Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dwietz – Aktualności – Grupa zadaniowa Marne i sojusznicy z NATO zwiedzają obiekty kulturalne w północno-wschodniej Polsce

Dwietz – Aktualności – Grupa zadaniowa Marne i sojusznicy z NATO zwiedzają obiekty kulturalne w północno-wschodniej Polsce

BIAŁYSTOK, Polska – Żołnierze armii amerykańskiej z 2. batalionu, 69. Brygady Pancernej, 2. Brygady Pancernej Zespołu Bojowego, 3. Dywizji Piechoty, wzmocnionego wysuniętego zespołu bojowego NATO Polska dołączyła do wielonarodowych żołnierzy podczas wycieczki po miejscach kulturalnych Pooden Podlas w Pooden North. 20-22, aby poznać bliżej historię regionu i kraju.

Wycieczka zorganizowana przez Polską Fundację Narodową (PNF) umożliwiła żołnierzom NATO i żołnierzom Task Force Marne zwiedzanie różnych miejsc i pomników kultury w północno-wschodniej Polsce. Z kolei wycieczka pomogła żołnierzom spojrzeć z nowej perspektywy na rozmieszczenie w Polsce i połączyła ich z krajem, w którym obecnie służyli.

Głos zabrał członek zarządu PNF Cezary Andrzej Jurkiewicz [in Polish] O celu wycieczki PNF.

„Naszą główną ideą jest pokazanie [Soldiers] „Historia Rzeczypospolitej Obojga Narodów jest taka, że ​​był to kraj wielokulturowy, wielonarodowy” – stwierdził Jurkiewicz. „Pomocne jest zrozumienie naszej historii w kategoriach wielokulturowych i wieloetnicznych różnic. [Soldiers] Aby zrozumieć naszą perspektywę dotyczącą naszych sąsiadów i nas samych.”

Żołnierze NATO odwiedzili różne miejsca w całej prowincji, od pomników poświęconych Polakom poległym podczas II wojny światowej po świątynie religijne przekształcone w muzea prezentujące wielowiekową ikonografię religijną. Triady złożyły hołd, składając wieńce z kwiatów i znicze pod pomnikami.

„Odwiedziliśmy wiele wspaniałych miejsc” – powiedział kapitan Michael Ohana, kapelan 2. Batalionu 69. Dywizji Pancernej. „Dla mnie myślę, że te wizyty są bardzo, bardzo ważne… Myślę, że bardzo ważne jest to, co musimy tutaj zrobić jako żołnierze grupy bojowej NATO”.

Ohana powiedziała, że ​​wycieczka była nieocenioną okazją dla żołnierzy Grupy Zadaniowej Marne i ich partnerów z NATO do lepszego zrozumienia i docenienia polskiej kultury i historii, a ostatecznie do zbudowania silniejszych relacji z polskimi gospodarzami.

Wyjaśnił, że Polska przez dziesięciolecia zmagała się z wrogością ze strony swoich sąsiadów, powołując się na najazdy nazistowskich Niemiec i Związku Radzieckiego podczas II wojny światowej oraz ciągły wyzysk i deportacje Polaków pod kontrolą komunistycznej Rosji w latach powojennych.

READ  Kaczyński krytykuje „dominację” Niemiec w Europie – DW – 12.04.2022

„[Soldiers] Teraz, po wizycie w muzeach, możemy zyskać zrozumienie, a następnie ujawnić niektóre zmagania, z jakimi zmagali się w przeszłości Polacy” – powiedziała Ohana. „Myślę, że bardzo dobrze jest zobaczyć te pomniki”.

„Było to dobre doświadczenie kulturalne dla mnie i wszystkich żołnierzy biorących udział w tej wycieczce” – sierż. sztabowy. powiedział Miguel Piongal, dowódca czołgu 2. Batalionu Alpha Kompanii 69. Brygady Pancernej. „To nas oświeciło i pokazało, jaki jest ten kraj i jak do niego doszło”.

Pioangel porównał upamiętnianie historii w Polsce do upamiętniania historii w Ameryce – stwierdził. „Wiedzieliśmy, że mają z nami podobieństwa, gdzie wciąż pamiętamy naszych bohaterów, wciąż staramy się walczyć o wolność, a oni walczą o swoją wolność”.

Pioangel powiedział, że to doświadczenie pomogło poszerzyć zrozumienie przez żołnierzy polskiej kultury, czy to poprzez zagłębianie się w historię kraju w muzeum, czy też delektowanie się różnorodną polską kuchnią.

„Kiedyś przeczytałem bardzo mądre zdanie: «Jedyną rzeczą, którą naprawdę możesz podzielić się z innymi, jest to, co masz»” – powiedział Jurkiewicz. „Co jest w nas najlepsze? Nasza historia”.

Data wykonania: 10.23.2023
Data opublikowania: 25.10.2023 02:52
Identyfikator historii: 456406
Lokalizacja: Bailstock, PlWidoki internetowe: 7
Pliki do pobrania: 0

domena publiczna