Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Druga porażka siatkówki-polskie ramię Japonia, Brazylia powstrzymuje Stany Zjednoczone

TOKIO, 30 lipca – Mistrzyni świata w siatkówce mężczyzn zmierzyła się z entuzjastyczną Japonią w prostych setach, a Brazylia w piątek uciekła ze strachu przed pokonaniem Stanów Zjednoczonych.

Wilfredo Lyon, który wygrał z Wenezuelą, wrócił do złota i przesunął się na 10 punktów w czołówce polskiej puli A, ponieważ był trzecim najlepszym strzelcem z 17 punktami i dwoma asami w Tokio.

Kapitanowie Yuki Ishikawa i Yuji Nishita zdobyli najwyższe noty Japonii, odpowiednio 16 i 13, ale doświadczenie i obrona Polski utworzyły 12 bloków, co dało Japonii drugą porażkę.

– Zaczęliśmy dobrze serwować, ale pogorszyliśmy się w ostatnich dwóch setach. Nasz szybki atak nie był dobry – powiedział trener Japonii Yuichi Nakaichi. „Ich Libero (Pavel Jadersky) naprawdę kontrolował mecz”.

Brazylia, numer jeden na świecie i złota medalistka 2016 roku, była oszołomiona w secie otwierającym, chociaż Stany Zjednoczone zachowały cztery sety, zdobywając kolejne trzy punkty 30-32 25-23 25-21 25-20 i zajmując drugie miejsce w grupie B. .

Brazylijski zapolowy Ricardo Lucarelli z 19 punktami był na szczycie tabeli, wspierany przez Yondi Leala (18 punktów) i Wallace de Souza (17 punktów), gdy wycofał się z prostych setów Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (ROC).

„Mieliśmy spotkanie zespołowe po porażce i wczoraj trenowaliśmy na wakacjach” – powiedział kapitan Bruno Resente. „Myślę, że pomogło to oczyścić nastrój po tej stracie i przywrócić naszą pewność siebie”.

Trener Brazylii Renan Doll Soto pochwalił swojego kapitana, który miał w turnieju 51 setów.

„Bruno jest bardzo sprytny w swoich setach. Zawsze śledzi liczby i procenty w zestawieniach w każdym secie i dokonuje mądrego wyboru, aby ustawić nasz atak” – powiedział Dol Jotto.

Kanada spadła do Wenezueli 25-13 25-22 25-12, trzy punkty za Polską, ale spadła na trzecie miejsce w grupie A. Włochy są na drugim miejscu z ośmioma punktami.

READ  Nekrologi i usługi: Frances "Frank" Everett Polska

Argentyna pokonała dolną Tunezję w grupie B w pięciu setach i na krótko awansowała na czwarte i ostatnie kwalifikacje.

ROC było ostatnim pozostałym zespołem, ale Francja, prowadzona przez Jean Party 20 punktów, wygrała 25-21 20-25 25-17 25-20, spychając Stany Zjednoczone na czwarte miejsce i Argentynę przed rozgrywkami grupowymi piątej rundy.

Raport Rohita Naira w Bangalore; Montaż przez Toby’ego Davisa i Christiana Ratnetza

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.