Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dowódca rakiety zginął w izraelskim nalocie w Strefie Gazy

Dowódca rakiety zginął w izraelskim nalocie w Strefie Gazy

  • Rushdi Abu Alouf w Gazie i Antoinette Radford w Londynie
  • wiadomości BBC

podpis pod zdjęciem,

Krewny reaguje przed szpitalem w Gazie po śmierci w czwartek rano

Przed świtem izraelski nalot na mieszkanie w Strefie Gazy spowodował śmierć starszego przywódcy Ruchu Islamskiego Dżihadu w Palestynie i innej osoby.

Samolot bojowy zaatakował mieszkanie na piątym piętrze budynku w Hamad Residential City, niedaleko Khan Yunis, na południe od pasa.

W środę bojownicy w Strefie Gazy wystrzelili ponad 460 rakiet na Izrael.

Armia izraelska uderzyła w ponad 130 bojowników w Strefie Gazy w najbardziej zaciekłych walkach od dziewięciu miesięcy.

Palestyńskie źródła medyczne szacują, że liczba ofiar śmiertelnych walk w tym tygodniu osiągnęła co najmniej 24, w tym trzech innych dowódców PIJ.

Wiele osób zostało rannych w izraelskim ataku na schrony, kiedy wystrzelono rakiety ze Strefy Gazy.

Wojskowe skrzydło Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu potwierdziło, że dowódca jego jednostki rakietowej, Ali Hassan Ghali, znany również jako Abu Muhammad, zginął w czwartkowym porannym ataku.

Palestyński Islamski Dżihad jest drugą co do wielkości grupą zbrojną w Gazie, po Hamasie, i poprzysiągł pomścić śmierć Palestyńczyków.

podpis pod zdjęciem,

Zniszczony budynek w Strefie Gazy po czwartkowym izraelskim nalocie

W środę wieczorem izraelski premier Benjamin Netanjahu ostrzegł, że izraelskie represje są dalekie od zakończenia.

„Uderzyliśmy Islamski Dżihad największym ciosem, jaki kiedykolwiek zadał” – powiedział, odnosząc się do zabójstwa trzech dowódców Islamskiego Dżihadu we wtorek.

Na kilka godzin przed przemówieniem Netanjahu egipskie media poinformowały, że Egipt wynegocjował zawieszenie broni, ale żadna ze stron nie potwierdziła tego natychmiast.

Naloty w tym tygodniu były najbardziej śmiercionośne od trzech dni walk między Izraelem a Palestyńskim Islamskim Dżihadem w sierpniu zeszłego roku, kiedy to 49 Palestyńczyków zginęło w Strefie Gazy.

Palestyński Islamski Dżihad jest odpowiedzialny za wiele ataków rakietowych na Izrael w ostatnich latach i poprzysiągł zniszczyć Izrael.

W zeszłym tygodniu doszło do poważnej eskalacji, kiedy Islamski Dżihad i inne grupy wystrzeliły ponad 100 rakiet na Izrael w ciągu dwóch dni po śmierci palestyńskiego strajkującego głodowego w izraelskim więzieniu. Armia izraelska odpowiedziała nalotami na miejsca powiązane z Hamasem.

Napięcia utrzymywały się również na okupowanym Zachodnim Brzegu w środę po przeprowadzeniu przez Izrael nalotów.

Dwóch Palestyńczyków zostało zabitych w mieście Qabatiya przez siły izraelskie, które powiedziały, że otworzyli do nich ogień. Izraelski żołnierz został ciężko ranny podczas osobnej wymiany ognia z uzbrojonymi Palestyńczykami w Tubas.

wyjaśnij wideo,

Yolande Knell z BBC: „Bardzo przerażający dzień dla Izraelczyków i Palestyńczyków”.