Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

DVDS – Aktualności – Traktuj całego żołnierza

DVDS – Aktualności – Traktuj całego żołnierza

Fort Bragg, Karolina Północna; Sierżant Robert Ellison jest zawodowym żołnierzem z 30-letnim stażem w armii. Przez lata widział wiele zmian i mówi, że zmieniają się one na lepsze, zwłaszcza jeśli chodzi o opiekę nad żołnierzami. Program Army Recovery Care (ARCP) jest dla niego posłaniem od Boga.

„Mówię mężczyznom, a zwłaszcza młodym, każdego dnia, że ​​masz wielkie szczęście, że to masz i powinieneś w pełni wykorzystać wszystko, co dają ci tutaj, w Jednostce Odzyskiwania Żołnierzy (SRU). Trzydzieści lat temu to nie było istniały i musieliśmy to przeboleć. Musieliśmy awansować Żołnierza, ale teraz dzięki ARCP pomagają nam Żołnierz On”, mówi mechanik pojazdów kołowych.

Ellison odkrył z pierwszej ręki, w jaki sposób ARCP pomaga żołnierzom odzyskać siły i rozwijać się. „Byłem w Polsce w 2018 roku i spadłem z wagonu podczas rozładowywania sprzętu i zraniłem się w plecy, ramię i szyję” – powiedział Ellison. Otrzymane i kontynuowane leczenie. Później, podczas swojego rozmieszczenia w Kuwejcie, pogorszył obrażenia, a następnie został wysłany do Fort Campbell SRU w Kentucky.

„Miałem z góry przyjęte założenie, że będę w SRU tylko z jednego powodu, a kiedy tam dotarłem, dowiedziałem się, że leczą całego żołnierza. To zdecydowanie holistyczne podejście. Leczą wszystkie urazy, w tym zdrowie psychiczne i duchowe. „

Zbliżając się do emerytury, SSG Ellison nie chciał myśleć o tym, czego nie byłby w stanie zrobić z powodu kontuzji, a nawet pewnych problemów z przyczepnością, które miał przez całą swoją karierę. Jest wdzięczny za dostępne dziś leczenie, które pomaga mu przez życie żołnierza”.

„Kiedy zaczynałem karierę wojskową 30 lat temu leczenie wtedy nie było takie samo jak dzisiaj. Nagromadziłem dużo blizn, które miałem od samego początku, kiedy zacząłem myśleć, że otrzymuję na to pomoc w opiece rekonwalescencji programu w armii dzisiaj”.

READ  Niepokonani Adirondacks zdobywają swój pierwszy tytuł mistrzowski od 2006 roku, pokonując Cato Meridian. Whitesboro, Sauquoit Valley odniosło w tym tygodniu sześć głównych zwycięstw

Duża część tego holistycznego leczenia pochodzi od Adaptive Sports, które, jak mówi Ellison, było dla niego prawdziwym przełomem.

„Kiedy po raz pierwszy trafiłem do Fort Campbell SRU, nie mogłem biegać i byłem bardzo ograniczony w tym, co mogłem zrobić. Personel i personel pokazali mi, że w ramach terapii, którą prowadzę, istnieją również zajęcia wspomagające ten proces. Ja „Zawsze myślałem, że jazda na rowerze nigdy się nie sprawdzi, ponieważ wszystko stoi, ale nie jest w porządku”.

Nie wiedział zbyt wiele o jeździe na rowerze poziomym, ale został przeszkolony przez ekspertów od adaptacyjnej regeneracji w Fort Campbell, jak prawidłowo używać roweru, aby odbudować swoją siłę.

„Niewielu rozumie, co mogą zdziałać sporty adaptacyjne. Widziałem żołnierzy przychodzących do SRU przygnębionych z powodu ich niepowodzeń i myślących, że nie powinni uprawiać sportu i pytając ich, w jaki sposób mi to pomoże, ale zawsze mówię im, że mogą się przystosować każdy sport, który zaspokoi twoje potrzeby i pomoże ci nie tylko w regeneracji fizycznej”.

Swoją wiedzę z SRU przekazał również do swojego domu. „Mam dwóch synów, mój 22-letni niepełnosprawny syn korzysta z tego, czego nauczyłem się w SRU, to naprawdę mu pomaga. Czy wiesz, że mój 11-latek również otrzymuje zasiłek, ponieważ widzi, jak to pomaga swojemu ojcu i bratu, a on wiele się uczy o empatii i odzyskiwaniu tego, co straciłam” – mówi, dumny żonaty ojciec dwójki dzieci.

Ellison jest w tym tygodniu na Army Adaptive Sports Camp w Fort Bragg. On, podobnie jak 71 rannych, chorych lub rannych żołnierzy, ma nadzieję, że Team Army będzie kontynuował zawody Warrior Games Challenge w Coronado w Kalifornii w czerwcu. Ellison twierdzi, że oprócz chwały armii drużyny sportowej widocznej na piersi podczas elitarnych zawodów, więzi, które się tworzą, są prawdziwe i zmieniają życie.

READ  Polska atakuje wcześnie, wysyłając chłopców z Ellicottville do domu w półfinale 2:1 | Sporty

„Zbliżyliśmy się. Mamy tak silną więź i wiem, że ciężko jest być z dala od rodziny, ale każdy żołnierz tutaj szybko wie, że masz inną rodzinę, a my jesteśmy wokół ciebie.”

Akcję z Army Adaptive Sports Camp można śledzić na:

DVD: https://www.dvidshub.net/unit/ARCP

Facebook: https://www.facebook.com/usarmyarcp

Twitter: https://twitter.com/armyarcp

Instagram: https://www.instagram.com/usarmyarcp