Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dostosowanie zwiększonych wynagrodzeń kosmicznych do realnej płacy wystarczającej na utrzymanie

Organizacja charytatywna zajmująca się opieką społeczną Making Space zwiększyła płace o 10%, czyli równowartość 1950 funtów rocznie dla pracowników pełnoetatowych, aby podnieść płace do godnej płacy.

Personel usług opieki społecznej prowadzonych przez organizację charytatywną, która liczy ponad 1000 osób w całej Anglii, otrzymał podwyżkę w kwietniu 2023 r. Firma Making Space potwierdziła, że ​​zapłaci wszystkim pracownikom w całym kraju co najmniej 10,90 GBP za godzinę.

Płaca realna wystarczająca na utrzymanie jest obliczana przez Fundację Living Wage na podstawie kosztów utrzymania.

Wzrost jest uzupełnieniem podwyżki Make Space o 1700 funtów dla personelu pierwszej linii w 2022 roku, co podniosło płace o 3650 funtów od 2021 roku.

Ci pracownicy, którzy już płacili równo lub więcej niż minimum 10,90 GBP za godzinę, również odnotowali wzrost płac, oszczędzając 80% personelu przy wzroście od 8,6% do 10,1%.

Rachel Peacock, dyrektor generalny (dyrektor generalny) firmy Making Space, powiedziała: „Pracownicy opieki społecznej na pierwszej linii wykonują jedno z najważniejszych zadań w społeczeństwie, którym jest wspieranie najbardziej narażonych osób w naszych społecznościach.

„Wysiłek, jaki wszyscy włożyli w tworzenie przestrzeni, jest niesamowity, a moi koledzy mają mój absolutny podziw.

„Naprawdę cenimy ciężką pracę, zaangażowanie i poświęcenie oddanych osób, które zapewniają najwyższej jakości opiekę i wsparcie osobom korzystającym z naszych usług.

„Pomimo ciągłych wyzwań związanych z ich rolami, nasi koledzy z Making Space nadal zapewniają wyjątkową opiekę i wsparcie w naszych usługach w całej Wielkiej Brytanii. Są profesjonalistami i wykwalifikowanymi ludźmi, którzy zasługują na wynagrodzenie na poziomie uwzględniającym rzeczywisty koszt życia, dlatego zobowiązujemy się do otrzymywania realnej płacy wystarczającej na utrzymanie.

Ale chociaż nadal będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby przyciągnąć i wyszkolić najlepszych ludzi, aby zapewnić najwyższy poziom wsparcia, potrzebujemy również, aby rząd zrobił więcej, aby zreformować sektor opieki zdrowotnej i społecznej”.

READ  Nowa powierzchnia biurowa wymagana dla sektorów wzrostu gospodarczego

Oprócz wyższych zarobków, Making Space zapewnia pracownikom świadczenia, w tym program emerytalny, program dojeżdżania do pracy rowerem, prywatne wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego, zniżki w siłowniach, klubach fitness, centrach rekreacyjnych i studiach fitness oraz oszczędności w święta i dni wolne. i natychmiastowy dostęp do 30% zarobionego wynagrodzenia.