Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dominic Raab „będzie toastem po zakończeniu śledztwa w sprawie zastraszania”

Dominic Raab „będzie toastem po zakończeniu śledztwa w sprawie zastraszania”

Twierdzono, że wicepremier Dominic Raab nie będzie miał innego wyjścia, jak tylko złożyć rezygnację po zakończeniu niezależnego śledztwa w sprawie zarzutów o zastraszanie.

Zgodnie z raportem, wysoki urzędnik w Kancelarii Rady Ministrów powiedział kolegom, że pan Raab jest „toastem”, gdy proces zakończy się jeszcze w tym miesiącu. niedzielne czasy.

Mówi się, że urzędnicy bliscy śledztwu Adama Tooleya KC byli „zszokowani” niektórymi zarzutami – w tym zachorowaniem personelu przed spotkaniami z panem Raabem i regularnym wychodzeniem ze łzami w oczach.

Oczekuje się, że prawnik zakończy dochodzenie i opublikuje swoje ustalenia przed przerwą wielkanocną w Parlamencie 30 marca.

Pojawia się, gdy Mark Sirotka, sekretarz generalny Związku Służby Cywilnej PCS, powiedział, że pan Raab powinien „ustąpić” ze swoich funkcji ministerialnych – lub zostać zawieszony – do czasu zakończenia śledztwa w sprawie domniemanego zastraszania.

Pan Serwotka powiedział Sky’s: Sophie Ridge w niedzielę: „Kiedy Dominic Raab przechodzi operację, wiemy, że Priti Patel zastraszała urzędników w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, ale ledwo uszło jej to na sucho”.

Prezes CPS powiedział: „Wiemy, że Soella Braverman złamała prawo ministerialne, ale teraz wysyła e-maile, w których oskarża swoich pracowników o utrudnianie jej polityki w Rwandzie. A teraz mamy Dominica Raaba z nie jedną, ale wieloma skargami”. [against him]. „

Pan Sirotka dodał: „Chciałbym powiedzieć, że gdyby jeden z moich członków miał wobec niego taki zarzut, zostałby zawieszony.

„Powinien zostać odsunięty na bok lub zawieszony do czasu zbadania zarzutów i nadszedł czas, aby rząd zdał sobie sprawę, że sposób, w jaki traktuje swoich pracowników, powoduje gwałtowny spadek morale i powoduje, że ludzie naprawdę zastanawiają się, czy może odgrywać rolę w służbie.” społeczeństwo „.

READ  Więcej sojuszników Trumpa w ramach wezwania do stawienia się przed Komitetem Ataku Kapitolu - na żywo | Wiadomości z USA

Raab zaprzeczył zastraszaniu i upierał się, że „zachowywał się profesjonalnie” – ale powiedział, że zrezygnuje, jeśli zarzut zastraszania zostanie podtrzymany.

Na początku tego tygodnia pan Raab zasugerował, że zasady dotyczące dochodzenia w sprawie naruszenia przez świadków rozmawiających z mediami urzędników.

Raab zaprzeczył zastraszaniu, ale powiedział, że zrezygnuje, jeśli zarzuty się potwierdzą

(przewód PA)

„Każdy zaangażowany w dochodzenie, który komentuje w mediach anonimowo lub w inny sposób narusza zasady, a ze względu na podstawową uczciwość zawodową nie zrobię tego” – powiedział.

Po tym, jak w piątek nalegał na swoje relacje z urzędnikami służby cywilnej, pan Raab dodał: „Oczywiście, że chcesz mieć pozytywne relacje. Z ogromną większością ludzi tak właśnie robię, tak właśnie jest”.

Raab obiecał zrezygnować, jeśli okaże się, że zastraszał personel, ponieważ śledztwo dobiega końca po przesłuchaniu samego ministra.

Rishi Sunak zarządził dochodzenie w listopadzie po tym, jak znalazł się pod presją z powodu licznych zarzutów, w tym tego, że był tak poniżający dla młodszych kolegów, że wielu „bało się” wejść do jego biura.

Uważa się, że Boris Johnson i były stały sekretarz MSZ Simon MacDonald złożyli zeznania zespołowi prawników prowadzących śledztwo.

Sekretarz generalny Food and Drug Administration, Dave Penman, powiedział, że niektórzy pracownicy, którzy pracowali z pierwszym ministrem, doświadczyli „kryzysów zdrowia psychicznego” i zostali zmuszeni do opuszczenia pracy i zdegradowani w wyniku jego zachowania.

Szef związku zaprzeczył również zarzutom sojuszników pana Raaba, że ​​skargi przeciwko niemu są motywowanym politycznie „spiskiem”, aby zmusić go do ustąpienia ze stanowiska wicepremiera.

Niektórzy świadkowie w śledztwie przedstawili pozytywne oceny postępowania pana Raaba, jak również negatywne dowody dotyczące jego zachowania, zgodnie z rozumem.