Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Drzwiczki dla kota Flappie AI zapobiegają oferowaniu przez zwierzę martwych myszy

Drzwiczki dla kota Flappie AI zapobiegają oferowaniu przez zwierzę martwych myszy

Wyszukiwanie dziwnych technologii związanych ze zwierzętami to tradycja na targach CES i ten rok nie jest wyjątkiem. Weźmy na przykład Flappy’ego. Początek Szwajcarii Prezentuje drzwi dla kota zasilane sztuczną inteligencją, które automatycznie się blokują, jeśli Twój kot spróbuje przynieść zdobycz złapaną z zewnątrz.

Po stronie drzwi skierowanej na zewnątrz znajdziesz czujnik ruchu i kamerę noktowizyjną. Flappie twierdzi, że przez lata zebrał „unikalny i zastrzeżony” zbiór danych, kładąc nacisk na różnorodność – co oznacza fotografowanie wielu różnych gatunków kotów i ofiar w różnych warunkach oświetleniowych. Firma twierdzi, że jej system wykrywania oparty na sztucznej inteligencji jest dokładny w ponad 90 procentach przypadków, co oznacza, że ​​Twój kot nadal może dostać się do środka myszy. Miejmy jednak nadzieję, że będzie to zdarzać się rzadziej.

Wewnątrz drzwi znajdują się ręczne przełączniki, dzięki którym możesz je zablokować i odblokować w dowolnym momencie, a także wyłączyć system wykrywania ofiary. W końcu, mówi Flappy, zwierzęta prawdopodobnie zostaną przeszkolone tak, aby nie mogły wejść, gdy coś niosą, a gdy ofiara spadnie, drzwi natychmiast się otworzą, abyś mógł wejść do środka. (Jeden z założycieli Flappie przyznał, że mądry kot mógłby upuścić mysz, otworzyć drzwi, podnieść ją ponownie i wbiec do środka. Ale nie ma niezawodnego rozwiązania, prawda?)

Flappy drzwiczki dla kota

Zdjęcia: Nathan Ingraham/Engadget

Flappie wyposażył także drzwiczki swojego kota w funkcję wykrywania chipów. Jeśli więc Twoje zwierzę zostało wszczepione w mikrochip, możesz pozwolić mu otwierać drzwi tylko dla tego konkretnego zwierzaka. Dostępna jest oczywiście aplikacja, dzięki której możesz sterować bramą za pomocą telefonu. Jeśli jednak nie masz ochoty podłączać drzwi Flappie do Internetu, będzie ono nadal działać poprzez elementy sterujące na samych drzwiach.

Na początek Flappie planuje wypuszczenie drzwi dla zwierząt w Szwajcarii i Niemczech jeszcze tej wiosny, a wraz ze wzrostem produkcji planuje się tam rozwijać. Premiera w USA jest częścią planu działania, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi ani ile Flappie Door będzie kosztować, gdy dotrze do nas. Ale Biuletyn CES Szwajcarska firma technologiczna twierdzi, że Flappie będzie kosztować 399 dolarów lub 199 dolarów z dwuletnią subskrypcją aplikacji za 8,90 dolarów miesięcznie, dzięki której będziesz mógł oglądać wszystkie filmy nagrane przez Twojego zwierzaka.

READ  Nintendo ujawniło mapę świata Splatoon 3

Zaktualizowano 8 stycznia 2024 o 12:45 ET: Dodaliśmy szczegóły cenowe Flappie do tej historii.

Relujemy na żywo z targów CES 2024 w Las Vegas w dniach 6-12 stycznia. Bądź na bieżąco ze wszystkimi najświeższymi wiadomościami z programu Tutaj.

Ten artykuł zawiera linki partnerskie; Jeśli klikniesz ten link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać prowizję.