Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Duński Snowglobe, francuski Tomsa Films wśród początkujących stażystów ACE (Exclusive) | Aktualności

ACE Producers wybrało 10 wschodzących producentów z Unii Europejskiej, Norwegii i Wielkiej Brytanii do pierwszej edycji Programu Mentoringowego ACE Unii Europejskiej.

Wśród nich jest Clara Jantzen-Krenoy z duńskiej firmy Snowglobe Film, która pracowała przy takich tytułach jak Janet Nordahl. pustynia Helenor Palmason biały i biały dzień; oraz Thomas Lambert z francuskiej firmy Tomsa Films, koproducent Laura Samani, Tydzień krytyków w Cannes 2021 Małe ciało.

Przewiń w dół, aby zobaczyć pełną listę producentów

W obsadzie znalazła się także Krystyna Kantor, współproducentka Netflixowego tytułu Piotra Domalewskiego operacja kolca dla polskiej firmy Shipsboy; i 2020 Ekran Jutrzejsza gwiazda Joy Gharoro-Akpojotor, która zawiera napisy Amal Amin drugi dzień świąt rapman niebieska historia Poprzez jej Joi Productions.

Według ACE Producers program „ma na celu wspieranie wschodzących producentów w osiąganiu kolejnego poziomu ich kariery i rozszerzaniu ich międzynarodowej sieci poprzez zapewnienie im możliwości uczenia się od certyfikowanych mentorów ACE Network”.

Mentorzy z sieci ACE dopasowywani są do konkretnych potrzeb wybranych producentów i projektów znajdujących się na ich listach. Mentoring obejmuje spotkania przez cały rok, zarówno osobiście na międzynarodowych festiwalach, jak i online.

„Główną misją ACE Producers jest promowanie niezależnych producentów europejskich, a tym samym utrzymanie silnego niezależnego kina europejskiego” – powiedział dyrektor ACE Jacob van der Floyd.

Program jest wspierany przez Creative Europe Media i Holenderski Fundusz Filmowy.

Oprócz programu ACE Training Days jest to część kompleksowej inicjatywy ACE Springboard, której celem jest zapewnienie producentom narzędzi do adaptacji.

Program Mentorski ACE 2022

Clara Jantzen-Crino, Kula Śnieżna (Den)

Thomas Lambert, Tomsa Films (Francja)

Anouk Shad, Topaz Films (Australia)

Mina Drake, Marni Films (Gr)

Claudio Esposito, Doświadczenie Piranesi (to)

Marta Romanova-Jacapson, Coltavelma (łac.)

Ingvild Evjemo, 4 ½ (nie)

READ  Mińsk oskarża Francję o piractwo po tym, jak Białoruś odmówiła lotu

Christina Kantor, Owczarek (Paweł)

Luis Campos, Jutrznia (Bor)

Joi Garoro Akpogotur, Joi Productions (Wielka Brytania)