Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Duński uczeń wygrywa Ag w konkursie na esej klasowy

Duński uczeń wygrywa Ag w konkursie na esej klasowy

Piękna duńska Molly Gural A – kukurydza J Jeśli chodzi o słowo pisane. Esej studenta piątej klasy został wybitny w dziedzinie ponad 1500 zgłoszeń zgłoszonych w Wisconsin Ag w konkursie na esej semestralny.

Czwarto- i piątoklasiści z Wisconsin mają za zadanie napisać esej składający się od 100 do 300 słów na temat „Co pokazuje stan Wisconsin? Wartość kukurydzy w gospodarce naszego stanu”.

Gural jest uczniem Tami Brunet w duńskiej szkole podstawowej w hrabstwie Brown. Jest córką Jeffa i Eriki Góralów.

Coroczne wydarzenie jest częścią programu Ag in the Classroom Biura Farmy Wisconsin. Konkurs dotyczy żywności i rolnictwa i jest otwarty dla wszystkich uczniów klas czwartych i piątych w całym stanie.

Konkurs jest sponsorowany przez Wisconsin Corn, Wisconsin Farm Office, Wisconsin Soybean Marketing Association i WE Energies.

Esej uczennicy piątej klasy, Molly Goral, wyróżnia się ponad 1500 pracami złożonymi w Wisconsin Ag w konkursie na esej klasowy.

Dziewięciu zwycięzców otrzymało pakiet nagród zawierający talerz, popcorn Wisconsin, książki, wstęp do Farm Wisconsin Discovery Center oraz zestaw Get Popping STEM. Goral, zwycięzca w całym stanie, otrzymał również dodatkową tablicę pamiątkową i wstęp do Farm Wisconsin Discovery Center. Tegorocznymi finalistami byli:

  • Dystrykt 1 – Katarzyna SorensonAllenton Elementary, Washington Co.
  • Okolica 2 – Autymn NortonPodstawowa Jakość, Zielona Firma.
  • Okolica 3 – Ariana RensbachFennimore Elementary, Grant Co., Ltd.
  • Dystrykt 4 – Ewa TulipanBeiben District Schools, Beiben Company.
  • Dystrykt 5 – Kendall CarlySzkoła Podstawowa w Omero, Winnebago Co., Ltd.
  • Dystrykt 6 – Molly GóralDania Szkoła Podstawowa, Brown Company.
  • Strefa 7 – Silvia włóczniaNew London Middle School, Waupaca Co.
  • Dystrykt 8 – Jakub MartyWiejska Akademia Wirtualna, Wood Co.
  • Dystrykt 9 – Astrid SomerfieldLuck Elementary, Polk Co. (red.).

Zwycięski esej Molly:

Wisconsin Corn

Użycz mi swoich uszu, a obiecuję, że będą kukurydzą, gdy będziemy podróżować przez wagę kukurydzy do Wisconsin. Uprawiamy wiele rodzajów kukurydzy do wielu różnych zastosowań, które wykraczają poza nasz stan. Wisconsin dostarcza przemysłowi kukurydzy ponad 3 miliony akrów pól i jest znany ze swoich ziaren kukurydzy, ale są też pola popcornu, kukurydzy słodkiej i kukurydzy krzemiennej.