Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Doug Bowser mówi, że wykonawca Nintendo martwi się „martwieniem”

Prezes Nintendo of America, Doug Bowser, skomentował ciągłe pojawianie się raportów od pracowników kontraktowych omawiających prawa pracownicze i warunki pracy.

Pisanie w wewnętrznej wiadomości e-mail, której fragmenty zostały opublikowane przez AksjosBowser przyznał, że w ciągu ostatnich tygodni pojawiły się różne doniesienia „o rzekomych warunkach pracy w Nintendo”.

Kontynuował: „Podobnie jak wielu z was, zespół kierownictwa wykonawczego i ja uważamy, że wiele z tych punktów jest niepokojących i dokładnie przeglądamy treść”.

Co dalej z EA Sports FC — i czy FIFA może licencjonować nową grę, aby była „najlepsza”?

Komentarze Bowsera są skierowane do poprzednich raportów autorstwa IGN I Kotaku Który zawierał komentarze różnych obecnych i byłych pracowników kontraktowych Nintendo. Krytykowano sposób, w jaki firma rozróżnia pracowników pełnoetatowych i kontraktowych pod względem wynagrodzenia, świadczeń i poczucia integracji, a także nie ma solidnej ścieżki do awansu na stałego pracownika.

Raport Axios zawiera podobne odczucia ze strony kontrahentów Nintendo, którzy wypowiadali się anonimowo. W jednym przypadku były pracownik twierdził, że powiedziano mu, że gdyby poszli na pogrzeb dziadka, „nie mieliby pracy”, kiedy wrócą.

Raport kończy się odnotowaniem wcześniejszych narzekań na związek pracowników kontraktowych, do których Nintendo rzekomo nie zachęcało.

„Jeśli jakakolwiek zmiana ma się wydarzyć, musi to być zła reklama”, powiedział jeden z obecnych wykonawców.

Skontaktowaliśmy się z Nintendo w celu uzyskania komentarza.

Reggie Phils Amy, poprzedniczka Bowsera, w zeszłym tygodniu Odciął się od tegoi twierdził, że podniesione kwestie nie odzwierciedlały Nintendo, które ją opuściło.

READ  Windows 11 otrzymuje nowy znak wodny na pulpicie na nieobsługiwanych urządzeniach