Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Drużyna Trumpa świętuje zwycięstwo w ratuszu, gdy personel CNN szaleje w „Scene of Lies” |  CNN

Drużyna Trumpa świętuje zwycięstwo w ratuszu, gdy personel CNN szaleje w „Scene of Lies” | CNN

Donald Trump i jego otoczenie wierzyli, że dostał wszystko, czego chciał od kontrowersyjnego ratusza prowadzonego przez CNN, nawet jeśli wywołało to oburzenie i zawstydziło sieć, w tym wielu jej pracowników, którzy byli zdenerwowani, że Trump otrzymał platformę do okłamywania masowej publiczności .

Były prezydent interesował się pracami rady miejskiej przede wszystkim dlatego, że oddawałaby materiały wyborcze do siekania w mediach społecznościowych. Był zainteresowany zrobieniem tego w CNN, ponieważ kampania osiągnęła porozumienie – czemu zaprzeczył rzecznik – że zatrudni więcej agentów Trumpa.

Trump nie był szczególnie zaniepokojony tym, czy transmisja uzyska wysokie oceny, chociaż za kulisami powiedział dyrektorowi CNN, Chrisowi Lichtowi, że podniesie ich oceny, na co Licht skinął głową i powiedział, że powinien „dobrze rozmawiać i dobrze się bawić”. Powiedziały dwie osoby.

Doradcy Trumpa w ratuszu ostatecznie dostrzegli strategiczne zwycięstwo byłego prezydenta, który lubił grać na żywo publiczność republikańskich i popierających ich wyborców w New Hampshire, gdzie w 2024 r. odbywają się pierwsze wybory prezydenckie GOP, przemawiając w CNN. Broker, Caitlin Collins, próbowałem to zweryfikować w czasie rzeczywistym.

Sprawdzanie faktów w ratuszu CNN dla Donalda Trumpa – raport wideo

Później sojusznicy Trumpa żartowali, że ich zdaniem wydarzenie to trwało godzinę reklam Trumpa i powinno zostać zarejestrowane jako wkład rzeczowy w kampanię, a najbliższy pretendent Trumpa do nominacji, gubernator Florydy Ron DeSantis, zostałby zmiażdżony w podobny sposób. mecz. debata.

Wydarzenie, podczas którego Trump kpił z pisarza E. Jeana Carrolla, który właśnie został uznany za odpowiedzialnego za napaść na tle seksualnym, może nie pomóc mu w wyborach powszechnych, szczególnie wśród wyborców kobiet.

Joe Bidena Później napisał na Twitterze: „To proste, ludzie. Chcesz jeszcze cztery lata? Jeśli nie, weź udział w naszej kampanii”.

W przeciwieństwie do uniesienia obozu Trumpa, nastrój w CNN był kwaśny wśród powszechnych doniesień o niesmaku w rodzinie. „Trudno zobaczyć, jak Ameryka została obsłużona przez spektakl kłamstw emitowany w CNN” – napisał korespondent mediów sieciowych Oliver Darcy w swoim biuletynie w środę.

Wydaje się, że kampania Trumpa uzyskała to, czego chciała od Rady Miejskiej CNN, po części dlatego, że negocjowała warunki wydarzenia z niezwykłym stopniem dźwigni, według kilku osób zaznajomionych z przebiegiem planowania.

Po pierwsze, Drużyna Trumpa ciężko pracowała przez wiele miesięcy, aby dostać się do CNN – która po raz pierwszy skontaktowała się z Radą Miasta, gdy Trump ogłosił swoją kandydaturę w 2024 r. Jednak kampania z CNN zawsze miała większe szanse na przejście przez MSNBC lub Fox News, główne stacje telewizyjne. Drugi prowadzi rozmowy w sprawie organizacji imprezy.

Kampania miała już komentatorów popierających Trumpa i zastępców, którzy pojawili się w programach Fox News, i chociaż MSNBC miał ostatnio wyższe oceny niż CNN, doradcy postrzegali liberalną sieć jako terytorium niegościnne w porównaniu z CNN z ery Lichta, które próbowała obsłużyć. więcej republikanów.

Zespół Trumpa odkrył również, że CNN działa na ich potrzeby, ponieważ mogliby być Caitlanem Collinsem. Collins to wschodząca gwiazda, która była współgospodarzem porannego programu stacji, ale ma też oko na Trumpa i starannie utrzymuje relacje z byłym prezydentem.

Łączenie Collinsa z Republikanami, którzy w większości głosowali na Trumpa w 2020 r., było tak blisko domu, jak to tylko możliwe w kampanii. Zespół powiedział, że odrzuci Jake’a Tappera, Po tym, jak zagroził, że zablokuje Republikanów Kto poparł wybory Trumpa w 2020 r., leży w jego ofertach.

Pomiń promowanie poprzednich biuletynów

Kampania zadbała również o to, aby jej relacje przed i po ratuszu obejmowały surogatki Trumpa na żywo. Wśród rezerwacji: były doradca prasowy Trumpa w Białym Domu, Hogan Gidley, pro-Trump kongresmeni Brian Mast i Byron Donalds, a także pro-Trump senator JD Vance.

Rzecznik CNN zaprzeczył, jakoby sieć miała jakąkolwiek formalną umowę na rezerwację zastępców gości w ratuszu.

Nie każda chwila w ratuszu była postrzegana jako wygrana Trumpa, chociaż jego błędy mogły spowodować więcej problemów prawnych dla człowieka, który był już otoczony wieloma dochodzeniami.

Kiedy Collins zapytał go, czy pokazał komukolwiek tajne dokumenty w Mar-a-Lago, Trump odpowiedział: „Niezupełnie”, odpowiedź, która prawie na pewno zainteresuje prokuratorów badających jego niewłaściwe obchodzenie się z takimi materiałami.

Specjalny radca prawny Jack Smith, który został wyznaczony przez prokuratora generalnego USA Merricka Garlanda do kierowania śledztwem w sprawie zatrzymywania przez Trumpa dokumentów bezpieczeństwa narodowego i utrudniania wymiaru sprawiedliwości, pytał ostatnio świadków, czy Trump przeglądał dokumenty po zakończeniu prezydentury.

New York Times poinformował również w środę, że Trump może również stanąć w obliczu nowego pozwu ze strony pisarza E. Jeana Carrolla w związku z jego diatrybą przeciwko niej w ratuszu, kiedy powiedział, że od dziesięcioleci oskarża ją o napaść seksualną, za którą jury uznało go odpowiedzialnym za . Ten tydzień był „zmyśloną historią”.

Ale osoby zaznajomione z tą sprawą powiedziały, że Trump był osobiście uszczęśliwiony podczas podróży powrotnej na Florydę i grania „A Man’s World” Jamesa Browna.

READ  Dokumenty wskazują na groźbę Imrana Khana wprowadzenia stanu wojennego | Omran Chan