Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dwie kolejne irlandzkie łodzie kwalifikują się do Tokio po cudownym poranku na wodzie

Sześć rekordowych łodzi zakwalifikowanych, z 11 wioślarzami i bardziej obiecującymi i medalistami, irlandzka drużyna wioślarska na Igrzyska Olimpijskie w Tokio jest już kompletna. Jeśli do tej pory przekroczyła wszelkie oczekiwania, to również wydaje się gotowa, aby to się stało.

Dwa kolejne irlandzkie samoloty zakotwiczyły się w Tokio w niedzielnym finale regat kwalifikacji olimpijskich w Lucernie w Szwajcarii, aby zakończyć kolejny niezwykle udany poranek irlandzkiego wioślarstwa, zaledwie 67 dni po rozpoczęciu igrzysk.

Być może ich wysokie oczekiwania, czterogwiazdkowy skład młodych kobiet – Fiona Murtag, Emer Lambi, Afrique Keio i Emily Hegarty – położył kolejny imponujący występ w celu wyraźnego zwycięstwa, wiedząc, że tylko dwie pierwsze łodzie zapewnią ostatnią dostępną łódź. miejsc. Tokio.

Około godziny później w Tokio swoje marzenie spełniły również lekkie kobiety, Aoife Casey i Margaret Cremen: tutaj pierwsza trójka zdobyła ostatnie miejsca olimpijskie, a irlandzka para zajęła trzecie miejsce za Stanami Zjednoczonymi i Szwajcarią. wyprzedzanie Chin na ostatnich 600m

Razem zwiększają teraz liczbę kwalifikujących się irlandzkich łodzi do Tokio do sześciu, w tym już mistrz świata i Europy Sanita Bospor, a także Paul O’Donovan i Vintan McCarthy.

Spokój przed burzą z płaskimi wodami i zachmurzonym niebem nad jeziorem Roxy: te finały były pierwotnie wyznaczone na poniedziałek, a niecodzienne przewidywania oznaczają, że Global Rowing Executive zgodził się przedstawić je w niedzielę.

Dla irlandzkich kwater kobiecych, które komfortowo wygrały w kwalifikacjach, równie dominujący był finał, w którym pokonały Chiny, które zapewniły sobie drugie miejsce w Tokio, pokonując dynamiczną włoską kadrę, a także najlepsze załogi z Niemiec i Niemiec. Ukraina.

Dzieje się to cztery tygodnie po tym, jak zdobył srebro na mistrzostwach Europy w Varese, gdy kwartet odzyskał siły po powolnym starcie w finale, aby wyprzedzić Wielką Brytanię i zdobyć srebro za zdobywcą złotego medalu holenderską łodzią. To kolejny awans do brązowego medalu 2020 zdobytego na zeszłorocznych Mistrzostwach Europy w Poznaniu.

READ  Agencja zdrowia ONZ poinformowała, że ​​dziesiątki kotów w Polsce zostało zarażonych ptasią grypą, ale ryzyko dla ludzi jest niskie

To był szczególny wyczyn dla Lamb, która kłóciła się z Old Collegians Boat Club w Cork, podążając za swoją siostrą Claire Lamb, która wiosłowała z Sinead Jennings na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku. Elegancki zbieg okoliczności, że siostra Jenningsa, Kaitriona Jennings, również wzięła udział w Olimpijskim Maratonie Londyńskim w 2012 roku.

Lambie powiedział wtedy: „Jesteśmy całkowicie zrelaksowani, minęło dużo czasu. Nawet jeśli na papierze byliśmy jednymi z naszych ulubionych, na wodzie wszystko może się zdarzyć”.

Casey i Kremen spełnili swoje marzenie po tym, jak wcześnie rano zajęli drugie miejsce w półfinałach A / B, oddając swój ostatni strzał. Po tym Casey powiedział: „To bardzo surrealistyczne, ponieważ wydaje mi się, że ciężko pracowaliśmy przez ostatnie dwa do trzech lat. Przyszliśmy jako wrażliwi. To po prostu pokazuje, co możesz zrobić. Przyszliśmy z tyłu i wszystko, czego chcieliśmy, to daj z siebie wszystko i jesteśmy bardzo zadowoleni. ”.

Ale Tokio nie miało być z Dyer Lynch, który ponownie musiał znaleźć się w pierwszej dwójce w ostatnim meczu; Wioślarz Clonmel zajął czwarte miejsce w półfinale pojedynków A / B wioślarskich przegrywając. Z tylko dwoma obiektami olimpijskimi dostępnymi w każdej klasie łodzi (z wyjątkiem lekkich podwójnych łodzi wioślarskich kobiet, z trzema punktami), wyścig był zacięty, a ostatnia okazja została ustanowiona rekordem.

Cztery irlandzkie łodzie, które faktycznie zakwalifikowały się do Tokio, od Mistrzostw Świata 2019, to samotne łodzie kobiet (zakwalifikowane przez Sanitę Puspure), para kobiet (zakwalifikowana przez Aileen Crowley i Monikę Dukarską) oraz męska Double Lightweight (zakwalifikowana przez Paula. O. Donovan i Ventan McCarthy) oraz duet mężczyzn (zakwalifikowany przez Philipa Doyle’a i Ronana Byrne’a).

Irlandzki menedżer wioślarstwa o wysokich osiągach, Antonio Murugovani, pochwalił wysiłki trzech łodzi. „Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich pokazów, jakie sportowcy dali w ten weekend, a wszystkich siedmiu sportowców dokonało odważnych i energicznych wysiłków w każdym wyścigu w ciągu tych dwóch dni” – powiedział.

READ  Borsuki pojawiają się w światach w Pradze

„Kwalifikacje tych sześciu załóg na nadchodzące Igrzyska Olimpijskie w Tokio postawiły Irlandię w trudnej i ekscytującej pozycji nie tylko dla Tokio, ale także dla Paryża 2024. Jak wszyscy wiemy, jest to również pierwszy rok 2024 i obecny irlandzki wioślarstwo zespół, jeśli jest dobrze wspierany, ma wszystko, aby utrzymać niesamowity rozpęd.

„Za tymi wynikami stoi ogromna ilość systematycznej pracy sportowców, trenerów i administratorów, którzy potrzebują wzmocnienia i większego wsparcia, aby podnieść obecny poziom”.

Kilka załóg ma rywalizować w przyszły weekend w Lucernie i regatach Pucharu Świata.