Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Drony policyjne w akcji. 30 biletów w 4 godziny

Nowa technologia jest coraz częściej wykorzystywana przez służby państwowe. Ostatnie akcje olsztyńskiej policji pokazały, że drony mogą być dużą pomocą dla funkcjonariuszy. W ciągu zaledwie czterech godzin znaleziono 31 wykroczeń drogowych.

  • Nowoczesne drony trafiły do ​​olsztyńskich policjantów w marcu. Powinny pomagać w walce z łamaniem prawa podczas jazdy
  • W trakcie korzystania z dronów policja ujawniła kilka naruszeń, w tym korzystanie z telefonu podczas prowadzenia samochodu. Działania policji rejestrowane online
  • Drony są używane przez funkcjonariuszy policji w wielu krajach na całym świecie i wszystko wskazuje na to, że będą one w przyszłości wykorzystywane na dużą skalę.
  • Więcej takich historii można znaleźć na stronie głównej Onet.pl

Nowoczesny sprzęt trafił do olsztyńskich policjantów w marcu br. Miał pomóc w walce z piratami drogowymi. Jak pokazuje pierwsze użycie dronów, ich działanie może być bardzo wydajne. W krótkim czasie ujawnili dziesiątki naruszeń przepisów ruchu drogowego, w tym m.in. nieprzestrzeganie znaków drogowych, korzystanie z telefonu w czasie jazdy czy niewłaściwe zabezpieczenie przewożonych towarów.

Drony ujawniły poszukiwanego przez prokuraturę kierowcę

Jak podaje Wirtualnemedia.pl, podczas używania dronów przez olsztyńską policję zatrzymano kierowcę bez prawa jazdy, ale z podwójnym zakazem prowadzenia pojazdów, a także osobę poszukiwaną przez olsztyńską prokuraturę. .

Nagranie z zachowania olsztyńskich policjantów zostało zamieszczone na YouTube.

Na filmie wydanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie widzimy policjantów na drodze krajowej nr 51 w gminie Dobre Miasto. Film jest z 17 lipca 2021 r.

Drony to przyszłość usług

Wszystko wskazuje na to, że służby państwowe będą w przyszłości coraz częściej korzystać z dronów. Ponadto polski rząd planuje zaostrzenie kar za wykroczenia drogowe i wykroczenia. Z drugiej strony nowa technologia może mieć pozytywny wpływ na skuteczność wykrywania przestępców drogowych.

READ  Data wydania, godzina i gwiazdki

Oczywiście Polska nie jest jedynym krajem, który wykorzystuje drony do łapania kierowców łamiących prawo. W Wielkiej Brytanii sprzęt ten od dawna jest używany przez policję.

Jak podaje portal wrc.net.pl, drony wyposażone w kamery o wysokiej rozdzielczości i sprzęt termowizyjny zostały tam po raz pierwszy użyte w 2019 roku. Latem tego roku służby w Australii uruchomiły swoje drony do zwalczania nielegalnych wyścigów.

Na