Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Donald Trump wraca na Facebooka po dwóch latach bana – z zapowiedzią pierwszego wiecu kampanii 2024 | wiadomości z USA

Były prezydent USA został wyrzucony z Facebooka i Instagrama w styczniu 2021 roku w następstwie zamieszek na Kapitolu.

przez James Robinson, korespondent Sky News @ćwierkać


Piątek 17 marca 2023, 23:02, Wielka Brytania

Donald Trump wrócił na Facebooka po tym, jak został zbanowany w następstwie śmiertelnych zamieszek na Kapitolu ponad dwa lata temu.

Były prezydent USA napisał „Wróciłem!” W poście na swojej oficjalnej stronie w piątek.

W poście znalazło się również stare nagranie Partia Republikańska Polityk na wiecu mówi: „Przepraszam, że musiałeś czekać, skomplikowana sprawa”.

Ten sam klip opublikował na YouTube, który w piątek ogłosił, że również wita z powrotem.

Przychodzi tak, jak ogłoszono, że Trump zorganizuje pierwszy wiec w swojej kampanii, aby kandydować na prezydenta USA w 2024 roku.

Wydarzenie odbędzie się 25 marca w Waco w Teksasie – stanie cieszącym się dużą popularnością – przygotowującym się do walki o nominację Republikanów.


zdjęcie:
Post Donalda Trumpa na Facebooku

Konta pana Trumpa na Facebooku i Instagramie Odrestaurowano go w lutym przez metafirma stojąca za dwoma portalami społecznościowymi.

Jednak jeszcze nie opublikował posta, zamiast tego nadal korzysta z własnego, mniejszego serwisu społecznościowego, Truth Social, który stworzył w odpowiedzi na swój zakaz.

Jego konta na Facebooku i Instagramie zostały zawieszone 7 stycznia 2021 r. po zamieszkach na Kapitolu, podczas których w Waszyngtonie wybuchło powstanie, podczas którego setki jego zwolenników szturmowały parlament USA.

Czytaj więcej:
Strony Donalda Trumpa na Facebooku i Instagramie zostały przywrócone
Mike Pence nie zobowiąże się do wspierania Trumpa w 2024 roku

Jego ostatni post na jego stronie Facebook Strona została założona 6 stycznia 2021 r., kiedy napisał: „Proszę wszystkich na Kapitolu USA o zachowanie spokoju”.

Meta utrzymywał zawieszenie przez dwa lata, ale w styczniu ogłosił, że zniósł zakaz.

„Społeczeństwo powinno móc usłyszeć, co politycy mają do powiedzenia – dobre, złe i brzydkie – aby mogli dokonywać świadomych wyborów przy urnie wyborczej” – napisał wówczas Nick Clegg, wiceprezes Meta ds. globalnych. .

Firma technologiczna poinformowała w poście na blogu, że tak będzie Dodano „nowe zapory ogniowe”, aby upewnić się, że nie ma „powtarzających się przestępców” naruszających jego zasady.

Trump zostanie ponownie zbanowany „jeśli to konieczne”

Pan Trump został również wyrzucony z Twittera w następstwie zamieszek na Kapitolu, ale to wszystko Konto zostało przywrócone w listopadzie ubiegłego roku po tym, jak Elon Musk przejął witrynę za 44 miliardy dolarów (38 miliardów funtów)..

Pan. piżmo Nazwał zakaz konta pana Trumpa „złym” i „moralnie złym”.

Założyciel Tesli uruchomił ankietę na stronie, której towarzyszyły słowa „Vox Populi, Vox Dei” – łacińska fraza oznaczająca „głos ludu jest głosem Boga” – prosząc użytkowników o głosowanie, czy Trump powinien być jednym z nich. . Pozwala się mu wrócić.

To jest limitowana wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Po ponad 15 milionach głosów wynik był taki, że powinien przeliczyć.

Jednak pan Trump, który ma ponad 80 milionów obserwujących, nie korzystał jeszcze z konta i wcześniej powiedział: „Nie widzę powodu (do powrotu)”.

READ  Rosja powinna stanąć przed sądem za „zbrodnię agresji” na Ukrainie, mówią brytyjscy liderzy partii | Ukraina