprosiny od Taoiseacha Leo Varadkara, ministra sprawiedliwości Charliego Flanagana i Anne Garda Siochana (National Police Service).

READ  Greta Thunberg przewodzi tysiącom protestujących przeciwko rozbudowie niemieckiej kopalni węgla | wiadomości ze świata

W tym samym roku siły zbrojne ogłosiły rewizję śmierci dziecka.

To jest limitowana wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Czytaj więcej:
Młoda dziewczyna uratowana z kanalizacji po wczołganiu się do tunelu
Złamane serce matki po śmierci trójki dzieci w oblężonym jemeńskim mieście

Od tego czasu oddział Kerry przeprowadził „szeroko zakrojone” śledztwo przy wsparciu Zespołu ds. Przeglądu Poważnych Przestępstw Policji.

Przeprowadzono wywiady z setkami osób i rozpoczęto ponad 560 linii dochodzenia.

Szczątki Baby Johna zostały ekshumowane we wrześniu 2018 roku i przewiezione do kostnicy w Kerry University Hospital w Tralee w celu zbadania. Zostali ponownie pochowani później tego popołudnia.

Został pochowany na Cmentarzu Świętego Krzyża w Caherciveen.

Detektyw nadinspektor Fleur Murphy powiedział: „Aresztowania są ważnym krokiem w tym śledztwie, mającym na celu ustalenie prawdy dotyczącej śmierci Baby Johna w 1984 roku i wymierzenie sprawiedliwości Baby Johnowi.

„Ponownie apeluję do opinii publicznej o wszelkie informacje dotyczące śmierci małego Johna w 1984 roku.

„Każdy, kto się zgłosi, będzie traktowany z wrażliwością i współczuciem”.

Każdy, kto ma informacje, proszony jest o kontakt z Killarney Garda Station pod numerem 064 667 1160 lub poufną linią Garda pod numerem 1800 666 111 lub dowolnym posterunkiem Garda.