Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dwa razy większy od Everestu: „Diabelska Kometa” z rogami i lodowym wulkanem rozświetla ziemskie niebo

Dwa razy większy od Everestu: „Diabelska Kometa” z rogami i lodowym wulkanem rozświetla ziemskie niebo

Nowe Delhi: ogromneKometa Szatana’ z Lodowy wulkan I „trąby”, które oświetlają ziemskie niebo
Kometę tę po raz pierwszy zaobserwowano w 1812 roku, a jej okres obserwacji wynosi około 71 lat.
Ziemia może spodziewać się, że kometa osiągnie maksymalną jasność w połowie kwietnia przyszłego roku, kiedy znajdzie się około 232 milionów kilometrów od naszej planety, co odpowiada 34 41 58 116 milom.
„Być może jest na tyle jasna, że ​​można ją zobaczyć gołym okiem lub przez lornetkę, ale nie dlatego, że będzie bardzo blisko” – Teddy CaritaPowiedział Insiderowi badacz ze stopniem doktora w Lowell Observatory w Flagstaff w Arizonie. „To dlatego, że ogólnie jest bardzo jasno”.
„Istnieje możliwość, że wiosną przyszłego roku w Ponce Brookes będzie na tyle jasno, że będzie można go dostrzec gołym okiem, ale prawie na pewno będzie na tyle jasno, że będzie można go zobaczyć nawet za pomocą małej lornetki lub teleskopu startowego znajdującego się na podwórku. „Wiadomości kosmiczne” – Caretta powiedziała Fox News Digital. „Oczywiście w przyszłym kwietniu będzie całkowite zaćmienie słońca, dlatego ludzie powinni rozważyć zaznaczenie w swoich kalendarzach, aby spróbować zobaczyć kometę, na wypadek gdyby nie było o niej zbyt wielu wiadomości”.
Astronom podkreślił, że przewidywanie jasności komet zbliżających się do Ziemi jest wyzwaniem, ponieważ są one „słynące ze swojej nieprzewidywalności”, co dla obserwatorów nieba stanowi sytuację „poczekaj i zobacz”.
Kometa zyskała przydomek „Szatan” w lipcu zeszłego roku, kiedy astronomowie zauważyli „rogi” otaczające jej jądro, a niektórzy porównali ją do statku kosmicznego Sokół Millennium z serii filmów „Gwiezdne Wojny”, jak wcześniej donosił „Forbes”.
Caretta wyjaśniła, że ​​te „rogi” to w zasadzie ogony składające się z gazu i pyłu powstałe w wyniku niezwykłych eksplozji, które naukowcy wciąż badają, aby w pełni je zrozumieć.
Astronom powiedział Insider, że eksplozje mają miejsce, gdy komety nagle stają się bardziej aktywne, uwalniając gaz i pył w przyspieszonym tempie.
„Kometa rozjaśnia się bardzo szybko, a następnie w pewnym sensie powraca do jasności, jaką była wcześniej” – powiedział portalowi. „A w Ponce Brookes te wybuchy są naprawdę, naprawdę, naprawdę duże. Właśnie dlatego ta kometa jest tak interesująca dla naukowców”.
Caretta zasugerowała, aby każdy był informowany o wszelkich wydarzeniach związanych z kometą w miesiącach poprzedzających jej oczekiwane pojawienie się na niebie.
Astronomowie oszacowali, że średnica jądra komety wynosiła 20,4 mili, co odpowiada dwukrotnej wielkości Mount Everest. Caretta zauważyła, że ​​w porównaniu z innymi niebiańskimi kulami ognia, których średnica zwykle waha się od 0,6 do 3,8 km, kometa jest wyjątkowo masywna.
„Wiemy, że jest duża. Wiemy, że to anomalia. Wiemy, że jest rzadka” – powiedział Carretta Insider, dodając, że jego zdaniem „wiele osób jest naprawdę podekscytowanych” kometą.
(Na podstawie informacji od agencji)