Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Donald ogłosił sześć selekcji, które ostatecznie skompletują skład na Euro Ryder Cup

Donald ogłosił sześć selekcji, które ostatecznie skompletują skład na Euro Ryder Cup

Skład drużyn Ryder Cup zostanie ustalony po tym, jak kapitan Europy Luke Donald ogłosił w poniedziałek wybór sześciu dzikich kart.

Tommy Fleetwood (Anglia), Sepp Straka (Austria), Justin Rose (Anglia), Shane Lowry (Irlandia), Nikolai Hoggard (Dania) i Ludwig Aberg (Szwecja) zostali wybrani do sześciu bezpośrednich kwalifikacji na mecze w Marco Stadion Simone. Rzym, Włochy, 30 września – 1 października.

Zeszłotygodniowy turniej Omega European Masters był ostatnim wydarzeniem kwalifikacyjnym dla europejskiej drużyny, a Aberg zajął 64. miejsce, zapewniając sobie pierwsze zwycięstwo od czasu przejścia na zawodowstwo w czerwcu. 23-letni były gwiazdor Texas Tech nie miał wystarczającej liczby punktów kwalifikacyjnych ani miejsca w światowym rankingu, aby zapewnić sobie miejsce w zespole Continental, ale nie pozostawił wątpliwości, czy będzie w zespole.

„Grałem z wieloma pretendentami w ciągu ostatnich sześciu do 12 miesięcy. Niektórzy nie grali dobrze” – powiedział Donald. „Ale [Aberg] Nie miałem żadnego problemu.”

Jednak spośród sześciu wybranych nieobecny był Polak Adrian Mironc, który w tym roku zwyciężył w Italian Open pokonując Marco Simoniego.

Sześciu graczy, którzy zapewnili sobie miejsce w Team Donald dzięki kwalifikacjom do punktów europejskich i światowych, to: Rory McIlroy z Irlandii Północnej (EP), Hiszpan John Rahm (EP), Szkot Robert McIntyre (EP), Norweg Victor Hovland (WP) i Anglik Terrell Hatton (WP) i Matt Fitzpatrick (WP).

the Skład drużyny amerykańskiej został skompletowany w zeszłym tygodniu Kiedy kapitan USA Zack Johnson dokonał sześciu wyborów, aby skompletować swój 12-osobowy skład.

„Będą silni” – powiedział Donald o Amerykanach. „Zawsze są od nas silniejsi na papierze i w światowych rankingach i oczywiście odnieśli bardzo przekonujące zwycięstwo dwa lata temu. Z pewnością ich nie lekceważymy. To będą bardzo trudni przeciwnicy. Ale będziemy na nich gotowi. „

Amerykanie mają odbyć kilka treningów na obiekcie gospodarza w dniach 7–10 września, natomiast wczesne spojrzenie na Mistrzostwa Europy zaplanowano na 11 września, przed mistrzostwami BMW PGA w Anglii, głównym wydarzeniem DP World Tour.

READ  Napastnik Abbotsford Canucks Yoshiro Hirano został wybrany do japońskiej drużyny IIHF Nowości

Chociaż Amerykanie swój ostatni Puchar Rydera wygrali w rekordowym stylu 19:9 w Whistling Straits w 2021 r., na europejskiej ziemi nie wygrali od 1993 r.