Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dwie bardzo zwyczajne działki o powierzchni mniejszej niż akr są sprzedawane za czterdzieści siedem razy wyższą cenę wywoławczą

Dwie bardzo zwyczajne działki o powierzchni mniejszej niż akr są sprzedawane za czterdzieści siedem razy wyższą cenę wywoławczą

  • Dwie działki w Kornwalii zostały wystawione na aukcję po cenie orientacyjnej 500 funtów każda
  • Jednak ostatecznie obie działki były warte łącznie 47 000 funtów

DWIE małe działki w Kornwalii zostały sprzedane za oszałamiającą cenę 47 razy wyższą od ceny wywoławczej.

Działki o powierzchni około 0,02 akra w St Austell zostały zakupione przez tego samego nabywcę i pierwotnie były oferowane na aukcji za 500 funtów za sztukę.

Jednak zanim młot upadł, łączna cena obu egzemplarzy osiągnęła 47 000 funtów.

Działka przylegająca do 48 Elliott Road, z dostępem do drogi, została sprzedana za 31 550 funtów, natomiast druga działka, przylegająca do 36 Elliott Road, została sprzedana za 15 550 funtów po upadku młota.

Dwie działki komunalne (na zdjęciu) w Kornwalii zostały sprzedane na aukcji za oszałamiającą 47-krotność ceny wywoławczej

Znalazła się ona wśród 135 działek objętych niedawną aukcją zorganizowaną przez Clive Emson Land and Property Auctioneers.

Przeczytaj więcej: Starożytny rzymski pierścień z napisem przedstawiającym pierwszego cesarza Augusta, wyceniony na 200 funtów, sprzedany na aukcji za 117 000 funtów

Licytator David Henwood powiedział… Pakiet Falmouth: „Zainteresowanie tymi działkami było bardzo duże”.

Podał lokalizację, a także możliwości rozwojowe i biznesowe, jako jeden z głównych powodów, dla których działki są sprzedawane po cenie wyższej niż cena wywoławcza.

„Ze względu na lokalizację w istniejącej dzielnicy mieszkalnej nowy właściciel może rozważyć różne przyszłe sposoby wykorzystania obu lokalizacji, pod warunkiem uzyskania niezbędnych zgód”.

„Grunty są nadal poszukiwane, zwłaszcza te, które uzyskały już pozwolenie na budowę” – dodał.

Pojawia się po tym, jak porcelanowa miska o wartości zaledwie 100 funtów została sprzedana za 1000 razy więcej niż szacowano, po tym, jak licytanci spekulowali, że może to być bezcenny artefakt z epoki Ming.

Urna, rodzaj zdobionej urny, została sprzedana w sierpniu ubiegłego roku na aukcji Duke's Auctioneers w Dorchester za oszałamiającą kwotę 104 000 funtów.

READ  Google całkowicie drażni Pixel Fold [Video]

Brak oznaczeń identyfikacyjnych oraz wywiercony otwór w środku podstawy 8,5-calowej czaszy sprawił, że otrzymała ona skromną cenę.

Porcelanową miskę o wartości zaledwie 100 funtów sprzedano w sierpniu ubiegłego roku za 1000 razy więcej niż szacowano, po tym, jak licytanci spekulowali, że może to być bezcenny artefakt z epoki Ming.

Jednak bystrzy licytanci zauważyli, że zwężające się niebiesko-białe naczynie ozdobiono owocującymi winoroślami, które były popularne w czasach dynastii Ming.

Na wielu egzemplarzach chińskiej porcelany widnieje znak wytwórcy wskazujący dynastię i okres produkcji, jednak ten egzemplarz nie nosił oznaczeń świadczących o jego dziedzictwie.

Kawałki porcelany z wywierconymi otworami zwykle wskazują, że ktoś próbował dodać drut, aby zamienić ją w lampę, choć nie jest jasne, czy tak właśnie stało się z tymi gardinières.

Chociaż źródło nie zostało zidentyfikowane, cena młotka wskazuje, że rynek uważa go za ważny chiński artefakt.

Licytacja rozpoczęła się od zaledwie 30 funtów, ale zanim uderzył młotek, złożono jeszcze 170 ofert.

Pomimo międzynarodowych licytacji został sprzedany prywatnemu angielskiemu kolekcjonerowi dzieł sztuki za wysoką cenę 80 000 funtów plus opłaty.