Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Domino oferuje urocze spojrzenie na kwitnącą przyjaźń

Treść artykułu

Mówią, że trzeci raz to magia, a po kilku nieudanych próbach w ciągu ostatnich kilku sezonów, produkcja „The Savannah Sipping Society” w Teatrze Domino w końcu ruszyła. Opisana jako „podsłuchiwacz szczęśliwych godzin” w swoich notatkach z serialu, Joanne Jones reżyseruje sztukę, która ma udowodnić, że nie możesz pozwolić, by przeszłość zablokowała Twoje plany na przyszłość.

Reklama 2

Treść artykułu

Napisany przez trio Jesse Jones, Nicholas Hope i Jimmy Wooten, „Savannah Bribery Society” to historia czterech wybitnych kobiet z Południa, które ponownie spotykają się po katastrofalnych zajęciach gorącej jogi. Następuje zaimprowizowana szczęśliwa godzina i rodzi się nieoczekiwana, ale nieoczekiwana społeczność. Wszyscy ponieśli ostatnio wielką stratę i w rezultacie znaleźli się zagubieni. Wspólnie postanowili przywrócić radość życia, która wydawała się wyblakła.

Tekst przedstawia dwa konkretne wyzwania, z których pierwsze to struktura z kilkoma monologami przeplatanymi scenami z tradycyjnego dialogu. Chociaż może to zakłócić ogólny przepływ, technika jest tutaj skutecznie wykorzystywana jako sposób na dzielenie się szczegółami minionego czasu, a obaj aktorzy korzystają z okazji, aby zabłysnąć we własnym momencie, odkrywając głębię swojej postaci, mówiąc bezpośrednio i szczerze do publiczności.

Reklama 3

Treść artykułu

Bardziej kontrowersyjna jest tendencja do dalszego odrywania się od dialogu poprzez przerywanie żartów, tylko po to, by się pośmiać. Ci, którzy angażują się w ten szczególny rodzaj humoru, raczej nie będą mieli nic przeciwko, ale z pewnością są chwile, kiedy produkcje przestawiają się z tradycyjnego teatru na oferowanie większej liczby rutynowych stand-upów, a potem z powrotem.

READ  Nominacja Polski do Oscara w 2023 roku budzi niekończącą się sympatię

Jones zebrał grupę wykonawców, którzy oferują odpowiednią i niezbędną różnorodność zarówno w stylu, jak i sposobie wykonania. Grając Randę, początkowo nieświadomą prezenterkę, postać Andrei van Sleke jest nienaganna, ale większość jej kwestii wydaje się być dostarczana publiczności, a nie wchodzić w interakcje z jej odpowiednikami na scenie. Krista Berg, jako aspirująca trenerka życiowa Jinx, czasami pokazuje trochę ambiwalencji, ale przebija się w najbardziej przejmujących momentach. Portret Marthy Bailey jako Dot jest słodki, a jej kapryśny styl jest zabawny, podczas gdy niefiltrowane napady złości Marlafaye, grane przez Marthę Reid, wywołują najwięcej śmiechu.

Reklama 4

Treść artykułu

Zestaw, wymyślony przez Cathy Lanier i wykonany przez Dave’a Olivera, jest niezwykły dzięki przedstawieniu balkonu w sercu Georgii. Szkoda, że ​​jego obramowanie (lub jego brak) niweluje efekt, chociaż odsłonięty olinowanie, otwarta przestrzeń za kulisami i wykrwawiane światła robocze stale przypominają, że wszyscy tak naprawdę siedzą w teatrze. Trochę dodatkowej pracy z maską i roletami może mieć ogromne znaczenie w oczyszczeniu linii wzroku i zapewnieniu tła, na które zasługuje sama scena.

Chociaż przydałby się bardziej dopracowany akcent, Teatr Domino „The Savannah Sipping Society” oferuje czarujący wgląd w kwitnącą przyjaźń i rolę, jaką odgrywa, gdy wszyscy poruszamy się po wielu falach życia. Znalezienie ludzi naprawdę jest jedną z największych radości w życiu – a podróż jest zawsze lepsza, gdy dzieli się ją z odpowiednią firmą.

Potrzeby

Stowarzyszenie Przekupstwa Savannah

Prezentacja w Teatrze Domino, napisana przez Jessego Jonesa, Nicholasa Hope i Jimmy’ego Wootena, wyreżyserowana przez Joanne Jones, grana jest od 8 do 24 września. Bilety do nabycia w kasie Teatru Wielkiego, www.kingstongrand.pl.

pluć

Randa Covington: Andrea Van Slick

Kropka handlarz: Marta Bailey

READ  Jesienny przewodnik po sztukach wizualnych 2022: Instytut Sztuki prezentuje sztukę afrykańską na dużej wystawie

Marlavai: Marta Czytaj

Jenkins Jenkins: Krista Berg

    Reklama 1