entertainment

Drony policyjne w akcji. 30 biletów w 4 godziny

Nowa technologia jest coraz częściej wykorzystywana przez służby państwowe. Ostatnie akcje olsztyńskiej policji pokazały, że drony mogą być dużą pomocą dla funkcjonariuszy. W ciągu zaledwie czterech godzin znaleziono 31 wykroczeń drogowych.

  • Nowoczesne drony trafiły do ​​olsztyńskich policjantów w marcu. Powinna służyć jako pomoc w walce z łamaniem prawa podczas jazdy
  • W trakcie korzystania z dronów policjanci ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń, w tym korzystanie z telefonu podczas jazdy. Działania policji były rejestrowane online
  • Drony są używane przez funkcjonariuszy policji w wielu krajach na całym świecie i wszystko wskazuje na to, że będą one w przyszłości wykorzystywane na dużą skalę.
  • Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Nowoczesny sprzęt trafił do olsztyńskich policjantów w marcu br. Miał pomóc w walce z piratami drogowymi. Jak pokazuje pierwsze użycie dronów, ich działanie może być bardzo wydajne. W krótkim czasie ujawniła dziesiątki naruszeń przepisów drogowych, w tym m.in. nieprzestrzeganie znaków drogowych, korzystanie z telefonu podczas jazdy, czy przewóz niewłaściwie zabezpieczonego towaru.

Drony ujawniły poszukiwanego przez prokuraturę kierowcę

Jak podaje Wirtualnemedia.pl, podczas używania dronów przez olsztyńską policję zatrzymano kierowcę bez prawa jazdy, ale z podwójnym zakazem prowadzenia pojazdów, a także osobę poszukiwaną przez olsztyńską prokuraturę. .

Nagranie z zachowania olsztyńskich policjantów zostało zamieszczone na YouTube.

Na filmie wydanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie widzimy policjantów na drodze krajowej nr 51 w gminie Dobre Miasto. Film jest z 17 lipca 2021 r.

Drony to przyszłość usług

Wszystko wskazuje na to, że służby państwowe będą w przyszłości coraz częściej korzystać z dronów. Ponadto polski rząd planuje zaostrzenie kar za wykroczenia drogowe i wykroczenia. Z drugiej strony nowa technologia może pozytywnie wpłynąć na skuteczność wykrywania przestępców drogowych.

Oczywiście Polska nie jest jedynym krajem, który wykorzystuje drony do łapania kierowców łamiących prawo. W Wielkiej Brytanii sprzęt ten od dawna jest używany przez policję.

READ  Kim jest chłopak Megan Boone? Kim są jej rodzice? Jaka jest narodowość Megan Boone?

Jak podaje portal wrc.net.pl, drony wyposażone w kamery o wysokiej rozdzielczości i sprzęt termowizyjny zostały tam po raz pierwszy użyte w 2019 roku. Latem tego roku służby w Australii uruchomiły swoje drony do zwalczania nielegalnych wyścigów.

Na

About the author

Naomi Schmidt

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment