Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Drużyna Polski przybyła przed Mistrzostwami Świata U-20, medale Al Ain

Nairobi, Kenia, 10 sierpnia – Spotkanie Igrzysk Olimpijskich w Rio i rzucającego oszczepem w lekkiej atletyce 2015 Julius Yego to chwila, na którą z niecierpliwością czeka polski rzucający Erik Kołodzigczak przed planowanymi na 17-22 sierpnia Mistrzostwami Świata w Lekkoatletyce U-20.

19-latek chce zobaczyć Yego osobiście rzucającego i trenować z nim przez weekend, jak obiecał mistrzowi Commonwealth Games 2014 w Glasgow.

„Obserwowałem Yego rzucającego oszczepem na YouTube, teraz jestem w Kenii i chciałbym trenować razem z nim” – powiedział Kołodziejczak podczas lekkiego treningu w Moi International Sports Center Kasarani w Nairobi we wtorek rano.

Kołodziejczak dodał również, że turniej Under 20 jest dla niego bardzo ważny w rozwoju jego kariery i dąży do zajęcia miejsca na podium w piątym dniu (21 sierpnia) turnieju.

„Przed lub po turnieju chciałbym wybrać się na safari w Parku Narodowym Nairobi. To mój pierwszy raz w Afryce i chciałbym to jak najlepiej wykorzystać” – powiedział Kolodziejczak, który osiągnął rekord życiowy 74,44. metrów.

Kołodziejczakwas dołączył do dwóch innych kolegów z drużyny, mistrza Europy do lat 20 Dawida Piłata i srebrnego medalisty Tomasza Ratajczyka podczas porannej sesji, aby poczuć otoczenie.

„Nie mogę się doczekać dodania kolejnego tytułu do mojego portfolio. Ta gra będzie dla mnie wyjątkowa, ponieważ będzie to jeden z moich pierwszych zawodów w Afryce. Nie mogę się doczekać kolejnych konkursów na tym pięknym kontynencie. Uwielbiam tę dziedzinę i bardzo dobrze jest konkurować” – powiedział Byat.

Polska drużyna jako pierwsza dotarła na sześciodniowe wydarzenie w poniedziałek 10.

Reklama. Przewiń, aby kontynuować czytanie.
READ  Rankingi ATP: Roger Federer spadł o cztery miejsca na 15., Yannick Sener przesunął się na 11. miejsce na szczycie kariery, wiadomości sportowe