Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dwa projekty o tematyce związanej z przestrzenią północno-wschodnią otrzymują fundusze z programu uczenia się przez doświadczenie i dotacji na rzecz pomocy muzeom

Dwa projekty o tematyce związanej z przestrzenią północno-wschodnią otrzymują fundusze z programu uczenia się przez doświadczenie i dotacji na rzecz pomocy muzeom

Dwa projekty o tematyce kosmicznej na północnym wschodzie otrzymały finansowanie z pilotażowego programu edukacyjnego i grantowego, którego celem jest pomoc muzeom w zwiększeniu zaangażowania społeczności.

Obserwatorium Kieldera w Northumberland i Uniwersytet w Durham otrzymały udział w programie Mindsets + Missions dla muzeów i centrów nauki przyszłości. W ramach pilotażowego programu uczenia się i stypendiów ponad 800 000 funtów rozdano 12 brytyjskim organizacjom, z czego 75 000 funtów trafiło do obserwatorium.

Szefowie Obserwatorium Kielder planują przeznaczyć pieniądze na rozwój Akademii Astrofotografii i zachęcać bardziej zróżnicowane społeczności do czerpania inspiracji z nocnego nieba, pomagając ludziom lepiej zrozumieć wszechświat. Finansowanie projektu „Mindsets + Missions” będzie częścią programu przechwytywania obrazów w Akademii Astrofotografii Gillian Dickinson w obserwatorium, które następnie zostaną wykorzystane do celów wiedzy i badań.

Akademia o wartości 250 000 funtów została otwarta w 2018 r. i jest siedzibą obserwatorium służącą edukacji i pracy popularyzatorskiej, z w pełni zautomatyzowanymi teleskopami, rozsuwanym dachem i salą wystawową. Jego instrumenty badawcze i uchwyty śledzące pozwalają astronomom odkrywać odległe planety, przeprowadzać poszukiwania supernowych i mapować asteroidy.

Katherine Jones, dyrektor generalna Kielder Observatory, powiedziała: „Nasza obecna praca społeczna mówi nam, że istnieje zainteresowanie wśród niedostatecznie reprezentowanych grup, ale brakuje środków do zaangażowania. Będziemy wspólnie z nimi tworzyć treści, które wzmocnią ich pozycję”. „Wspólne generowanie obrazów i danych w celu wzbogacenia badań akademickich i pogłębienia naszej wiedzy o wszechświecie”.

Ścieżki startowe w radioteleskopie Obserwatorium Kieldera(Zdjęcie: Dan Munk, Obserwatorium Kieldera)

Udany projekt Uniwersytetu w Durham ma również motyw kosmiczny. W 2021 r. Uniwersytet w Durham uruchomił swoje pierwsze Muzeum Uliczne, które przekształciło ulice dzielnic hrabstwa Durham o niskim zaangażowaniu w muzea.

Dwa lata później fundusze Mindsets + Missions zostaną wykorzystane do ożywienia „Street Cosmos”. Jej zespół wraz z East Durham Creates i Blackhall Community Centre ma na celu umożliwienie niedostatecznie reprezentowanym społecznościom w całym hrabstwie Durham korzystanie z postępów w badaniach nauk o kosmosie prowadzonych w Ogden Center for Fundamental Physics na Uniwersytecie w Durham poprzez kreatywny program wydarzeń społecznych.

READ  E-Space ogłasza ostateczną umowę przejęcia CommAgility od Wireless Telecom Group

Ged Matthews, starszy dyrektor ds. zaangażowania kulturalnego na Uniwersytecie w Durham, powiedział: „Bycie częścią programu Missions + Mindsets naprawdę popchnęło nas do przełamania barier między naszymi laboratoriami a społecznościami oraz do wprowadzenia światowej klasy badań i innowacji do serca naszych Lokalna społeczność.” „Projekt zapewni podejście kierowane przez społeczność do odkrywania najbardziej sprawiedliwych praktyk, jeśli chodzi o promowanie uczestnictwa i zapewnianie możliwości dwukierunkowego uczenia się od społeczności i zespołów naukowych o niedostatecznym wsparciu”.