Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dwie byłe gwiazdy Juve odrzucają pracę w Polsce — Juvefc.com

W ostatnich tygodniach Paulo Sousa opuścił stanowisko trenera reprezentacji Polski, zanim przejął funkcję trenera Flamengo w Brazylii.

Portugalczyk to były zawodnik Juventusu, który w 1996 roku podniósł Ligę Mistrzów, a następnie wygrał turniej w następnym sezonie, reprezentując Borussię Dortmund.

według Gazzetta dello sport transfer rynkowyPolski Związek Piłki Nożnej próbował zastąpić byłego trenera Fiorentiny innym byłym zawodnikiem Juventusu, Fabio Cannavaro.

Jednak zdobywca Złotej Piłki 2006 odrzucił tę okazję.

Dlatego też Polak próbował zwabić swojego byłego kolegę z reprezentacji Włoch Andreę Pirlo. Jednak ten ostatni również odrzucił ofertę.

Pomimo rozpoczęcia kariery trenerskiej w 2013 roku, Cannavaro nie trenował jeszcze w Europie. Jego poprzednie doświadczenia miały miejsce w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a przede wszystkim w Chinach.

Napoli zrezygnowało ze swojej roli w Kantonie w zeszłym roku i czeka na odpowiednią okazję, by stanąć po europejskiej stronie.

Z drugiej strony Pirlo rozpoczął karierę trenerską od chrztu bojowego, kiedy w sierpniu 2020 roku przejął dowodzenie nad Juventusem.

Jednak jego kadencja wygasła po zaledwie jednym sezonie w Bianconeri, ponieważ jego czwarte miejsce w Serie A nie wystarczyło, aby uratować jego pracę.

Juventus mówi

Obaj Włosi są jeszcze młodzi i stosunkowo niedoświadczeni na dużej scenie. Dlatego trenowanie międzynarodowej drużyny nie wydaje się właściwym posunięciem dla żadnego z mężczyzn.

Reprezentacje narodowe są zazwyczaj zarezerwowane dla starszych i bardziej doświadczonych menedżerów, a młodsi trenerzy preferują szybkie tempo klubowej piłki nożnej.

READ  Najnowsze zasady dotyczące podróży do Albanii, Bułgarii, Litwy, Polski i Rumunii