Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Doniesiono, że Deus Ex został anulowany, a prawie 100 programistów zwolnionych

Doniesiono, że Deus Ex został anulowany, a prawie 100 programistów zwolnionych

Nowy raport z Bloomberga Dziennikarz Jason Schreier sugeruje, że niezapowiedziana gra Deus Ex w Eidos Montreal została teraz odwołana przez Embracer Group. Prace nad tytułem RPG trwały już dwa lata, a produkcja miała wejść do produkcji później w 2024 r., ale deweloper Eidos Montreal był zmuszony porzucić te plany i zamiast tego skupić się na „oryginalnej serii”. W rezultacie potwierdzono, że Embracer Group zwolniła w studiu 97 pracowników.

W Oświadczenie opublikowane na Twitterze, konto Eidos Montreal mówi: „Globalny kontekst gospodarczy, wyzwania stojące przed naszą branżą i niedawna kompleksowa restrukturyzacja Embracer odcisnęły piętno na naszym studiu. Podjęto trudną decyzję o zwolnieniu 97 osób z działu rozwoju, zarządzania i wsparcia zespoły serwisowe.” Deweloper współpracuje teraz z tymi, którzy stracili pracę, aby „znaleźć kolejne projekty”, ponieważ oferuje wsparcie „wszystkim pracownikom, których to dotyczy w okresie przejściowym”. Pełne oświadczenie można przeczytać poniżej.

Pojawiły się sugestie, że w 2022 roku rozpocznie się prace nad nową grą Deus Ex, co obecnie wydaje się prawdą. Seria nie była emitowana od czasu wydania Mankind Divided na PS4 w 2016 roku. Bardzo lubiana seria. Będzie to rozczarowująca wiadomość dla fanów mających nadzieję na powrót Adama Jensena w ciągu najbliższych kilku lat.

Jest to najnowsze obniżenie ratingu przez wydawnictwo Embracer Group, które znacznie obniżyło swoją wielkość w ciągu ostatnich 12 miesięcy po nieudanej transakcji o wartości 2 miliardów dolarów z saudyjską firmą. Studio TimeSplitters Free Radical zostało niedawno zamknięte, zespół Tomb Raider Crystal Dynamics został zmniejszony po serii zwolnień, a Volition zostało zamknięte po wydaniu najnowszej gry Saints Row. Wiadomość ta pojawia się po zwolnieniu przez Microsoft i Activision 1900 pracowników, co oznacza, że ​​od początku roku pracę straciło prawie 6000 twórców gier wideo.

READ  Ten N64 ROM Hack zamienia Zelda: Ocarina od czasu w nową Star Fox Adventures